• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Антон Кульчицький: Проблеми авіаційної галузі не завадили розвитку "Прогрестех-Україна"

Американський вчений і бізнесмен з українським корінням про те, як наші співвітчизники успішно заробляють в американській аерокосмічній індустрії

Антон Кульчицький
Антон Кульчицький
Реклама на dsnews.ua

Незважаючи на очевидні проблеми авіагалузі в зв'язку з пандемією, нам вдалося зберегти всіх наших співробітників і навіть збільшити штат майже до 1000 фахівців. Ми постійно підвищуємо якість наших сервісів і самі готуємо інженерів для виконання інженерних робіт, які постійно ускладнюються. З цією метою «Прогрестех-Україна» співпрацює з провідними технічними вузами України. Зокрема, спільно з НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» ми створили програму дуального навчання, яка допомагає магістрам без відриву від навчання працювати над високоінтелектуальними авіаційними проєктами. Крім того, інженери компанії постійно проходять авторські курси та тренінги підвищення кваліфікації, які ми розробили з урахуванням постійно зростаючих вимог до професіоналізму технічних фахівців. Без перебільшення, у нас працюють найкращі інженери, і ми пишаємося, що вони обирають нашу компанію.

Якщо говорити про нові напрямки, «Прогрестех-Україна» продовжує активно розвиватися в області інформаційних технологій. Наші інженери беруть участь у створенні систем обробки даних (Big Data, штучний інтелект). Для розвитку авіаційної галузі проєкт на основі використання штучного інтелекту в літаках має найважливіше значення.

Компетентність програмістів компанії дає можливість брати участь в IT-технологіях для аерокосмічної галузі. Серед них — цілий ряд проєктів, пов'язаних з цифровізацією цивільної авіації: ПО для комплекту електронної польотної документації та його синхронізації з бортовими системами літака; створення цифрових двійників літака або окремих елементів його конструкції, здатних моделювати його роботу; збір аналітики даних про стан літака і виявлення деталей, які можуть зажадати заміни; вивчення автономного управління літаком, яке б виключило вплив людського фактору.

Новий перспективний напрямок пов'язаний з фармацевтичною промисловістю: проєкт по розробці математичної моделі в системі безперервного виробництва таблеток. Швидка, зручна і точна модель для визначення залежності кількості дозованого порошку від властивостей матеріалів дозволяє уникати зупинок дорогого устаткування з виробництва ліків. Відповідно до договору ця модель буде у вільному доступі для всіх учасників галузі і, як ми сподіваємося, дозволить оптимізувати процес виробництва ліків і, отже, здешевити їх для тих, хто в них потребує.

«Прогрестех-Україна» також створює програмні продукти для кінцевих користувачів. Причому ми розробляємо не тільки додатки розважального характеру, а й пізнавальні інтелектуальні програми. Наприклад, додаток What's the art знайомить користувачів зі стилями і напрямками в історії мистецтва.

У планах компанії — ще багато знакових проєктів, анонсувати які ми зможемо трохи пізніше. Скажу тільки, що багато з них орієнтовані не тільки на бізнес, а й на соціальну складову — для нашої компанії це було і залишається в пріоритеті.

Біографічна довідка

Реклама на dsnews.ua

Антон Кульчицький

Кандидат фізико-математичних наук. Засновник американської інжинірингової компанії Coupi. Учасник проєктів NASA з дослідження руху марсоходів Spirit і Opportunity, коригування траєкторії астероїдів, аналізу впливу «сонячного вітру» на місячний грунт, вивчення складу комет. Працював в університеті Аляски і Арктичному суперкомпьютерному центрі.

Це все передісторія, а з липня минулого року Антон Кульчицький — директор компанії «Прогрестех-Україна». Ця компанія, заснована провайдером інтелектуальних сервісів PT-Americas (Х'юстон, Техас), надає інженерні послуги в аерокосмічній галузі, а також займається розробкою IT-рішень. У Східній Європі «Прогрестех-Україна» — найбільший постачальник інженерних послуг для корпорації Boeing.

    Реклама на dsnews.ua