• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ірина Качура: модні покази, екоорієнтованість та підтримка українського кіно — це все про наші бренди

Віцепрезидент з маркетингу Carlsberg Ukraine Ірина Качура розповіла «Власти денег» про маркетингові проекти, які вміють завойовувати споживача

Ірина Качура
Ірина Качура
Реклама на dsnews.ua

- Ірина, бренд «Львівське» виступив партнером українського історичного фільму «Захар Беркут». Ви задоволені цією співпрацею?

- Відразу про головне: за підсумками 2019 року бренд «Львівське» вийшов на лідируючу позицію на ринку і продовжує зміцнювати свою першість у цьому році. Одним із драйверів успіху бренду став саме спонсорський проект фільму «Захар Беркут». Співпраця «Львівське» зі студією Film.ua — перший проект подібного масштабу для бренду, якщо говорити про територію кінематографа. Ми віримо, що український кінематограф — важлива складова культури нації, яка формує її цінності, культурний код і національну ідентичність. Саме це і вмотивувало нас взяти участь у проекті. Чому саме цей фільм? «Захар Беркут» і «Львівське» об'єднують спільні цінності: історія, традиції, єднання українського народу. Незважаючи на те що фільм історичний, цінності залишаються незмінними, а дух фільму і сучасна екранізація дозволяють доносити і прищеплювати ці цінності молодому поколінню. Нам це близько, так як «Львівське» цінує і підтримує українські традиції, роблячи їх релевантними для молоді. Протягом усієї співпраці бренд-команда «Львівське» була повністю залучена в створення і подальше просування фільму. Це і відеоматеріали, саундтрек до фільму, допрем'єрний і післяпрем'єрний супровід — на кожному етапі бренд надавав свою підтримку. Ще в ході реалізації проекту ми розуміли, що його чекає успіх і не помилилися: високий рейтинг, півмільйона глядачів, збори більше, ніж у деяких західних фільмів.

А підтвердженням маркетингового успіху цього проекту став золотий Effie, який бренд отримав на Effie Awards Ukraine.

- Розкажіть, як вдалося отримати золото на Effie Awards Ukraine? Що, на вашу думку, стало вирішальним фактором для вашої перемоги?

- Безумовно, це сукупність багатьох факторів, але в першу чергу — правильний меседж і цінності, які близькі кожному. Тема єднання дуже актуальна на сьогоднішній день і, безумовно, знаходить відгук у серцях глядача. «Те, що нас єднає» стало частиною і нашої маркетингової історії 2019 року: продукт у торгових точках, зовнішня реклама, ТБ-підтримка, діджитал, кінотеатри, представники шоу-бізнесу — повна підтримка проекту у всіх сферах. Важливим фактором перемоги в подібних конкурсах є одночасне досягнення як іміджевих, так і комерційних цілей. І в нашому випадку всі KPI, які були поставлені на початку року, були виконані — лідерство на ринку в об'ємному і грошовому вираженні, лідерство за ключовим іміджевим показником, сприйняття проекту споживачами.

Окремо треба сказати, що концепція не могла працювати сама по собі — і це результат тристороннього співробітництва: команди «Львівське», студії Brandly/Film.ua Group і креативного агентства McCann Kyiv. Усі ми жили проектом, і кожен вніс свій внесок. На сьогоднішній день через пандемію COVID-19 весь кінематограф опинився в дуже складній ситуації, і ми бажаємо українському кіно пережити цей кризовий час з найменшими втратами. Зі свого боку, віримо в нього і будемо продовжувати підтримувати.

- Ірина, у цьому році Львівській пивоварні виповнилося 305 років. Розкажіть, як ви готувалися до цієї дати?

Реклама на dsnews.ua

- Львівська пивоварня — перша промислова пивоварня країни, яка була відкрита в 1715 році і в цьому році дійсно святкує своє 305-річчя. Безумовно, це знаменна дата для нас, яка стала важливою і для бренду «Львівське». У цьому році ми повністю оновили зовнішній вигляд усієї лінійки «Львівське», освіжили дизайни і почали міняти фокус у рекламних кампаніях. Традиційність бренду — це і наша перевага, і наше головне обмеження. Ми були дуже обережні в оновленнях, адже важливо було залучити нову аудиторію, надати бренду сучасності, але в той же час не втратити характерні для «Львівське» риси і зберегти головні цінності, що стали вже візитною карткою бренду. «Львівське» об'єднує покоління українців — і в цьому наша головна історія. Пандемія, безумовно, внесла свої корективи в масштабне святкування 305-річчя нашої Львівської пивоварні та нам довелося перенести багато активності. Але «Львівське» — це про єднання, у будь-яких ситуаціях і в будь-яких форматах, а значить, не дивлячись на обмеження, ми завжди будемо знаходити платформи і шляхи комунікації з нашим споживачем.

- Бренд Kronenbourg 1664 Blanc у цьому році вже вдруге виступив партнером Ukrainian Fashion Week. Що дало бренду співпрацю з індустрією моди, і планує бренд і далі підтримувати сферу української моди?

- Kronenbourg 1664 Blanc — визнаний амбасадор доброго смаку не тільки в Україні, але і у всьому світі, тому мода — органічна територія комунікації бренду. Уже двічі бренд виступив спонсором Українського тижня моди. Цільова аудиторія бренду — сучасні люди, які розбираються в тенденціях моди і стилю, тому ми намагаємося бути релевантними і цікавими для них. Звичайно, ми плануємо подальшу співпрацю на платформі моди і стилю. Наприклад, навесні під час карантину бренд запустив Youtube-проект з практичними відеопорадами від Андре Тана зі складання свого літнього гардеробу. Територія моди, безумовно, допомагає бренду комунікувати з цільовою аудиторією і доносити свої цінності: хороший смак, стиль, елегантність і французьку витонченість.

- Бренд Carlsberg у травні оголосив про перезапуск під назвою «Нова ера. Новий дизайн". Розкажіть, будь ласка, що припускають ці нововведення і які вони вже дали результати?

- Сенс існування нашої компанії — варити пиво для кращого сьогодні і завтра. Це означає постійне прагнення до досконалості на благо суспільства. Так було з моменту заснування компанії і так є зараз. Проект Carlsberg «Нова ера. Новий дизайн» як раз і є один із прикладів прагнення до досконалості, коли ти думаєш не тільки про те, як поліпшити продукт, а й тому, як можна позитивно вплинути на навколишнє середовище, удосконалюючи його. Тому в цьому році всіх любителів Carlsberg чекала оновлена версія бренду, більш екоорієнтована: бренд почав використання екологічної зеленої фарби, яка краще і швидше переробляється; пляшка тепер має додаткове напилення, яке захищає її від відколів і дозволяє використовувати її повторно; для кришки розробили спеціальну мембрану, яка поглинає кисень і допомагає пиву довше зберігати свіжість. Усе це — кроки до зміни споживчого попиту в бік усвідомленості і слідування ековизовам сучасності. Ще рано говорити про результати, адже це тільки початок глобальних змін і перші кроки в бік 3R — reduce, reuse, recycle (скорочуйте, повторно використовуйте, переробляйте). Варто зауважити, що Carlsberg — це не тільки про екологію, але ще і про науку. Локальний Фонд Carlsberg Ukraine уже два роки поспіль підтримує науку в Україні і організовує конкурс наукових проектів, спрямованих на поліпшення ефективності виробництва і зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Гранти в мільйон гривень щорічно видаються компанією на кращі ініціативи. Але в цьому році ми прийняли рішення перефокусуватися і підтримати суспільство в боротьбі з коронавірусом, перерозподіливши бюджет фонду на підтримку медицини, а саме: закупівлю трьох апаратів ШВЛ, 10 кисневих концентраторів і пʼяти моніторів пацієнта для лікарень. Але в подальшому ми будемо продовжувати підтримувати науку і в наступному році плануємо відновити конкурс наукових проектів.

    Реклама на dsnews.ua