• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Як зробити бізнес більш екологічним: досвід компанії Carlsberg Ukraine

Фокус на екологічність упаковки і повторне використання скляної тари відіграє особливу роль у зниженні вуглецевого сліду Carlsberg Ukraine

Реклама на dsnews.ua

Минулого року компанія увійшла до топ-25 кращих програм КСВ в Україні. Вона продовжує реалізовувати програму сталого розвитку «Мета 4НОЛЯ: разом для майбутнього»: «НУЛЬ вуглецевого сліду», «НУЛЬ втрат води», «НУЛЬ безвідповідального споживання» і «НУЛЬ нещасних випадків».

До 2030 р. в компанії планують скоротити вуглецевий слід від готової продукції на 30%. Упаковка відіграє в цьому значну роль. Мета — зменшення кількості пластику на всіх можливих етапах виробництва, а також використання оборотної скляної пляшки.

Оборотна скляна пляшка — найбільш дружній вигляд упаковки для навколишнього середовища. Вона залишає найменший вуглецевий слід, економить природні ресурси. У 2020 р. компанія підвищила рівень повернення пляшок на 2,4% в порівнянні з 2019 р. і повторно використала понад 134 млн пляшок. Для того щоб споживач знав, куди повертати пляшку, була створена карта місць прийому оборотної тари. Як правило, такі пункти розташовані поруч з великими мережевими супермаркетами.

Навколишнє середовище страждає не тільки від викидів вуглецю, а й від значної кількості пластику. «У пріоритетах Carlsberg Ukraine використання матеріалів, придатних для повторного використання та переробки. У компанії створено постійні робочі групи, які пропонують рішення з оптимізації упаковки, включаючи скорочення використання пластику. Ми оптимізуємо розмір і вагу упаковки, розробляємо нові конструкції і модернізуємо упаковку», — розповідає Юрій Гук, старший менеджер з пивовиробництва, сталого розвитку та інноваційних проєктів.

У компанії використовують спеціальні матеріали, що знижують енерговитрати при виробництві форм для виготовлення пляшки. Крім того, зменшується ширина і товщина полотна плівки, що знижує її вагу, а потім і скорочує потребу в пластику і плівці загалом. У 2020 р. Carlsberg Ukraine зменшила використання пластику більш ніж на 32 т, а витрати пластикової плівки скоротила ще на 93,5 т.

Завдяки програмі «Мета 4НОЛЯ: разом для майбутнього», яка реалізується по всьому світу, компаніям Групи Carlsberg вдалося скоротити викиди вуглецю на 39% у порівнянні з 2015 р.

Довідка

Реклама на dsnews.ua

Carlsberg Ukraine є частиною Carlsberg Group, однієї з провідних пивоварних груп у світі з великим портфелем брендів пива та інших напоїв. До складу Carlsberg Ukraine входять заводи в Запоріжжі, Києві та Львові. В компанії працюють понад 1350 чоловік. У портфель Carlsberg в Україні входять пиво, алкогольні та безалкогольні напої таких торгових марок, як «Львівське», Robert Doms, Baltika, Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg 1664, «Арсенал», «Квас Тарас», Somersby, Guinness, Seth&Riley's Garage, Warsteiner, Grimbergen тощо.

    Реклама на dsnews.ua