• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Катерина Рибаченко: Ми інвестуємо не тільки в техніку, а перш за все — в корпоративну культуру

Катерина Рибаченко
Катерина Рибаченко
Реклама на dsnews.ua

- Є думка, що успіх в бізнесі залежить не стільки від знання сфери діяльності, скільки від уміння стратегічно мислити і налагодити бізнес-процеси. Ви прийшли в «Агро-Регіон» з боку нового акціонера в 2009 р., після безлічі титулованих аграріїв в топ-менеджменті, які не змогли впоратися з кризою. Як вам вдалося вивести компанію на траєкторію зростання? Які інновації ви впровадили?

- Неможливо побудувати хорошу компанію з поганими людьми. Ми створили сучасну, ефективну та інноваційну компанію завдяки сильній корпоративній культурі і цінностям. Насправді довелося звільнити велику кількість міцних господарників, досвідчених агроспеціалістов з абсолютно неправильними життєвими цінностями, при цьому зробити ставку на молодь, на тих, хто прагне до нових знань, без страху береться за будь-які завдання, має великі амбіції, а головне — є за духом і цінностям членом команди «Агро-Регіон». Протягом багатьох років ми інвестуємо не тільки в сучасну техніку, технологію, дрони, станції моніторингу і елеватори, але перш за все ми інвестуємо в наших людей і в сильну корпоративну культуру «Агро-Регіон».

- Багато бізнесменів і навіть компанії вважають мало не нормою працювати всіру, киваючи на занадто високі податки і тиск з боку можновладців - корупціонерів. При цьому явно спотворюється конкуренція, адже той, хто приховує частину прибутку, отримує перевагу на ринку перед чесним бізнесом. Як вам вдається утримувати високі показники, працюючи повністю вбелую?

- Ми віримо в fair play (чесну гру), а прозорість і чесність — стрижень нашої компанії. «Агро-Регіон» одним з перших став членом Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаенса (UNIC, unic.org.ua), створеної в 2017 році за підтримки Ради бізнес-омбудсмена, Європейського банку реконструкції та розвитку та Організації економічного співробітництва. Як члени UNIC, ми зобов'язуємося дотримуватися певних етичних принципів: діємо чесно і відповідно до чинного законодавства; прозоро платимо податки; забезпечуємо всебічну підтримку комплаенса з боку топ-менеджменту компанії; створили чіткі прописані правила поведінки і політики нетерпимості до корупції; просуваємо корпоративну етику шляхом навчання і регулярної комунікації; співпрацюємо виключно з партнерами, які поділяють наші стандарти професійної етики, повсюдно відстоюючи репутацію відповідального бізнесу.

«Агро-Регіон» — живий приклад того, що в Україні бізнесу великих масштабів можливо і навіть вигідно мати бездоганну ділову репутацію, тому ми регулярно проводимо на базі UNIC просвітницькі семінари, розповідаємо колегам, в тому числі в регіонах, про себе і нашої історії, обмінюємося кращими практиками комплаенса в надії, що це, безсумнівно, сприяє зростанню рівня обізнаності, поліпшить конкурентне середовище і, як результат, змінює нашу країну на краще.

- Ще одна укорінена думка, що агрокомпаніями керують міцні господарники, які нерідко особисто виїжджають з інспекцією на поле і роздають команди. Але як влаштований сучасний агробізнес насправді? Наскільки глибоко діджіталізірована ваша компанія? Який ваш стиль управління?

- У нашій компанії працює безліч прекрасних жінок на різних посадах: від агрономів і технарів до директорів. Незважаючи на усталені стереотипи і ярлики, жінки справляються з роботою не гірше за чоловіків, а іноді з легкістю перевершуючи сильну стать, особливо в області емпатії і вибудовування ефективних взаємозв'язків в колективі.

Реклама на dsnews.ua

У нас плоска організаційна структура. Всі рішення приймаються в результаті обговорення і колегіально, при цьому кожне слово має однакову вагу і важливість, що, безсумнівно, сприяє прийняттю правильного рішення.

Що стосується діджіталізаціі, то можу з упевненістю сказати, що ми горді своїми досягненнями. Все змінюється дуже швидко, ще п'ять-сім років тому ми їздили за кордон вчитися і переймати досвід. Тепер же до нас приїжджають за знаннями західні фахівці, кожен раз дивуючись, як швидко змінюється український агросектор, як ефективно ведуться роботи, як нон-стоп крутяться колеса, літають дрони, взаємодіють підрозділи, як налагоджена комунікація і який рівень проникнення IT систем. При цьому люди, що працюють в компаніях, і самі офіси мало схожі на сільські ферми, а більше нагадують co-working для творчих людей.

- Чого ви очікуєте в новому році? Які інновації збираєтеся впроваджувати в «Агро-Регіоні»?

- Ми з оптимізмом дивимося вперед. Сподіваємося, що наступний рік принесе безліч хороших новин, починаючи від такої бажаної кожному жителю планети Земля вакцини від коронавірусної інфекції до довгоочікуваного відкриття в Україні ринку сільськогосподарської землі і, як наслідок, поліпшення економічної ситуації в нашій країні. Відносно інновацій, ми бачимо в «Агро-Регіоні» велику кількість можливостей, пов'язаних у тому числі з новими видами бізнесу, а також з тестуванням і імплементацією ще більш прогресивних технологій в існуючих бізнес-юнитах.

- Що б ви порадили дівчатам, які зараз, як колись ви, закінчили навчання в сфері економіки, менеджменту або маркетингу і шукають перспективні напрямки діяльності? Які особистісні характеристики потрібні для кар'єри в агробізнесі? Кому варто, кому не варто йти в цю сферу?

- Буде це агро або космос, або будь-яка інша галузь, моя універсальна порада — ніколи не зупинятися в своєму навчанні і самовдосконаленні, вибирати для роботи тільки ті компанії, де створена певна екосистема з репутації і цінностей, стандартів, якості і темпу роботи. Ставити планку завжди стоїть вище голови, нічого і нікого не боятися, не сумніватися в своїх здібностях, заявляти про себе голосно, а головне — робити свою роботу впевнено і якісно, без поправки на стать і вік, адже немає ніяких суто «чоловічих» секторів і спеціальностей, а правда полягає в тому, що все, що ми робимо, ми повинні намагатися робити краще за чоловіків, що, на щастя, не так вже й складно!

    Реклама на dsnews.ua