• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Анна Горкун: Результат — це кращий показник ефективності СЕО

CEO та засновник 46 Parallel Wine Group про те, чого домоглася компанія за перший рік роботи, про її цілі на майбутнє

Анна Горкун
Анна Горкун
Реклама на dsnews.ua

- Яким був минулий рік для компанії 46 Parallel wine group? Ви задоволені результатами?

- Це був перший рік роботи компанії. Починаючи, ми припускали, що буде непросто, але навіть не підозрювали, що настільки. Ми презентували компанію українському ринку в лютому 2020 року двома брендами — 46 Parallel і Apostrophe — і були героїчно налаштовані на динамічний вихід на ринок, стрімке і одночасне зростання нумеричної дистрибуції у всіх каналах збуту і на всіх територіях. Але буквально через два тижні після старту почався карантин. Дистрибуція завмерла, ХоРеКа закрилася, а споживач переключився на міцні спиртні напої. І наші плани стали просто неактуальними.

Тому довелося повністю змінити підхід до роботи: ніяких ілюзій про можливість будувати довгострокові плани, працюємо за змінному бюджету, швидко аналізуємо, швидко приймаємо рішення і швидко втілюємо. Незважаючи ні на що, наша мета не змінилася: і тоді, і зараз ми щиро хочемо довести, що українським виноробством можна і потрібно пишатися в локальному і світовому масштабах.

Наш слоган — Proudly Ukrainian, а місія — стати візитною карткою на виноробній карті світу. І я вважаю, що в цьому напрямку наша компанія за рік зробила чимало. Взяти хоча б той факт, що впізнаваність бренду 46 Parallel, за даними MMI, за підсумками третього кварталу 2020 року досягла 24%. Компанія вийшла на експорт на чотирьох континентах, завоювала близько 40 нагород на вітчизняних і міжнародних конкурсах, і все це — в умовах глобальної коронакризи. Завдяки нашим партнерам в дистрибуції сьогодні ми представлені практично у всіх областях України, в національних і регіональних мережах, кращих ресторанах і винних бутиках країни. Криза на тлі пандемії простимулювала багато бізнесів активізувати e-commerce, і ми не стали винятком: активно працюємо з найбільшими інтернет-магазинами і маркет-плейсами, і спільно з сервісом онлайн-платежів IPay.ua відкрили власний інтернет-магазин, дизайн якого відзначений нагородою міжнародного профільного конкурсу, а обсяги продажів показують постійне зростання. Ми взяли участь у міжнародних виставках в Парижі і Нью-Йорку, організували і провели перший Міжнародний форум WineHub, який об'єднав понад 350 експертів винної галузі, партнерів і поціновувачів вина.

Вина компанії високо оцінили експерти світового рівня, в тому числі — консультант Королеви Великобританії і винний експерт Financial Times, іменитий винний критик Дженсіс Робінсон.

- Що, на вашу думку, відрізняє хорошого СЕО від посереднього? Якими якостями повинен володіти ефективний керівник?

- Результат — це кращий показник ефективності СЕО. Для досягнення стратегічних цілей часто потрібні не тільки експертна думка, професійне управління організацією, а й ще безліч виключно персональних якостей: харизма, сміливість, відповідальність за можливі ризики і готовності їх нести.

Реклама на dsnews.ua

- Що найскладніше в роботі керівника?

- Люди і ще раз люди. Все, що ми бачимо навколо себе, це результат взаємодії людей, де кожен контакт, кожен процес, озвучена вголос або навіть про себе думка мають певний ефект в ланцюжку послідовних дій. Найскладніше завдання СЕО — побудувати команду, налагодити між ними комунікацію і вибудувати процеси так, щоб кожен з елементів взаємодії приводив до потрібного для компанії результату.

    Реклама на dsnews.ua