• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Нурхан Чали: Непередбачувані обставини не врахуєш, але можна послабити їхній вплив

Генеральний директор TUI Україна про особливості туристичного бізнесу, швидке реагування на зміни та нові бізнес-процеси в умовах кризи

Нурхан Чали
Нурхан Чали
Реклама на dsnews.ua

— Ви давно в туристичному бізнесі. Чим він вас зацікавив?

— Можна сказати, що в туристичному бізнесі я від початку кар’єрного шляху. Щоправда, тоді це не був для мене бізнес, а проста робота, як кажуть, «в полях». Тоді, в Туреччині, я почав розуміти, як це працювати з «кінцевим клієнтом». Але було цікаво піти далі. Крок за кроком вникав у процеси, шукав цікаві рішення та підіймався сходами туристичної галузі. І врешті решт опинився в Україні на посаді заступника генерального директора в компанії Turtess Travel, яка у 2013 році об’єдналася з TUI Україна. Тоді це став великий багатопрофільний туроператор, де я обійняв посаду директора з продукту та ціноутворення.

Туристичний бізнес непростий і водночас цікавий. Можу сказати, коли розумієш галузь з «низів», пройшов та відчув на собі різні нюанси, ставлення до процесів трохи інше, ніж в тих, хто приходить керувати з інших галузей. 

— Життя бізнесу, особливо в туризмі, розділилося на «до» і «після» початку пандемії. Наскільки змінилася стратегія і поточні пріоритети через коронакризу?

— Так, у 2016 році я обійняв посаду генерального директора TUI Україна. Компанія розвивалася та зростала. Бізнес-стратегія полягала у закріпленні позицій на ринку, зростанні туристичних обсягів і фінансових результатів. Стати лідером серед туроператорів. 

Туризм — дуже особливий бізнес, адже залежить від багатьох факторів та роботи партнерів як в Україні, так і за кордоном. Управління такою компанією — це виклик та відповідальність. Адже її роботу оцінюють і агенти, які продають наш продукт, і туристи — як кінцеві користувачі наших послуг. А головне люди як частина команди, яка власне й рухає бізнес.

Чотири роки ми зростали, щороку збільшувався обсяг туристів. Вже у 2019 році TUI Ukraine відправив близько пів мільйона людей на відпочинок. На 2020 рік планували подальше зростання, відсвяткувати 10-річчя компанії та вийти в трійку лідерів на ринку… Життя та коронавірус внесли корективи… Безпека стала як ніколи важливим пріоритетом. Гнучкість і швидкість реагування на зміни — хіба не головна якість будь-якого співробітника в досягненні успіхів компанії? Але загалом стратегія не змінилася, ми просто адаптувалися під нові вимоги. 

Реклама на dsnews.ua

— Через пандемію ситуація у різних країнах та в різних компаніях, які залучені до надання туристичних послуг, постійно змінюється. Як оператору вдається врахувати непередбачувані обставини? 

— Так, це одне з найскладніших завдань — задовольняти клієнта у ці нові часи. Багато років туристи звикали до певного способу відпочинку. Торік було непросто, адже нові умови подорожей не відповідали звичним для туристів очікуванням. Це було як перейти перевал на горі — складно подолати, а далі вже легше. Але тільки в сенсі очікувань. Зміни й досі відбуваються мало не щодня. 

Я вам так скажу: неможливо «врахувати непередбачувані обставини», але можливо робити висновки та аналізувати, налагодити нові бізнес- та операційні процеси, щоб максимально запобігти негативному впливу цих обставин. 

— Які плани на перспективу? Коли потенційно прибутки зростуть до рівня докризового 2019 року?

— Наші плани-мінімум — вже цього року досягти докризового рівня. Це стосується і обсягу туристів, і прибутків. Ми оновили наші концепції відпочинку, розширюємо мережу франчайзингових агенцій, відкриваємо нові напрямки, адаптуємо наші бізнес-процеси та ще більше розвиваємо онлайн-продажі.

На мій погляд, з кризи єдиний успішний вихід: згуртуватися та використати її як каталізатор змін в економіці та суспільстві, зробити висновки, перебудувати процеси для подальшого зростання та процвітання бізнесу.  

    Реклама на dsnews.ua