• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Драйвер зростання. Як мільярдні інвестиції в ритейл зміцнюють економіку

У 2021 р. корпорація «АТБ» має намір інвестувати в економіку країни майже 12 млрд грн, а за підсумками року — збільшити податкові відрахування до бюджетів усіх рівнів до 19 млрд грн. Усе це стане серйозним ресурсом для боротьби з пандемією, безробіттям, для реалізації реформ, підвищення рівня життя українців та відновлення економіки

Реклама на dsnews.ua

Внутрішні інвестиції та продовольча безпека

Безумовно, один з найбільш знакових інвестиційних напрямків для корпорації «АТБ» — розвиток торговельної мережі. Станом на сьогодні компанія володіє 1240 супермаркетами в усіх 24 областях України. І їх кількість стрімко зростає: щорічно приймають перших покупців більше сотні нових магазинів. Також проводиться капітальна реконструкція (з урахуванням сучасних технологій в архітектурі та енергоефективності) ще приблизно 70–80 маркетів.

На даний момент постійними клієнтами «АТБ» стали понад 4 млн українців. Наскільки вагомий внесок компанії в продовольчу безпеку, стало зрозуміло під час пандемії і національного карантину. Магазини ритейлера, дотримуючись усіх заходів епідбезпеки, продовжували стабільно забезпечувати громадян свіжими продуктами і товарами першої необхідності за доступними цінами: в асортименті кожного з них понад 3,5 тис. найменувань продукції.

Вкладає величезні кошти «АТБ» і в підвищення рівня професіоналізму персоналу. У компанії є власні навчальні центри в Києві, Дніпрі, Львові та Одесі, де щорічно проходять безкоштовне навчання понад 4 тис. співробітників. За даними з відкритих джерел, 85% адмінперсоналу корпорації свого часу прийшли на найпростіші посади і зуміли вибудувати успішну кар'єру. Це саме ті кваліфіковані кадри, від яких багато в чому залежить стійкість бізнесу і рівень розвитку економіки в будь-якій розвиненій країні світу. У підсумку приходимо до простого висновку: внутрішні інвестиції — один з ключових чинників економічного зростання.

«У 2021 році корпорація планує реалізувати широкий пакет інвестицій на суму близько 12 млрд грн (або $409,9 млн). Крім сприяння подальшому розвитку, наші інвестиції стануть драйвером зростання для підрядників і виробників і дозволять створювати тисячі нових робочих місць як в самій корпорації, так і для підприємств-суміжників», — повідомив голова ради директорів, генеральний директор корпорації «АТБ» Борис Марков.

До списку успішних інвестпроєктів корпорації також увійшли відкриття першого в країні інтернет-магазину повного циклу, його оперативне масштабування на всі регіони країни і кобрендинговий проєкт з Райффайзен Банком Аваль і Visa з випуску унікальної платіжної пластикової карти АТБ-Pay. Всього за два перших місяці власниками таких карт стали понад 150 тис. громадян. За словами глави відділу розвитку сервісів «АТБ» Дениса Сапарбаєва, до кінця 2021 р. планується випустити 2 млн таких платіжних карт.

Реклама на dsnews.ua

Вкладення в економіку та інфраструктуру

Лідер українського ритейлу вважається драйвером розвитку всієї галузі. Стабільне зростання обсягів сплачених податків і зборів «АТБ» до бюджетів усіх рівнів відзначається вже п'ятий рік поспіль (майже 20% щорічно). У 2017-му в бюджет було перераховано 6,6 млрд грн, в 2018-му — 9,4 млрд грн, в 2019-му — 12,6 млрд грн. У кризовому 2020-му —15,8 млрд грн. У поточному році компанія планує збільшити податкові відрахування до рекордних 19 млрд грн.

Ці платежі мають величезне значення для наповнення бюджетів усіх рівнів. Це стало особливо актуальним для всіх регіонів присутності підприємств компанії після децентралізації. Тоді солідні суми почали залишатися в місцевих бюджетах, фактично сформувавши ресурс для розвитку інфраструктури і підвищення рівня життя в регіонах.

Не менш важливий внесок компанії і в боротьбу з однією з основних проблем економіки — безробіттям. Розширюючи торговельну мережу, компанія щорічно створює понад 5 тис. нових робочих місць. Фактично така кількість українських сімей отримує стабільне джерело доходів. Загалом на підприємствах корпорації сьогодні працюють більш ніж 70 тис. чоловік.

Внесок в здоров'я нації та екологію

Соціальна відповідальність — тренд, осторонь від якого не може стояти великий бізнес. І «АТБ» системно реалізує масштабні благодійні проєкти, зокрема, закуповує сучасне медичне обладнання для обласних дитячих клінічних лікарень, збирає кошти на цільову допомогу онкохворим дітям країни. Також компанія надає необхідну підтримку (безкоштовні продпакети) постраждалим від стихійних лих, дітям з «сірої» зони, сім'ям загиблих українських воїнів, багатодітним сім'ям, вимушеним переселенцям...

Серед найбільш помітних екологічних інвестицій «АТБ» — перехід на безпечні для навколишнього середовища екопакети із запатентованою добавкою, а також особливі пакети з кукурудзяного крохмалю. Величезні кошти вкладені в розробку і впровадження інноваційних енергозберігаючих систем рекуперації, що дозволяють збирати тепло від роботи холодильного обладнання і направляти його на опалення, тощо.

    Реклама на dsnews.ua