• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Більше ніж партнер. «Метінвест» модернізує виробництво і облаштовує міста

Гірничо-металургійна група компаній «Метінвест» в 2020 р. продовжила екомодернізацію підприємств, поліпшила умови праці і почала нові соціальні проєкти в містах присутності

Серед пріоритетів «Метінвесту» — створення безпечних умов на виробництві
Серед пріоритетів «Метінвесту» — створення безпечних умов на виробництві
Реклама на dsnews.ua

«Зелені» вкладення в майбутнє

«Метінвест» продовжує підготовку до імплементації Україною європейського законодавства щодо екологічних стандартів. За останні десять років група інвестувала $344 млн в ключові екологічні проєкти, знизивши на третину викиди на своїх підприємствах з 2012 р., розповів гендиректор групи Юрій Риженков. До 2025 р. в такі проєкти планують вкласти ще $413 млн. А це не тільки турбота про людей і навколишнє середовище, а й доробок для успішного ведення бізнесу, адже сталий розвиток стає ключовим фактором конкурентоспроможності. Так, до кінця 2020 р. в Україні очікується прийняття закону про інтегровані дозволи на викиди, а в 2023-му — повноцінний запуск системи дозволів, заснованої на кращих технологіях і методах управління.

Турбота про працівників

Серед пріоритетів «Метінвесту» залишається також охорона праці. Удосконалюються кращі світові практики для створення безпечних умов на виробництві. Це підтвердила перемога групи в номінації «Програма змін року» на престижному конкурсі IIRSM Risk Excellence Awards 2020 р., який проводить Міжнародний інститут з управління ризиками та безпекою праці.

Допомагають домогтися успіху в цій роботі методи заохочення працівників за дотримання норм безпеки. Наведемо найсвіжіший приклад. У цьому році на ММК ім. Ілліча і ПівнГЗК ввели «Премію за безпечну працю», розповіли в «Метінвесті». Суть в тому, що лінійний майстер щомісяця оцінює поведінку підлеглих з охорони праці та промбезпеки шляхом виставлення коригувальних коефіцієнтів, які впливають на винагороду співробітника. З початку року вдалося досягти скорочення травматизму у відповідних підрозділах з шести випадків до одного (в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р.). При цьому небезпечні дії і чинники в процесі виробництва знизилися на 20%.

Говорячи про роботу з персоналом, відзначимо, що, незважаючи на коронакризу, за дев'ять місяців 2020 р. група «Метінвест» залучила більше співробітників, ніж звільнилося через природний відтік (5601 особа проти 4436).

Партнерство з містами

Реклама на dsnews.ua

Ще один актуальний аспект діяльності компанії — соціальне партнерство з містами присутності. Яскравий приклад — Маріуполь, де на основі домовленостей з місцевою владою реалізуються довгострокові проєкти, спрямовані на сталий розвиток міста. І в цьому році компанія підписала з муніципалітетом новий, шестирічний меморандум, в рамках якого, зокрема, розроблені програми «Більше ніж турбота» (створення і реконструкція лікарень і лабораторій), «Більше ніж сталь» і «Більше ніж мрія» (будівництво та ремонт об'єктів міської інфраструктури).

Окремо варто відзначити програму Master of Public Administration для підготовки кадрового резерву керівників муніципалітетів. Крім Маріуполя, програма охоплює ще чотири міста — Запоріжжя, Кривий Ріг, Авдіївку і Покровськ. Випускники отримують компетенції для управління міськими проєктами на замовлення мерів.

Пандемія внесла корективи в діяльність групи. Більше звичайного доводиться допомагати в охороні здоров'я міст. Серед іншого в цьому році «Метінвест» передав медикам Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей 18 тис. експрес-тестів на COVID-19; закупив продуктові набори для ветеранів виробництва (самотніх пенсіонерів старше 70 років і людей з інвалідністю); проінвестував 10 млн грн в обладнання інфекційного центру в Маріуполі на базі міськлікарні №4. Крім цього, підприємства групи забезпечують киснем міськлікарні для пацієнтів з коронавірусом. Тільки ММК ім. Ілліча в листопаді безкоштовно відвантажив майже 40 тис. кубометрів кисню в медустанови Маріуполя.

    Реклама на dsnews.ua