• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Марина Харрісон: Найкраща підтримка команди — це постійний зворотний зв’язок

Віцепрезидентка з персоналу Carlsberg Ukraine про ефективність віддаленої роботи під час кризи, навчальні тренінги та тематичні онлайн-вечірки для колег

Марина Харрісон
Марина Харрісон
Реклама на dsnews.ua

— Торік багатьом бізнесам довелося серйозно трансформувати робочий процес, по можливості організовуючи дистанційну роботу працівників. Не секрет, що в цьому є ризики: погіршення комунікації, послаблення мотивації, зниження продуктивності і загалом проблеми із залученням співробітників у життя компанії. Чи вдалося вам уникнути таких побічних ефектів?

— Нам пощастило з цим, адже з початком пандемії технічно ми були повністю готові до віддаленої роботи. У кожного офісного працівника є вся необхідна техніка та постійна підтримка IT-департаменту, а ті працівники, які не можуть виконувати свої функціональні обов’язки вдома, забезпечені засобами індивідуального захисту та додатковими санітарними заходами з боку компанії. Ефективність віддаленої роботи можна виміряти за річними результатами компанії — навіть попри зупинку роботи каналу HoReCa, ми не втратили попит на нашу продукцію в інших каналах, залишились лідерами в категоріях сидру, квасу та безалкогольного пива, а також наш бренд «Львівське» став лідером пивного ринку України.

— У зв´язку з новими умовами робочого процесу особлива відповідальність падає на керівників. Наприклад, одна справа вирішити нагальне питання в особистому спілкуванні, зовсім інша — через інтернет або телефоном. Чи проводили ви тренінги для менеджерів, щоб розвивати навички дистанційного управління?

— Звичайно, ми розуміли, що маємо надати нашим менеджерам інструменти для ефективної віддаленої роботи: для цього провели навчальні тренінги «Управління з турботою» та адаптували відповідне керівництво, яке розробили в нашому центральному офісі. Важливо не тільки проводити регулярні зустрічі онлайн, а робити це ефективно та мінімізувати даремну втрату часу. Зараз багато співробітників зазначають, що мають дуже завантажені календарі — у деяких випадках увесь робочий день може складатися лише з одних зустрічей, тому при дистанційному управлінні важливо враховувати ці показники та будувати швидку та ефективну комунікацію.

— На думку психологів, віддалений режим може призвести до стресу та вигоряння працівника, зокрема, тому, що стає важко розмежувати робочий час і дозвілля. Які методики застосовували у вашій компанії, щоб виявити таких співробітників та допомогти їм?

— Насправді, згідно з опитуваннями, які ми регулярно проводимо серед співробітників, близько 90% відмічають, що, навпаки, стали більш продуктивними та ефективними у своїй роботі, адже це економія часу на дорогу, збирання тощо. Як показала практика, вдома за правильної організації робочого місця та стабільного режиму дня можна отримати навіть більш високі показники ефективності. Ще на початку пандемії ми ввели безкоштовні онлайн-зустрічі з психологом, тож кожен співробітник, який відчуває занепокоєння щодо ситуації, симптоми вигоряння, порушення ментального здоров’я тощо може анонімно звернутися по допомогу. Також для відпочинку та відновлення балансу пропонуємо онлайн-заняття з медитації.

— Як вдається підтримувати команду під час коронакризи? Як змінилася підтримка командної роботи в онлайн-форматі?

Реклама на dsnews.ua

— Найкраща підтримка команди під час кризи, крім, звичайно, різних комунікаційних інструментів та зворотного зв’язку, — це стабільність та соціальний захист: вчасне нарахування заробітної плати, надання медичного страхування тощо. До речі, саме впевненість у компанії як головну ознаку довіри визначають співробітники в наших опитуваннях. Щодо підтримки саме командної роботи — тут важливий зв’язок менеджера з командою та спільні зустрічі. Наші департаменти практикують і тематичні онлайн-дзвінки — наприклад, з домашніми улюб­ленцями або за келихом пива. Уміння адаптуватися до ситуації та повертати обставини на свою користь — головні риси, які допомагають нам працювати.  

    Реклама на dsnews.ua