• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Кожен четвертий балон кисню. Як металурги рятують життя пацієнтам з COVID-19

Другий рік пандемії коронавірусу кинув нові виклики українському бізнесу. І якщо з відновленням попиту на глобальних ринках у великих експортерів прибутки пішли в гору, то перед цими компаніями як соціально відповідальним бізнесом постали нові завдання

Група "Метінвест" інвестувала у будівництво кисневих станцій для низки лікарень в українських містах
Група "Метінвест" інвестувала у будівництво кисневих станцій для низки лікарень в українських містах
Реклама на dsnews.ua

Міжнародна гірничо-металургійна група компаній "Метінвест" ще з початку пандемії доклала великих зусиль для запобігання поширенню хвороби та подолання її наслідків. Насамперед забезпечували всім необхідним співробітників і громади в регіонах присутності. До українських лікарень "Метінвест" масово поставляв, зокрема, захисні костюми, тест-системи та апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

Цьогоріч однією за найважливіших потреб системи охорони здоров´я став дефіцит медичного кисню, який життєво необхідний для пацієнтів з важким перебігом COVID-19. Проблема загострилася під час весняної, а особливо осінньої хвилі захворювання, коли медичним закладам забракло кисневих балонів (бо два основні виробники кисню в Україні зупинилися на плановий ремонт). Перекрити дефіцит допомагають металурги.

Справа в тому, що на меткомбінатах "Запоріжсталь", імені Ілліча та "Азовсталь" групи "Метінвест" є великі потужності з генерування кисню. Звичайно вони йдуть на потреби виробництва . А зараз – ще й на порятунок життів.

Так, з початку квітня "Запоріжсталь" отримала реєстраційне свідоцтво МОЗ на виробництво рідкого кисню для використання його як медичного засобу та почала надавати лікарням Запорізької та Хмельницької областей (загалом потужності дозволяють віддавати лікарням близько 450 т медичного кисню щомісяця).

Компанія відгукнулася на заклик центральної і місцевої влади надати медичний кисень. І вже станом на 25 жовтня у Харківську область доправили 260 т кисню, у Київську – 60 т, в Чернігівську – 20 т і в Херсонську – 10 т.

Загалом у жовтні "Метінвест" передав понад 600 т рідкого кисню до лікарень Києва та ще восьми областей України.

З початку року група компаній передала  до медзакладів понад 4 тис. т кисню
З початку року група компаній передала до медзакладів понад 4 тис. т кисню / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Медичні заклади, куди відвантажують кисень металургійні заводи, вибирають у Міністерстві охорони здоров´я.

У листопаді поставки життєво необхідного газу продовжилися і наразі здійснюються у лікарні 12 областей. Зокрема, станом на 9 листопада "Азовсталь" адресував 37 т рідкого кисню Васильківській центральній районній лікарні Київської області, 6,5 т – Київській міській лікарні №5, 16 т – Великоновоселівській центральній районній лікарні Донецької області та 16 т – Інфекційній лікарні міста Костянтинівка. Своє чергою ММК імені Ілліча передав 15,76 т кисню Покровській клінічній лікарні інтенсивного лікування та 7,7 т Миколаївській інфекційній обласній лікарні. 

"У листопаді обсяг життєво необхідного газу, що відправляється медустановам, був збільшений у кілька разів. Спільно з МОЗ було оперативно складено графік постачання, згідно з яким медичний кисень високої якості маріупольські меткомбінати поставляють безкоштовно за заявками лікарень у різні галузі країни", — зазначила в. о. директора з персоналу та соціальних питань ММК імені Ілліча Групи Метінвест Олена Кондалова.

Варто уточнити, що в листопаді група збільшила постачання кисню у стаціонари до 100 т на добу.

"Якщо спиратися на ту статистику, яка є сьогодні в медіа, щодо потреб, то 25% кисню – це кисень "Метінвесту", – зазначив директор департаменту регіонального розвитку гірничо-металургійного холдингу Олександр Вишняков.

За його словами, з початку року загалом до медзакладів спрямовано понад 4 тис. т кисню, і це найбільші обсяги від приватного постачальника.

Крім того, Група інвестувала у будівництво кисневих станцій для низки лікарень в українських містах.  

    Реклама на dsnews.ua