• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нурхан Чали: криза – перевірка компаній на міцність. Як туроператорам зберегти бізнес під час пандемії

Туристичним операторам, щоб вистояти в умовах пандемії, потрібно швидко реагувати на нові виклики, бути гнучкими та приймати відповідальні рішення, вважає Генеральний директор TUI Ukraine

Нурхан Чали
Нурхан Чали
Реклама на dsnews.ua

Для туроператора TUI Ukraine, як і для всього туристичного бізнесу, 2020 рік став найбільш «турбулентним» за всю історію існування галузі.

Наслідки пандемії коронавірусу завдали не просто збитків туристичним та суміжним компаніям, але перевірили на міцність майже всі бізнес-процеси та людей, які працюють у цій сфері. 

Будь-які економічні кризи, що траплялися раніше, мали свій вплив на бізнес, але з часом для тих, хто впорався з випробуваннями, все начебто ставало на свої місця. Тому що криза — це час та можливості для перегляду, адаптації, перебудови та зростання компаній у нових умовах.

Але ж цьогорічні події дуже відрізняються від тих, з якими ми коли-небудь стикалися та мали б хоч невеликий досвід. Світ тільки зовні залишається звичним, але таким, як раніше, вже ніколи не буде.

Туристичний бізнес — це досить складна система взаємодії не тільки в межах однієї країни. Для того щоб наш турист обрав відпочинок, купив тур, полетів, був зустрінутий та відвезений до готелю, гарно провів там час, безпечно повернувся додому і залишився з гарними спогадами, треба, щоб якісно відпрацювала кожна ланка ланцюжка. А це різні компанії в різних країнах, за роботу яких туроператор бере на себе певну відповідальність перед туристом. Це як купувати квартиру в новобудові — вас не турбує, як і з ким домовлявся забудовник, вас цікавить отримати ключі від свого житла, в якому все буде якісно та злагоджено працювати.

Тож як туроператору не тільки «встояти на ногах» у цей непростий час, але й зміцнити свої позиції та робити всі можливі кроки для подальшого зростання й розвитку?

Передусім, бути гнучким та динамічним у своєму русі. Усвідомити нові реалії та бути готовим ухвалювати нові рішення хоч кожного дня. Так ми і діяли. 

Реклама на dsnews.ua

Закривають кордони для іноземців, а за два дні всі повітряні кордони? TUI Ukraine організує повернення всіх охочих додому (хоча були й такі, хто свідомо відмовився повертатися).

Виникає безліч питань у тих, хто мав летіти на час карантину? Спрямовуємо максимум зусиль на відповіді, роз’яснення та вирішення кожної індивідуальної ситуації.

Заморожений увесь бізнес? Переглядаємо всі процеси та структури, використовуємо час на розробку та підготовку до нових умов. Прораховуємо можливі сценарії. Готуємось та віримо, що невдовзі «полетимо». 

Кордони відкрили, але люди не розуміють, як відбуватиметься відпочинок? Від кожного готелю отримуємо сертифікат безпеки, проводимо трансляції наживо, публікуємо нововведення: наявність актуальної інформації — запорука довіри.

Туристи остерігаються ситуації з COVID-19 на час відпочинку? Відпрацьовуємо та оновлюємо страхові поліси, які включають покриття лікування.

Країни змінюють правила щодо надання ПЛР-тесту для в’їзду? Знаходимо рішення та включаємо тестування у вартість пакету…

Що чекає на нас завтра? Ніхто не знає. 

Але на сьогодні ми, як і багато інших українських компаній, сподіваємось, що більше не трапиться таких жорстких заходів, які завдадуть нового болісного удару по бізнесу. За цей час люди, що працюють у TUI Ukraine, загартувалися, згуртувалися та набули нового досвіду праці. І це дозволяє компанії відновлювати поточний бізнес та будувати амбіційні плани на наступний рік.  

    Реклама на dsnews.ua