• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Олександр Насіковський: Центр твого життя там, де дім, де комфортно та безпечно

Співзасновник та керуючий партнер групи компаній DIM про те, як виміряти комфорт життя в майбутньому ЖК і як концепція поліцентризму змінює Київ

Олександр Насіковський
Олександр Насіковський
Реклама на dsnews.ua

Термін "комфортне міське середовище" викликає чимало суперечок і пересудів серед урбаністів, девелоперів і навіть покупців. Хоча всі чітко розуміють: саме якість міського середовища відображає рівень життя людей, їхнє благополуччя та щастя. 

– Сьогодні про комфортне міське середовище в девелопменті не говорить хіба що лінивий, але покупцеві все ще буває складно його виміряти або оцінити, коли проєкт тільки розвивається. Як зрозуміти, де людині по-справжньому буде комфортно жити?

– Гарне питання. Комфортне середовище для життя — це не набір абсолютних функцій або прописаний кимось алгоритм, який можна скопіювати та вставити. Це продумана до найдрібніших деталей, грамотно інтегрована в урбаністичний та природний ландшафт локації система суспільних просторів і пов’язаних з нею функцій та зв’язків, що дозволяє зробити територію для життя, розвитку та дозвілля комфортною, безпечною.

Комфортне міське середовище, якщо говорити простою мовою, доповнює людину. Вам не треба покидати його без потреби. Адже все необхідне для життя у сучасному місті — під рукою.

Йдеться насамперед про баланс між приватним і громадським, між архітектурною та просторовою естетикою, багатофункціональністю інфраструктури, що у результаті дозволить зробити територію затребуваною для місцевих мешканців та точкою тяжіння для городян з інших районів.

Тому ми говоримо про новий міський центр, де гармонійно поєднуються сучасні архітектурні та містобудівні концепції, природний ландшафт, збережений у первозданному вигляді та доповнений, а також наявність сучасного житла, робочих місць та "третьої функції" — культури, освіти, суспільних просторів і спорту.

– Отже, концепція "центр поза центром" для ЖК Lucky Land — це ваше переосмислення потенціалу розвитку нових точок тяжіння у місті?

Реклама на dsnews.ua

– Це в цілому відповідь на актуальне питання, яким чином може і має розвиватися сучасне міське середовище, яке здатне формувати новий центр. ЖК Lucky Land — це насамперед комплекс, спроєктований на основі патернів використання простору, самовизначення та відчуття людини в ньому.

На мій погляд, дуже важливо розвивати культуру добросусідства, формувати нові поведінкові практики та моделі взаємодії городян, засновані на взаємодії, підтримці, соціальному регулюванні. Це можливо лише в тому випадку, якщо мешканці нового району та прилеглих будинків отримають свою домінанту, центр тяжіння.

Саме тому до реалізації проєкту ми залучили найкращих партнерів, у тому числі архітектурне бюро archimatika, з якими вирішили робити приватний простір для мешканців кварталів, закриті двори з дитячими, спортивними просторами і місцем для дозвілля, а також відкриті вулиці та доступний всім периметр. Спілкування та соціальні зв’язки, єдина спільнота — ось що формує капітал разом із знанням та інформацією у ХХІ столітті.

У планах побудувати шість кварталів з 23 житловими будинками висотою від 8 до 26 поверхів з комерційними першими поверхами, де пропишуться в майбутньому всі необхідні об’єкти інфраструктури та побуту — від улюблених кав’ярень і ресторанів до аптек, ветлікарень, коворкінгів та хімчисток.

Завдяки продуманому просторовому зонуванню у складі комплексу з’являться і парки-променади — цілих два, і активний простір з центрами дозвілля, розваг, соціальної взаємодії та смарт-вулиці з роздільними смугами руху для пішоходів, автомобілістів і велосипедистів. Ці вулиці освітлюватимуться енергозберігаючими LED-ліхтарями, тут будуть зарядки для електрокарів.

Соціальним центром тяжіння стане школа на 680 учнів, де також буде сучасний конференц-рум з окремими входами, щоб використовувати приміщення, не заважаючи навчальному процесу та забезпечуючи додаткову безпеку дітям. Багатофункціональність — тренд, який зчитується у кожному нашому рішенні.

Концепція "центр поза центром" —  це відповідь  на питання, яким чином може і має розвиватися сучасне міське середовище, яке здатне формувати новий центр
Концепція "центр поза центром" — це відповідь на питання, яким чином може і має розвиватися сучасне міське середовище, яке здатне формувати новий центр

– Тобто принцип "Location, location, location" у девелопменті поступається пальмою першості багатофункціональності простору та інфраструктури?

– Зовсім ні. Локація і продумана концепція — два важливі мірила успіху проєкту, пов’язані між собою. Девелоперський проєкт повинен не просто відповідати місцю розташування, він зобов’язаний сформувати нову міську канву та якісний простір для життя, відпочинку, розвитку, дозвілля.

Житловий комплекс Lucky Land — це повноцінне місто у місті, яке стане новим регіональним центром столиці. Жителям, які мешкають тут і в прилеглих мікрорайонах, починаючи Виноградарем і закінчуючи Ворзелем, Ірпенем, Бучею, не доведеться їхати через увесь Київ через затори за розвагами, шопінгом, відпочинком. Новий проєкт стане драйвером активного розвитку цілого мікрорайону та третьою його домінантою.

Перші дві — це найбільший ТРЦ в Україні Lavina Mall з торговим кластером, до якого входять гіпермаркети "Ашан" і "Епіцентр К", а також лісовий масив площею понад 100 га.

На ділянці поряд із комплексом також запроєктовано  рітейл-парк, де частину простору займе сучасний медичний центр, а одним з сусідів ЖК стане бізнес-центр.

Враховуючи "зелений" потенціал локації, нам із самого початку було важливо максимально інтегрувати природне середовище у загальну архітектурну композицію та концепцію проєкту. Тому вирішили зберегти дубовий гай на території забудови, облаштувавши там рекреаційні зони, прогулянкові алеї, місця для тихого відпочинку та ретриту.

Ми врахували все необхідне, щоб створити для майбутніх мешканців максимально комфортні умови для життя, роботи, відпочинку, побуту, дозвілля. Тренд поліцентризму в урбаністичному плані сьогодні як ніколи актуальний, і тут ми, як кажуть, біля керма.

– А ви як девелопер відчуваєте персональну відповідальність за те, що відбувається у місті?

– Звісно. Усвідомлений девелопмент — це не про бездумне будівництво, а в першу чергу про створення концептуального середовища для життя, де поєднується сучасна архітектура та естетика, грамотне зонування суспільного та приватного простору, поліфункціональна інфраструктура.

– Що завжди необхідно враховувати під час формування нового центру міста?

– Насамперед потрібно вивчити реальні потреби майбутніх мешканців, цільової аудиторії, їхні повсякденні ритуали, інфраструктурні проблеми, реальні та потенційні бажання та зрозуміти, як новий проєкт саме у цій локації та в якій концепції зможе їх вирішити.

Немає єдиного прийнятого алгоритму, який щоразу рятував би при освоєнні нової ділянки. Саме тому кожен наш проєкт неповторний.

Наступним кроком стане деталізоване опрацювання концепції, архітектурної айдентики, просторового зонування та інфраструктурного наповнення. Вкрай важливо розв’язати проблему всесезонних громадських просторів — місць тяжіння, де мешканці зможуть комфортно проводити час, взаємодіяти, вирішувати свої питання та отримувати послуги.

По суті кожен проєкт від групи компаній DIM — це нове прочитання концепції дружнього людині міського простору, у тому числі філософії центризму в розвитку сучасних міст.

Адже центр твого життя — там, де дім, рідні та близькі, де затишно, безпечно, цікаво. Для цього не обов’язково їхати через все місто, навпаки, все це можна і потрібно створювати в межах нових районів, таких як Lucky Land.  

    Реклама на dsnews.ua