• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Анна Захараш: Наше завдання — подолати цифровий розрив між поколіннями

Директор з корпоративних комунікацій «Київстар» про те, чому для компанії важливо охопити програмою КСВ людей елегантного віку, а також що потрібно робити для захисту дітей в інтернеті і чому бізнесу треба вчити зі шкільної лави

Анна Захараш
Анна Захараш
Реклама на dsnews.ua

— Наскільки мені відомо, програма КСВ компанії «Київстар» не обмежується однією-двома проблемами, а охоплює безліч напрямків. Ви можете їх назвати?

— Основними напрямками нашої КСВ-стратегії є: цифрова інклюзія, розвиток підприємництва, безпека в інтернеті, корпоративне волонтерство і партнерство заради сталого розвитку. Заради цих цілей компанія реалізувала більше десятка ініціатив.

— «Смартфон для батьків» — як зародився цей проєкт і які його цілі?

— Це школа мобільної грамотності для наших батьків, бабусь і дідусів, мета якої — подолати цифровий розрив між поколіннями. Проєкт ми запустили у вересні 2019 року, але цьому передували ще майже два роки підготовчої роботи. Можна сказати, що для нас цей «пазл» склався, коли на одній з фокус-груп почули слова жінки: «У мене двоє дітей програмістів, але мені потрібен хтось спокійний, щоб навчити мене користуватися смартфоном». Тоді ми зрозуміли, що старшому поколінню потрібен вірний наставник у вивченні цифрового світу, а у молодшого покоління немає на це часу (а частіше навіть терпіння). Так зʼявився портал batky.kyivstar.ua/, де зараз розміщено вже 19 навчальних відеоуроків.

— Яких результатів уже вдалося досягти в напрямку цифрової інклюзії?

— Освітній портал «Смартфон для батьків» відвідали понад 130 тис. осіб, а навчальні відео зібрали понад 100 тис. переглядів на YouTube. Нас підтримало Міністерство цифрової трансформації і розмістило курс на порталі «Дія.Ціфрова освіта». Також цей проєкт привіз в Україну престижну міжнародну премію в сфері комунікацій European Excellence Awards. Крім того, ми бачимо, що частка користувачів смартфонами серед абонентів 55+ зросла більш ніж на 15 процентних пунктів за останні півтора року.

Реклама на dsnews.ua

— «Київстар» підтримав проєкт # stop_sexтінг. Чому ви вирішили, що це актуально для України сьогодні?

— Важливо визнавати, що медаль завжди має дві сторони. Безумовно, інтернет відкриває безліч можливостей, але він також приховує загрози, особливо для найбільш незахищених — дітей. Як відповідальний телеком-оператор і провайдер послуг, ми вважаємо за необхідне інформувати школярів, їхніх батьків та вчителів про ризики і загрози, які ховаються в онлайн-просторі, де наші діти часто проводять навіть більше часу, ніж офлайн.

Нещодавно, в День захисту дітей, ми провели пряму трансляцію на сторінці «Київстар» з експертами і отримали безліч відгуків від батьків в коментарях, які не розуміли, як вони можуть захистити свою дитину в інтернет-середовищі.

— Минулого року ви запустили просвітницький портал про ризики для дітей в інтернеті. Кому він може бути корисний?

— На порталі stop-sexting.in.ua можна знайти рекомендації для дітей, які зіткнулися з погрозами в інтернеті, і їхніх батьків. Також діти і підлітки можуть поспілкуватися з чат-ботом і отримати інструкцію, що робити і куди звертатися, якщо їх шантажують в інтернеті. Крім того, на сайті розміщені методичні матеріали для вчителів для проведення уроків з учнями 5–6 класів з питань безпечної поведінки в інтернеті.

— Також наприкінці минулого року ви разом з Міністерством цифрової трансформації і студією онлайн-освіти EdEra запустили курс «Підприємництво для школярів». Чому ви вважаєте, що основам бізнесу варто вчитися вже в юному віці?

— Я називаю цей курс «міні-MBA для школярів», тому що він дає повне розуміння того, як функціонує сучасний бізнес. Він включає шість модулів і 36 відео, в яких знялися кращі українські менеджери і підприємці. Головна мета цього курсу — пояснити підліткам, де шукати ідеї, що таке маркетинг, як ефективно управляти командою, що означає пітчити свою ідею і багато іншого. Впевнена, що ці знання допоможуть їм у виборі майбутньої професії і успішному старті карʼєри, а можливо, навіть надихнуть на створення своєї справи в майбутньому.

    Реклама на dsnews.ua