• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

L'Oréal: «Ми прагнемо розділити успіх з усіма, на кого впливає наша діяльність»

Сміливо дивитися в обличчя викликам планетарного масштабу, мислити далі, ніж поріг твого міста і навіть країни, — доля візіонерів і справжніх лідерів. Група L'Oréal, безумовно, серед них

Реклама на dsnews.ua

На сьогодні продукцію Групи L'Oréal можна знайти в універмагах, магазинах косметики, аптеках, салонах краси, власних брендових магазинах, онлайн і також магазинах duty free. Портфоліо компанії містить 36 брендів. 25 з них представлені в Україні. У сегменті продукції масового попиту це — L'Oréal Paris, Garnier, Maybelline, NYX, Mixa; в сегменті люкс — Lancôme, Yves Saint Laurent Beauty, Viktor&Rolf, Giorgio Armani Beauty, Kiehl's тощо; в сегменті професійної косметики — L'Oréal Professionnel, Kérastase, Matrix, Redken та ін.; в сегменті активної косметики — Vichy і La Roche-Posay. Каналом дистрибуції продукції компанії, що найактивніше розвивається, на сьогодні є e-commerce.

Програма сталого розвитку: планетарний масштаб

Однією з головних тем форуму «Давос-2020» стала стійкість. Так, саме ця проблема, а не бідність, була названа основним викликом, що стоїть сьогодні перед стейкхолдерами. І сталий розвиток з хайпового словосполучення стає «новим чорним» у веденні бізнесу. Питаннями етики і впливом своєї діяльності на навколишнє середовище і місцеві громади компанія L'Oréal займалася вже досить давно: наприклад, відмовилася від тестування продукції на тваринах ще в 1979 р. А в 2013 р., за сім років до того самого форуму в Давосі, в L'Oréal була запущена глобальна програма сталого розвитку до 2020 р., яка торкнулася всіх підрозділів компанії і всіх етапів життєвого циклу її продукції: від виробництва сировини до споживання продукції, торкнувшись також питання етики. Програма базується на чотирьох основних принципах: відповідальне впровадження інновацій, відповідальне виробництво, відповідальна життєдіяльність і відповідальний розвиток. Враховуються в програмі і викиди СО2 на одиницю продукції, і рівень біодеградації формул, доведений до 98% в деяких видах продукції. У компанії також продумали кілька форматів роботи з кінцевими споживачами, залучаючи їх у стійкий розвиток і пропагуючи переробку упаковок. Адже недостатньо зробити напис reсyclable на коробці, для того щоб вона дійсно потрапила на переробку і не залишила слід у навколишньому середовищі. Ідея проста, як і все геніальне, — заохочення. Кейс випробували на марці Kiehl's: споживач може принести порожню тару після використання косметики, а за це отримати мініатюру продукту в подарунок. Таким чином були перероблені 350 кг упаковок продукції Kiehl's в 2019 р. У 2020 р. прийнята і запущена вже нова 10-річна програма сталого розвитку L'Oréal for the future. Одна з найамбітніших і найактуальніших цілей — стати вуглецево-нейтральною компанією до 2030 р. Уже зараз темпи зниження викидів СО2 на одиницю продукції випереджають власні зобов'язання компанії. Всього викиди скоротилися на 78% з 2005 р., в той час як виробництво збільшилося на 37%.

Захист і work&life balance для співробітників

Які чинники зазвичай відіграють ключову роль при виборі компанії-роботодавця і лояльності співробітників до неї? Очевидних варіантів на кшталт зарплати, можливості зростання і розташування офісу на практиці явно недостатньо. Адже кожен співробітник насамперед — людина, і роботу він так чи інакше «вписує» в свою реальне життя з її турботами про здоров'я і сім'ю. Та й загалом тема work&life balance зараз актуальна як ніколи. Якість життя цінується нарівні з розмірами премій. Для Групи L'Oréal люди — найважливіший капітал. Тому її ініціатива SHARE&CARE, в якій автоматично беруть участь всі штатні співробітники компанії, приділяє увагу неочевидним, однак на практиці істотним нюансам життя і роботи своїх співробітників. Ініціатива дає інструменти соціального захисту та пільги в чотирьох сферах: здоров'я, благополуччя, батьківство, якість життя на роботі. Наприклад, компанія забезпечує такий важливий аспект, як страхування життя і здоров'я для співробітника і його дітей. На сьогодні подібні поліси мають не більше 10% українців. А пандемія Covid-19 показала наочно кожному з нас, наскільки важливо бути відповідальним за своє благополуччя і мати захист. Також компанія компенсує спортзал, басейн та інші види занять спортом. За рахунок компанії кожен працівник може пройти флюорографію та здати аналіз крові. Також на благополуччя і сім'ю впливають робочі графіки. Тут L'Oréal, мабуть, руйнує стереотипи про великі компанії, враховуючи і гендерну рівність: 10 днів оплачуваної відпустки для батьків після народження дитини, гнучкий графік роботи після декрету до двох місяців для матерів, та й в принципі свій щоденний графік можна налаштувати (з 8.00 до 17.00, з 9.00 до 18.00, з 10.00 до 19.00). Компанія навіть надає п'ять додаткових днів відпустки за умови використання основної до 31 жовтня. Одна справа, коли вас мотивують працювати, а інша — коли відпочивати. Крім того, в компанії є такі нестандартні опції, як summer hours і winter hours — можливість піти в п'ятницю раніше на кілька годин взимку і влітку. Логічне запитання: наскільки доступна кар'єра в такій компанії і яка її рекрутингова стратегія? В Україні штат компанії становить 276 осіб станом на кінець 2019 р. І рекрутингова стратегія компанії спрямована як на залучення досвідчених фахівців, так і на розвиток молодих талантів через стажування в департаментах діджитал, маркетинговому, комерційному і фінансовому. Також компанія підтримує партнерські відносини з кращими вишами по всій Україні, пропонує студентам останніх курсів взяти участь в бізнес-іграх і бере участь в ярмарках вакансій.

КСВ: допомога тим, хто найвразливіший

В Україні працюють кілька загальносвітових програм L'Oréal, наприклад, заснована спільна з UNESCO премія «Для жінок в науці». Цього року вже третій сезон програми. Вона спрямована на підтримку жінок-вчених та передбачає фінансові премії. Глобальна програма була заснована в 1998 р. Ще одна значуща програма для жінок, які соціально вразливі і постраждали від домашнього насильства, носить назву «Краса для всіх». І є безкоштовні курси перукарів, після закінчення яких ученицям видають необхідний набір інструментів, продукції і навіть форму, щоб вони могли почати працювати в салонах краси, таким чином отримуючи шанс на нове життя. 5 серпня 2020 р. в Україні стартував уже четвертий сезон цієї програми. Реалізація програми здійснюється спільно з Фондом ООН в галузі народонаселення. І їй, на щастя, не змогла перешкодити навіть пандемія Covid-19. До речі, про пандемію... Найголовніший виклик для бізнесу, всіх без винятку громадян і урядів 2020-го — пандемія Covid-19 привела до організації окремого напрямку благодійної діяльності компанії в Україні (Програма Солідарності), як і в інших країнах. Зокрема, одним з її видів стали поставки наборів продуктів «на передову», для лікарів, що включають спиртові гелі для санітарної обробки рук і засоби по догляду за пересушеною шкірою. Крім того, у відповідь на світову кризу компанія оголосила про ще одну ініціативу «L'Oreal в інтересах майбутнього», яка передбачає виділення цільових коштів на боротьбу з найсуттєвішими екологічними проблемами, а також коштів для допомоги жінкам, які потрапили в складне життєве становище, а криза лише посилила це. В L'Oréal існує «День громадянина», або Citizen Day, як частина корпоративної соціальної відповідальності. Уже відбулося понад 1200 таких заходів в 63 країнах. В їх рамках співробітники компанії роблять корисні справи для місцевих громад для поліпшення навколишнього середовища: висадка дерев, робота в безкоштовних їдальнях, підтримка підприємців-початківців. Усю роботу виконують співробітники компанії на волонтерських засадах. І це, мабуть, найкраще вираження цінностей і корпоративного духу компанії.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua