• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Мільярд на прокат. Як інвестиції в металургію допоможуть українській економіці

Гірничо-металургійна група компаній «Метінвест» збільшує вкладення у виробництво і якість продукції. На черзі — проєкт на $1 млрд

Реклама на dsnews.ua

В останні роки «Метінвест» реалізував кілька знакових проєктів з модернізації виробництва на різних етапах технологічного ланцюжка. Зокрема, побудована машина безперервного лиття заготовок (МБЛЗ №4) і реконструйований стан гарячої прокатки 1700 на ММК ім. Ілліча. Завдяки цьому гарячекатаний рулон комбінату тепер відповідає найжорсткішим світовим стандартам якості, яка задовольнить практично будь-які потреби клієнтів. А в планах — продовжити підвищення переділу і поліпшення характеристик продукції. Уже ведуться підготовчі роботи на комбінаті з будівництва сучасного екологічно чистого цеху з виробництва холоднокатаного прокату. Крім власне стану холодної прокатки, поєднаного з лінією травлення, тут будуть три сучасних лінії нанесення цинкових, алюмоцинкових і полімерних покриттів.

Устаткування для нового цеху поставить провідний світовий виробник технологій для металургії Danieli Group, з яким «Метінвест» підписав контракт у червні поточного року. Примітно, що це буде наймасштабніший проєкт в українській індустрії на наступні п'ять років — заплановані капітальні інвестиції в понад $1 млрд.

Будувати і запускати в експлуатацію нові потужності планують поступово. Очікується, що після завершення першого етапу проєкту з 2025 р. комбінат буде щорічно випускати близько 1,2 млн т висококонкурентного прокату — холоднокатаного (понад 400 тис. т), оцинкованого (понад 600 тис. т) і рулону з полімерним покриттям (понад 150 тис. т). А на другому етапі заплановане спорудження випалювальних печей, дресирувального стану і агрегата поздовжньої порізки рулонів, а також нової лінії нанесення полімерного покриття на оцинкований рулон. Після цього потужності з виробництва холоднокатаної продукції повинні перевищити 1,6 млн т на рік. Нова технологія дасть можливість ММК ім. Ілліча не просто зайти в преміальні сегменти прокату з покриттям, але й запропонувати клієнтам пофарбований рулон, якого поки що немає в його продуктовій лінійці.

До речі, про покриття. Як стверджують в «Метінвесті», на даний момент в Україні немає якісного прокату з полімерним покриттям і хорошого оцинкованого прокату, через що не може нормально розвиватися машинобудування і виробництво побутової техніки. «Неможливо затягти сюди виробників автомобілів. Ми сподіваємося, що, запровадивши такий проєкт на комбінаті ім. Ілліча, ми дамо такий продукт, який дозволить залучити інші компанії, інші інвестиції, які зможуть використовуватися для виробництва кінцевого продукту в нашій країні», — пояснював генеральний директор «Метінвесту» Юрій Риженков на недавній пресконференції з нагоди 15-річчя групи.

Таким чином, рулони, які зійдуть з нового стану холодної прокатки і ліній по нанесенню покриттів, будуть на рівні кращих світових аналогів. І паралельно створяться умови для розвитку цілих сегментів української промисловості — в «Метінвесті» розраховують, що новий цех працюватиме насамперед на внутрішній ринок, хоча частина продукції, ймовірно, піде на експорт в країни СНД і Європи.

Звичайно, це не єдина велика ініціатива з модернізації виробництва. У групи компаній ще багато планів. Якщо говорити про перспективу 2028–2035 рр., це насамперед створення нового електроплавильного виробництва сталі із застосуванням технології прямого відновлення заліза (DRI). Прогнозовані вкладення в будівництво першого електросталеплавильного комплексу з двома DRI-модулями потужністю 2,5 млн т кожен становитимуть як мінімум $3–3,5 млрд.

    Реклама на dsnews.ua