• USD 36.6
 • EUR 35.6
 • GBP 40.3
Спецпроєкти

Мехатроніки, чисті пляжі і допомога дітям. Як українські компанії складали ЗНО з КСВ

1 липня в київському івент-холі Inveria пройшло ток-шоу "ЗНО з КСВ", в ході якого компанії презентували програми корпоративної соціальної відповідальності

Нагороди учасникам заходу, організованого журналом "Власть денег"
Нагороди учасникам заходу "ЗНО з КСВ", організованого журналом "Власть денег"
Реклама на dsnews.ua

Програми корпоративної соціальної відповідальності вже давно стали хорошим тоном серед підприємців. Все більше бізнесів зосереджується не тільки на зароблянні грошей, але і на більш благородні цілі. Компанії включаються в програми з благодійності, екологічні проєкти, захищають права споживачів, борються за чесну конкуренцію, розвивають наукові і соціальні напрямки, допомагають незахищеним верствам населення. І продовжують це робити навіть під час пандемії.

Про те, які програми КСВ реалізують великі компанії в Україні, можна було дізнатися в ході ток-шоу "ЗНО з КСВ", організованого в перший день липня журналом "Власть денег" у івент-холі Inveria. Журнал щорічно публікує рейтинг "Топ-25 програм КСВ", а в цьому році вирішив влаштувати ще і своєрідний іспит — представникам компаній довелося не тільки презентувати свої програми, а й захищати їх перед "приймальною комісією", відповідаючи часто на незручні запитання.

Ток-шоу "ЗНО з КСВ"
Ток-шоу "ЗНО з КСВ"

Здати іспит з КСВ зважилися:

 • Маріанна Ковеня, куратор благодійного фонду FAVBET Foundation;
 • Аліна Матковська, керівник відділу корпоративних комунікацій "PepsiCo Україна";
 • Людмила Новак, начальник управління комунікацій "Інтерпайп";
 • Ксенія Сікорська, директор департаменту маркетингу ПУМБ;
 • Лариса Тищенко, старший менеджер з комунікацій "ТЕДІС Україна".
Питання під час ток-шоу "ЗНО з КСВ" задавали і з залу
Питання під час ток-шоу "ЗНО з КСВ" задавали і з залу

До складу приймальної комісії увійшли:

Реклама на dsnews.ua
 • Ірина Новікова, заступник міністра економіки України;
 • Марина Саприкіна, голова правління Центру "Розвиток КСВ", сертифікований експерт з КСВ, Executive MBA;
 • Олег Панюта, журналіст, ведучий інформаційного тижневика "Сьогодні. Підсумки" на каналі "Україна"
 • Ольга Сантарович, шеф-редактор видавничої групи "Картель",
 • Наталія Бойко, генеральний директор AMS Agency.

Модератором заходу стала телеведуча Ксенія Смірнова.

Модератор Ксенія Смірнова
Модератор Ксенія Смірнова

У кожного доповідача було 5 хв. на презентацію свого проєкту, проте укластися в цей час виявилося непросто — кожен з представлених кейсів був досить обʼємним. Так, куратор благодійного фонду FAVBET Foundation Маріанна Ковеня розповіла, що компанія реалізує кілька короткострокових проєктів, серед яких — популяризація спорту серед молоді (організація відкритих тренувань відомих спортсменів, підтримка дитячих футбольних команд і бігового клубу "Рука об руку"), розширення доступу до якісної освіти (закупівля навчальних матеріалів для вихованців ВБО "Даун Синдром", створення компʼютерних класів у сільських школах). Також компанія робить ставку на зміцнення здоровʼя нації — організовує корпоративні дні донора, підтримує ОХМАТДИТ і БФ "Таблеточки". Ще один проєкт компанії — програма "Чужих дітей не буває", в рамках якої благодійний фонд взяв під опіку два дитячих будинки.

Крім того, БФ FAVBET Foundation розвиває кілька імпакт-проєктів — підтримує дитячі будинки сімейного типу, відкрив безкоштовну work out зону на НСК "Олімпійський" у Києві, а також проводить масштабну цифровізацію сільських бібліотек.

Маріанна Ковеня, куратор благодійного фонду FAVBET Foundation
Маріанна Ковеня, куратор благодійного фонду FAVBET Foundation

Компанія "ТЕДІС Україна" зосередила свої зусилля на проєкті допомоги літнім людям "Творимо добро". Він реалізується у відповідності з Глобальними цілями сталого розвитку 2015-2030, визначеними ООН. Проєкт охоплює сім областей України, в цілому компанія взяла під опіку понад тисячу людей похилого віку, найстаршому з яких — 102 роки. Компанія допомагає геріатричним пансіонатам гігієнічними і антисептичними засобами, а також продуктовими подарунками до свят. Як зазначила на питання одного з членів журі Лариса Тищенко, в майбутньому компанія має намір допомагати літнім людям не тільки матеріально, адже жителям таких пансіонатів часто не вистачає звичайного людського спілкування.

Лариса Тищенко, старший менеджер з комунікацій "ТЕДІС Україна"
Лариса Тищенко, старший менеджер з комунікацій "ТЕДІС Україна"

Про те, які програми КСВ реалізуються в банківському секторі, гості заходу дізналися з доповіді директора департаменту маркетингу ПУМБ Ксенії Сікорської. Основні зусилля банк направив на подолання наслідків коронакризи, допомога медикам і клієнтам. Так, ПУМБ разом з Фондом Ріната Ахметова передав до лікарень обладнання і засоби захисту, а разом з СК "АСКА-Життя" розробив програму захисту лікарів "СтопКоронавірус", застрахувавши медиків в девʼяти опорних лікарнях. У цілому на програму підтримки медиків було витрачено 28 млн грн, проєкт торкнувся 180 лікарень в 18 областях України.

Що стосується допомоги клієнтам, то основні зусилля зосередили на представниках малого бізнесу, які найсильніше постраждали від пандемії. Для них були введені кредитні канікули, скасовано штрафні санкції за несвоєчасні платежі по кредиту, плати за проведення платежів в гривні, комісія за POS-термінали по клієнтам, у яких не було оборотів. За словами Ксенії Сікорської, завдяки швидкому реагуванню на кризу банк не тільки не втратив клієнтів — їх кількість навіть зросла.

Ксенія Сікорська, директор департаменту маркетингу ПУМБ (в центрі)
Ксенія Сікорська, директор департаменту маркетингу ПУМБ (в центрі)

Компанія "Інтерпайп" для доповіді в рамках ток-шоу "ЗНО з КСВ" вибрала освітній проєкт по мехатроніці, хоча, як зазначила Людмила Новак, "Інтерпайп" реалізує програми КСВ за багатьма напрямками. Над запуском освітнього проєкту в компанії задумалися через гостру нестачу на ринку професіоналів, чиї спеціальності повʼязані з ремонтом та управлінням автоматизованим обладнанням. Тому "Інтерпайп" розгорнув кампанію з популяризації мехатроніки — своєрідного сімейного лікаря для виробничих ліній. Проєкт включає в себе навчальну програму Interpipe Mechatronic Lab для школярів 8-10 класів та студентів ПТУ Дніпропетровської області, змагання на всеукраїнському конкурсі профмайстерності Worldskills Ukrainе, а також створення лабораторій мехатроніки в Дніпропетровській політехніці та школах міста. В майбутньому програму планують розширити до навчання у вузі. За словами Новак, дефіцит в професійних кадрах відчуває не тільки "Інтерпайп", тому перспективи у майбутніх мехатроніків дуже широкі.

Марина Саприкіна, голова правління Центру "Розвиток КСВ", сертифікований експерт з КСВ, Executive MBA і Людмила Новак, начальник управління комунікацій "Інтерпайп"
Марина Саприкіна, голова правління Центру "Розвиток КСВ", сертифікований експерт з КСВ, Executive MBA і Людмила Новак, начальник управління комунікацій "Інтерпайп"

"PepsiCo Україна" для доповіді вибрала програму "Чисті пляжі разом", зосередивши увагу на проблемах екології. Компанія поставила перед собою амбітні глобальні цілі: зменшення викидів парникових газів на всіх етапах виробництва за рахунок розвитку сталого сільського господарства, прискорення переходу на поновлювані джерела енергії та впровадження транспорту з мінімальним або нульовим викидом вуглекислого газу, розробка нових продуктів з мінімальним впливом на навколишнє середовище, скорочення використання первинного пластику і збільшення вмісту перероблених матеріалів в упаковці. За словами Аліни Матковської, в рамках всеукраїнського проєкту "Чисті пляжі разом", який компанія реалізує спільно з громадською організацією Letʼs do it Ukraine, заплановане не тільки велике прибирання (компанія має намір відправити на переробку 50 т вторсировини), але і масштабна просвітницька робота, щоб навчити українців правильно поводитися зі сміттям. Сьогодні команди волонтерів вже працюють в 12 областях України, компанія планує залучити до проєкту 50 тис. учасників і очистити в цілому 50 га пляжів.

Аліна Матковська, керівник відділу корпоративних комунікацій "PepsiCo Україна" і Ірина Асман, голова правління Видавничої групи "Картель"
Аліна Матковська, керівник відділу корпоративних комунікацій "PepsiCo Україна" і Ірина Асман, голова правління Видавничої групи "Картель"

Після презентацій програм і відповідей на запитання, які задавали як члени журі, так і глядачі, доповідачкам довелося ще трохи понервувати — приймальна комісія вирішувала, чи здали вони іспит. Але всі проєкти були настільки переконливі, що сумнівів у журі не виникло — кожна компанія "здала" і отримала памʼятну статуетку.

Ірина Новікова вручила нагороду БФ Favbet Foundation. "Ми дуже багато говоримо про цілі сталого розвитку ООН, але це все теоретично. Моя улюблена ціль — це партнерство. Без партнерства, без поєднання ресурсів держави та приватного бізнесу, досягти цих цілей неможливо. Ваші проєкти мотивують, надихають, дають сили працювати далі", — підкреслила вона.

Ольга Сантарович зазначила, що їй як представнику журналу "Власть денег" найближче банківська тема, тому вручила нагороду представниці банку ПУМБ: "Уміння не тільки вистояти в кризу, але і наростити клієнтську базу, при цьому допомагаючи клієнтам і суспільству, гідно самих високих оцінок".

Ольга Сантарович, шеф-редактор Видавничої групи «Картель»
Ольга Сантарович, шеф-редактор Видавничої групи "Картель"

Нагороду від Олега Панюти отримала компанія "PepsiCo Україна": "Екологія — це про те, що чекає нас усіх, якщо ми не візьмемося за голову. Якщо ми хочемо жити в світі, який малюємо в уяві, а не в тому світі, який оточує нас сьогодні ".

Марина Саприкіна зазначила освітній проєкт від "Інтерпайп": "Моя улюблена мета сталого розвитку — це освіта. Тому мій вибір очевидний. Ви робите дуже важливу справу. Допомагайте і далі розвивати СТЕМ-освіту в Україні".

Члени приймальної комісії "ЗНО з КСВ" і доповідачки з нагородами
Члени приймальної комісії "ЗНО з КСВ" і доповідачки з нагородами

Наталія Бойко вручила нагороду компанії "ТЕДІС Україна": "Велика радість спостерігати, як змінюється наш бізнес. Усвідомлення необхідності соціальних проєктів своєю корпоративною відповідальності — це важлива частина нашого майбутнього".

Але на цьому нагороди не закінчилися. Після презентації всіх доповідей вибрати свого фаворита серед програм КСВ могли глядачі в залі, а також глядачі онлайн-трансляції, яка велася на сторінці сайту "Деловая столица" у Facebook. Переможцем глядацького голосування стала екологічна ініціатива "PepsiCo Україна". "Значить, у нас є підтримка. Значить, люди готові жити в чистій країні. І разом ми це зробимо — крок за кроком, за допомогою змін, які ми почнемо з себе. Культура живе в голові!", — зазначила Аліна Матковська, приймаючи нагороду з рук голови правління Видавничої групи "Картель" Ірини Асман.

Голова правління Видавничої групи "Картель" Ірина Асман
Голова правління Видавничої групи "Картель" Ірина Асман

Завершилося ток-шоу святковими частуваннями, як і личить після вдало складеного іспиту. Гарний настрій гостям забезпечували ігристі вина від партнера Aznauri, освіжаюча мінеральна вода "Моршинська", натуральні соки від ТМ Sandora, холодні чаї від "PepsiCo Україна" і кави, що приготовлена за допомогою кавоварок Nivona. Солодку ноту в святкування внесли солодощі від Київського БКК. Гості свята також отримали приємні подарунки від АВК,"Моршинська" та "PepsiCo Україна".

Генеральним партнером заходу виступив Благодійний фонд Favbet Foundation.

  Реклама на dsnews.ua