• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Олена Маслій-Шишова: Будь-яка криза закінчується, а команда — ключовий актив

HR-директор компанії «ІТ-Інтегратор» про способи утримати персонал під час пандемії, турботі про здоров'я співробітників і програмою обміну досвідом в рамках компанії

Олена Маслій-Шишова
Олена Маслій-Шишова
Реклама на dsnews.ua

Команда — це базис

Сьогодні в IT-сфері дуже складно зібрати і утримувати класну команду. Тут навіть лідерам ринку доводиться битися за кожен талант, докладати масу зусиль для утримання кращих. Очевидно, що будь-яка криза рано чи пізно закінчується, а команди — це ключовий наш актив. Тому з початком коронакризи ми були однозначно налаштовані на збереження всієї команди, всіх продавців, інженерів, інших наших фахівців. Тому на початку карантину ми максимально перерозподілили функції підрядників на наших штатних працівників. Також ми суттєво скоротили основні витрати, в першу чергу на оренду. Це дозволило нам утримати всіх своїх співробітників.

Турбота про персонал

Поряд зі стандартною турботою про фізичне здоров'я співробітників ми приділяємо увагу і вкрай важливому питанню — емоційному та психічному здоров'ю персоналу. У період пандемії ми запустили ряд програм, які істотно поліпшили емоційний стан наших людей. Компанія розпочала співпрацю з мережею клінік Viva з обслуговування персоналу на випадок хвороби. Ми залучили медичну сестру для роботи в офісі і запустили програму DocOnline. Ми також відкрили нову вакансію в компанії — health-координатора для підтримки співробітників з усіх питань, пов'язаних з коронавірусом і іншими оздоровчими програмами.

Особливу увагу ми приділяємо підтримці жінок, так як вважаємо, що вони сильніше страждають від наслідків пандемії. Нещодавно ми запустили новий оздоровчий проект саме для жінок. На 8 Березня замість банальних цукерок або квітів ми презентували співробітницям сертифікати «Жіноче здоров'я» на проходження декількох серйозних медичних обстежень.

Мобільність і гнучкість

Після пом'якшення карантину в минулому році компанія вирішила перевести весь персонал на гнучкий офісно-домашній графік роботи. Велика частина команди «ІТ-Інтегратор» працює віддалено за допомогою інформаційних технологій, в тому числі сервісів веб-конференцій та групової віддаленої роботи Cisco Webex і Microsoft Teams. Співробітники компанії тепер можуть вибирати місце, де вони працюють, дні робочого тижня в офісі і вдома, час початку і закінчення робочого дня.

Реклама на dsnews.ua

Під час карантину при закритті шкіл багато наших співробітниці були в сильному стресовому стані. Гнучкий графік роботи в компанії на 2020-2021 рр. введений саме у відповідь на потребу наших співробітниць, істотно розвантажує саме жінок. Зараз ми плануємо продовжувати такий формат роботи і на новий фінансовий рік, який стартує в квітні.

Обмін досвідом і менторство

Згідно з дослідженням The Future of Jobs 2020 від Всесвітнього економічного форуму 2025 року кожному другому співробітнику (50%) доведеться пройти перекваліфікацію. Одне з найбільших побоювань працівників в період пандемії стати неконкурентоспроможним. Ми розуміємо важливість і необхідність постійного підвищення кваліфікації, прокачування робочих навичок. З огляду на це ми запустили програму обміну досвідом між співробітниками різних підрозділів — Experience exchange program. Її суть в тому, що члени різних команд проводять час в інших підрозділах, вивчають специфіку їх завдань, вникають в проблематику, ну і, звичайно ж, розвивають ті чи інші навички. Так, наші співробітниці з HR-команди недавно серйозно прокачали свої знання в галузі фінансів, а відділ маркетингу — в області логістики і закупівель. Ми також запустили програму менторства Young Talent, в якій досвідчені колеги допомагають новачкам швидше адаптуватися і стати частиною нашої команди.

    Реклама на dsnews.ua