• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Євгенія Піддубна: Для нас відповідальне лідерство — бути рольовою моделлю в галузі

Директор з корпоративних комунікацій «Фармак» про роботу фармкомпанії в розпал глобальної пандемії, а також про те, як перебудовувати свою роботу відповідно до цілей сталого розвитку

Євгенія Піддубна
Євгенія Піддубна
Реклама на dsnews.ua

- Як ви можете описати буквально кількома фразами: що таке відповідальне лідерство в розумінні «Фармак»?

- Для «Фармак» відповідальне лідерство – це бути рольовою моделлю в галузі. Вести бізнес чесно та прозоро. Бути надійним партнером держави та системи охорони здоров’я України, взірцевим роботодавцем та гідним членом місцевої громади. Задавати правильні тренди у розвитку української фармацевтики, підтримувати освіту та науку, будувати імідж українського бізнесу закордоном. І, звичайно, усвідомлювати і мінімізувати свій вплив на навколишнє середовище.

З початком пандемії, компанія зіштовхнулася із небаченими до цього викликами. По-перше, кардинально змінився попит на лікарські засоби. З одного боку, різко зросла потреба у препаратах з протоколу лікування COVID-19. З іншого боку, було скасовано планові операції та поменшали візити до лікарів – люди боялися заразитися. По-друге, не вистачало сировини на глобальному рівні, руйнувалися звичні ланцюжки постачання. Через це доводилося максимально оперативно змінювати виробничі плани, шукати альтернативи. Наші співробітники працювали 24/7 і по декілька змін, аби не допустити дефіциту критичних ліків в Україні, адже їхні колеги так само хворіли, як і інші українці. Тому, перш за все, ми подбали про своїх працівників: організували транспорт, харчування, надали засоби індивідуального захисту, та застрахували усіх співробітників від COVID-19.

Коли в країні був дефіцит дезінфекторів, швидко змогли перелаштувати лінії для його виготовлення. Також для деяких препаратів, що входять до протоколів лікування COVID-19, повністю зупинили постачання на експорт. Аби, в першу чергу, забезпечити препаратом українців.

 Частину дезінфікуючих розчинів, ЗІЗ, апарати для штучної вентиляції легень були безоплатно передані у різні куточки країни від "Благодійного фонд родини Жебрівських" (правонаступник благодійного фонду "Фармак").

Звичайно, ця модель поведінки – не лише для кризових часів. Сталий розвиток є частиною філософії компанії. Ми щорічно здійснюємо проекти екологічного та соціального напрямку, підтримуємо здоровий спосіб життя, активно співпрацюємо з талановитою молоддю через ВНЗ та МАН, підтримуємо місцеві громади, де маємо свої заводи тощо. 

І це ми називаємо відповідальним лідерством.

Реклама на dsnews.ua

- Споживання води і енергоспоживання — дві болючі теми для промисловості. Як Ваша компанія мінімізує споживання цих ресурсів?

- В компанії діє екологічна програма, що має чіткі цілі по мінімізації викидів та економії ресурсів. Зменшити споживання ресурсів вдається завдяки модернізації виробництв. Так, із апгрейдом котельні в Києві, вдалось зменшити споживання природного газу за рік на 13.45%, це — 266 тис м3.

Також проводимо заміну газорозрядних ліхтарів на LED освітлення, встановлюємо датчики руху для освітлення. Для економії води, поступово змінюємо звичайні змішувачі на сенсорні. Також маємо систему обліку використання води, за допомогою якої контролюємо рівень витрат та запобігаємо нераціональному використанню. Для підвищення ефективності очистки води, ми інвестували понад 100 тисяч євро в модернізацію очисних споруд у Шостці і понад 345 тисяч євро у Києві.

Допомагають вдосконалювати систему енергетичного та екологічного менеджменту, стандарти ISO. Серед яких: ISO 14001 «Сертифікація систем екологічного менеджменту» та ISO 50001 «Сертифікація систем енергетичного менеджменту».

- На Ваш погляд, що варто змінити в системі освіти, щоб вона відповідала сучасним підходам в плані сталого розвитку? Що для цього робить «Фармак»?  

- Якщо говорити про освіту щодо сталого розвитку, певно наразі є прогалина. У європейських країнах дітей змалечку навчають дбайливо ставитися до природи: розумітися у екомаркуванні, сортувати сміття, не споживати зайвого, економити воду тощо.

Тому одним із наших проектів є освітня екологічна онлайн платформа для дітей «Екошкола». Діти отримують не тільки екологічні знання, а й вчаться прорахувати, захищати свої екологічні проекти. Кращі з них ми впроваджуємо у школах. Наприклад: сортування сміття, проекти з економії води, створення компостів та інші.

З дорослими та ж сама історія. Раніше люди спалювали опале листя біля будинків не тому, що хотіли нашкодити, а тому, що просто не знали про можливу шкоду для довкілля і здоров’я людини. Зараз, коли з’явилося більше інформації, все частіше обирають альтернативу спалюванню.

    Реклама на dsnews.ua