• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Дмитро Шпаков: Фокусуватися тільки на досягненнях — не наш варіант, для росту потрібно знати і свої слабкі сторони

Президент AB InBev Efes Україна про головний принцип ставлення до споживача, новинки компанії і про ефект від запуску B2B-платформи «ВиBEERрай»

Дмитро Шпаков
Дмитро Шпаков
Реклама на dsnews.ua

— Який принцип ставлення до споживача ви як керівник компанії впроваджуєте в команді?

— У компанії ми керуємося принципом, що споживач — це наш бос. Його потрібно вміти слухати і чути, вміти правильно аналізувати зібрану інформацію про його переваги і не боятися бути новатором. Ми прагнемо створювати якісний продукт, надаючи нашим споживачам величезний вибір. Незважаючи на пандемію Covid-19, ринок пива у світі, як і раніше, дуже динамічний, постійно з'являються нові тренди, і Україна тут не виняток. Ми спостерігаємо вже не перший рік зростаючий інтерес до слабоалкогольного і безалкогольного сегментів, викликає привабливість серед українців і категорія фруктового пива. Крім того, на українському ринку посилюється боротьба за лояльність споживача. І покупці тільки виграють, оскільки зростає кількість промопродуктів.

Дотримуючись трендів і побажань українців, ми цього року запустили відразу три новинки. Це «Чернігівське Біле 0» безалкогольне — преміальний нефільтрований пшеничний лагер, вивели на ринок новий смак сидру «Де Сад Ожина» c соком ожини. Сидр для нас категорія нова, яку ми запустили наприкінці минулої весни і відразу ж увійшли в топ-3 українських виробників. Ми продовжили розширення смаків в категорії «квас», запропонувавши споживачам новий продукт «Село і Люди» зі смаком смородини і м'яти. Наш квас за минулий рік також показав гарні результати, збільшивши ринкову частку майже вдвічі.

— Що компанія AB InBev Efes Україна робить для збереження своєї позиції на ринку?

— Ми йдемо в ногу з часом, розширюємо свої можливості і слідуємо світовим трендам в бі діджиталізаціі. Рік тому ми перші в галузі запустили B2B-платформу «ВиBEERрай» — сервіс став ефективним інструментом взаємодії з бізнес-партнерами. На платформі «ВиBEERрай» вже сьогодні зареєстровано більш ніж 10 тис. торгових точок, і проєкт готовий виступити в якості об'єднуючої платформи для всіх виробників. За підсумками 2020 року ми вже бачимо, що замовлення торгових точок на платформі збільшуються. Також ми почали застосовувати можливості штучного інтелекту для оцінки представленості наших брендів в торгових точках за допомогою фотографій місць продажу. Нейромережі аналізують ці фотографії і дають вичерпне уявлення про ситуацію в торговій точці. Це дозволяє нам підвищити якість отримуваної інформації, її точність, а значить, економити час на збір даних і їх обробку. Тому ми можемо приймати своєчасні рішення і точно оцінювати роботу польової команди.

— Які ваші особисті принципи в роботі і як ви обʼєднуєте людей?

— Це самоорганізованість, проактивність, вміння швидко реагувати на зміни, а також використовувати будь-які джерела знань і вчитися у кращих у своїх сферах. З досвідом набуваються нові знання, проте у міру розвитку кар'єри потрібно проводити регулярний аудит своїх компетенцій, щоб зрозуміти, чого не вистачає для руху вперед. Важливо не стояти на місці, адаптуватися під зміни ринку і запити споживачів. Не варто забувати про конструктивну критику — вона може допомогти генерувати нові ідеї і стати ще кращими. Фокусуватися тільки на досягненнях — не наш варіант, для росту потрібно знати і свої слабкі сторони.

Реклама на dsnews.ua

У нашій команді діє принцип сприйняття бізнесу як власного. Неважливо, керуєш ти департаментом чи працюєш торговим представником. Кожен несе відповідальність за загальний результат. Це допомагає об'єднувати людей із загальними цілями і прагненнями, які усвідомлені в своїх діях, відчувають свою значущість і з великою увагою ставляться до справи. Вони інакше приймають рішення — не як наймані співробітники, а мислять перспективно.

    Реклама на dsnews.ua