• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Кулеба не залишив Росії шансів у протистоянні з НАТО

У Росії немає шансів в разі повноцінної конфронтації з НАТО, хоча вона і може піти на невелику ескалацію в чорноморському регіоні

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в інтервʼю Newsweek, опублікованому в пʼятницю, передає "ДС".

"Я дійсно вірю, що Росія готова до ескалації деякої локальної напруженості в регіоні Чорного моря, але я не вважаю їх самогубцями. Вони можуть вщипнути і спровокувати то тут, то там. Але Росія не піде на ризик повномасштабної конфронтації з НАТО, чітко розуміючи, що у них немає шансів на успіх в ній", — сказав Кулеба.

Міністр сказав, що якщо Альянс не вчинить дії, РФ може значно посилити свій контроль над Чорним морем і ще більше розширити свій вплив в регіоні.

"У наших розмовах з НАТО ми дуже відверті в цьому питанні: якщо все буде так само, як є, існує ризик того, що Росія може значно посилити свій контроль над Чорним морем і ще більше розширити свій вплив в регіоні. Це означає підвищені загрози безпеки і стабільності України і союзників по НАТО", — зазначив він.

Кулеба вказав на спроби Москви порушити торгові шляхи і обмежити свободу судноплавства.

Крім того, глава українського МЗС звернув увагу на те, що Чорне море широко обговорювалося в його дискусіях з членами НАТО.

"Я піднімаю цю тему на всіх своїх зустрічах як з союзниками по НАТО в регіоні Чорного моря, Румунією, Туреччиною і Болгарією, так і в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Поступово я бачу, що вони чують Україну, коли ми бʼємо на сполох. Багато речей було зроблено занадто мало і занадто пізно в 2014 році, і я сподіваюся, що тепер ми не повторюємо цих помилок, діючи по-іншому з повним розумінням намірів Росії", — підкреслив він.

Український міністр визнав, що зараз у Росії дійсно стратегічно вигідне положення в тимчасово окупованому Криму.

"Тому для нас дуже важливо, щоб Чорне море не повторило долю регіону Азовського моря. Нам необхідно посилити співпрацю між українським флотом і флотом союзників по НАТО в Чорному морі", — вказав він.

Кулеба також висловив упевненість в тому, що ніщо не може перешкодити тренуванням Sea Breeze.

"Що зараз Росія намагається робити, так це грати в гру мʼязами, показуючи, що незалежно від того, скільки тренуються інші, тільки вони готові діяти в регіоні", — додав він.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін дозволив військовим і бійцям Росгвардіі блокувати прохід в Керченській протоці біля тимчасово окупованого Криму.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua