• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Альона Андроникова: Мій принцип — "не розвивається співробітник — не розвивається компанія"

СЕО Moneyveo про етапи своєї кар'єри, про те, якими якостями повинен володіти керівник і які компетенції необхідно прокачувати в собі, щоб управляти бізнесом у періоди турбулентності

Альона Андроникова
Альона Андроникова
Реклама на dsnews.ua

— Як вийшло, що ви стали СЕО Moneyveo — компанії, що працює на стику високих технологій і фінансів?

— Я приєдналася до команди Moneyveo в 2017 році в ролі операційного директора. На той час у мене було 20 років досвіду, в тому числі близько 10 років — у сфері бізнес-менеджменту. Я працювала над створенням першої в Україні системи електронних грошей Maxi Card і запускала в п'яти країнах Європи сервіс відшкодування ПДВ при покупках нерезидентами Європейського Союзу. Також є досвід роботи в платіжних системах. Мікрокредитування було для мене новою індустрією, але завдяки накопиченому досвіду я змогла впровадити ряд корисних інновацій, які довели свою ефективність. І через рік роботи в Moneyveo отримала пропозицію обійняти посаду генерального директора.

— Чому вибрали Moneyveo? Що привабливого в цій компанії?

— На той час у мене був вибір між чотирма компаніями. Я зупинилася на Moneyveo, виходячи з потенціалу індустрії, а також команди, з якою мені треба було працювати. З перших днів роботи в компанії було видно бізнес-мудрість і близьку мені корпоративну культуру.

— Що важливо для будь-якого СЕО сьогодні, в період коронакризи?

— Період турбулентності триває, і це істотно впливає на бізнес. Я вважаю, зараз дуже важливими є гнучкість і емоційний інтелект. Будучи експертом в трансформації, я чітко розумію, що в такий час ставка робиться на хороші навички менеджменту та якості лідера. Іноді потрібно не просто провести окремі зміни в компанії, а взагалі трансформувати бізнес-процеси — розвернути їх на 180 градусів. Від того, наскільки керівник може поєднувати в собі якості менеджера, лідера і підприємця, наскільки може балансувати між цими трьома китами, багато в чому залежить і успіх компанії.

— У вас три вищі освіти. Чи виявилося цього достатньо для успішного управління компанією? Які курси ви проходите додатково?

Реклама на dsnews.ua

— Для мене важливий постулат у роботі — "не розвивається співробітник — не розвивається компанія". Тому я подаю своїм колегам приклад, щоб вони теж завжди хотіли розвиватися. Так, у мене три вищі освіти. Також я є сертифікованим аудитором України і володарем сертифікатів ACCA DipIFR і Six Sigma. Додатково вчилася в Краківській економічної академії і в Лондонській школі бізнесу і фінансів. Ще проходила безліч тренінгів у Лондоні, Нікосії і Амстердамі.

Нещодавно додалася ще освіта — бізнес-адміністрування (Executive МВА). Звичайно, отримання нової якісної освіти вимагає великого ресурсу часу і енергії, особливо при поєднанні з роботою. Але нові знання необхідні. Тому намагаюся кожні два роки проходити повноцінне навчання, яке триває не менше шести місяців.

Знання — безцінні, причому це навіть не завжди може бути нова інформація в вузькопрофільному напрямку.

У якийсь період часу я вирішила здобути освіту дизайнера інтер'єру — для всебічного розвитку. Здавалося б, зовсім інша галузь, ніяк не пов'язана з фінансами, де я на той час була як риба у воді. Але це дало мені навички візуалізації і дизайн-мислення. І я їх успішно використовую у своїй роботі, адже, по суті, дизайн — мистецтво конструювання, вміння створювати гармонійне середовище, креативний підхід до вирішення нестандартних завдань тощо. Наприклад, якщо ти вмієш грамотно, з точки зору дизайну, створити презентацію, люди швидше сприймуть твою ідею.

    Реклама на dsnews.ua