• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Олена Осипчук: Відповідальне споживання — реальна модель розвитку бізнесу

З метою раціоналізації використання природних ресурсів та захисту екології компанія WOG запускає ЕКО-платформу «До природи з добром». Директор з комунікацій WOG і куратор ЕКО-платформи розповіла про природозахисні проєкти, які будуть реалізовані в рамках цієї платформи

Олена Осипчук
Олена Осипчук
Реклама на dsnews.ua

- WOG останнім часом запустив кілька екоініціатів. З чим пов'язана така пильна увага до екології?

- Будучи найбільшим постачальником палива в країні, ми не можемо дозволити собі бути екологічно-пасивною компанією. Сьогодні в Україні ситуація із забрудненням навколишнього середовища просто катастрофічна. Якщо європейські країни переробляють до 2/3 своїх побутових відходів, в Україні на переробку відправляється тільки 5% від їх кількості.

- У підсумку ви вирішили зробити екологічні проєкти частиною вашої стратегії ведення бізнесу?

- Для WOG турбота про навколишнє середовище — не просто частина бізнес-стратегії. Це наша особиста відповідальність. Тому ми не тільки дотримуємось європейських екостандартів і піклуємося про скорочення рівня викидів шкідливих речовин в атмосферу. Ми запускаємо ЕКО-платформу «До природи з добром», яка покликана популяризувати відповідальний підхід до екології і збереження природних ресурсів.

Всі наші проєкти в рамках платформи можна умовно розділити на три категорії: популяризація ековідповідальності серед населення, захист навколишнього середовища від забруднення та раціоналізація використання природних ресурсів. Умовно — тому що багато ініціатив працюють як мінімум в двох категоріях відразу.

- Які з реалізованих за останній час проєктів ви могли б навести як приклади успішної екоініціатіви?

- На першому етапі запуску платформи ми почали сортувати сміття на АЗК. На 34-х столичних заправках мережі розмістили баки, призначені для роздільного збору пластику, скла та паперу. Сміття з цих баків доставляють в спеціалізовані пункти переробки, адже відповідальне ставлення до сортування дозволяє переробляти до 80% відходів.

Реклама на dsnews.ua

Щоб підвищити екологічність WOG, ми разом з українською екокомпанією Blue Ocean Solutions почали проєкт з переробки кавової макухи в зручні екопідстаканники. Крім того, кавова гуща з заправок в Луцьку переробляється компанією «Пастернак» — вона йде на виготовлення органічного добрива гумусу.

Крім того, ми відмовилися від використання пластикових трубочок для напоїв. Тепер на всіх об'єктах компанії можна скористатися якісними паперовими трубочками.

- Чи є щось ще з того, що ви плануєте реалізувати в цьому році?

- Мабуть, самим амбітним нашим екопроєктом в цьому році стане рестарт програми зі збору та утилізації використаних батарейок. Одна маленька батарейка здатна забруднити в середньому 16 кв. м родючого грунту, а в Україні щорічно ввозиться понад 3 тис. тонн батарейок. Тому налагодити відповідальну утилізацію цього типу відходів вкрай важливо.

На жаль, єдиний в Україні завод, що переробляє батарейки, припинив ці роботи ще в 2018 році. Зараз в Україні просто ніде утилізувати настільки небезпечне сміття.

Ми спільно з проєктом «Батарейки, здавайтеся!» знову почнемо збирати батарейки, при цьому гарантуючи 100% їх утилізацію за євростандартом на спеціалізованому заводі GreenWEEE в Румунії. А з урахуванням того, що заправки WOG є навіть у найвіддаленіших куточках країни, здати використані батарейки нарешті зможуть також жителі невеликих міст і сіл України.

Сподіваємося, що наші клієнти та колеги по ринку також підтримають екопроєкти і філософію розумного споживання. Адже разом ми зможемо набагато більше!

    Реклама на dsnews.ua