• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Олексій Зозуля: Один з викликів, що стоїть перед нами, — залучення молодіжної аудиторії

Виконавчий директор торгової мережі Фокстрот про те, чому криза пішла компанії на користь, чи можна народитись СЕО і яким має бути керівник

Олексій Зозуля
Олексій Зозуля
Реклама на dsnews.ua

— Як компанія Фокстрот закінчила 2020 р.? Він був вдалим для бізнесу?

— Минулий рік був достатньо вдалим для нас, оскільки ми наважилися на ті рішення, які до цього або відкладали, або впроваджували повільно. Передусім сконцентрували ресурси на зміцненні омніканальної моделі обслуговування клієнтів, досягши у цьому великих успіхів. Почали посилювати продажі через інтернет-канал, розвивати нові категорії, що донедавна були для нас нетиповими, тощо. Впровадили моделі швидкої доставки (як-от доставка за дві години), ставши ближче до нашого споживача.

Результатом стало зміцнення нашої частки ринку і досягнення планових фінансових показників: товарообіг за рік склав +20% зі збільшенням удвічі частки онлайну. І ще важливіше – досягнення показників головних клієнтських індикаторів: частка утримання покупців показала +18%, частота покупки + 10%, а чисельність клієнтської бази зросла на 1,6 млн та склала 11,1 млн осіб. 

— Які головні завдання ви ставите перед собою сьогодні, коли через карантин змінюються умови для ведення бізнесу? 

— Наразі час швидких рішень, тому той, хто сумнівається, той програє. Базове завдання – швидко адаптуватися під постійно змінні умови роботи, дотримуючись заданого плану розвитку. Продовжимо оновлення роздрібних магазинів та відкриватимемо нові об’єкти. Вже презентували чотири у провідних ТРЦ Києва, Одеси й Харкова, в роботі – розширення мережі у столичному регіоні, центрі та на півдні країни.

Також працюємо над збільшенням онлайн-продажів та поглибленням онлайн-комунікації зі споживачами. А один з викликів, що стоїть перед нами, — проактивна робота з молодіжною аудиторією, яку ми розпочали минулого року. Фокстрот має дуже велику і давню історію, і всі цінності, які ми впроваджуємо в життя і доносимо до клієнтів, прагнемо доносити і до молодих поколінь.

— Як ви збираєтесь залучати молодіжну аудиторію?

Реклама на dsnews.ua

— Напрямків декілька. По-перше, це запровадження нових категорій товарів, як-от персональної електроніки, розширення асортименту засобів зв’язку, аксесуарів тощо. По-друге, реалізація нового формату магазинів, який відповідає запитам і трендам. А також оновлення комунікації із максимальною участю бренд-персонажу. Численні опитування свідчать про неабияку прихильність до нашої лисички Фоксі – від найменших до найстарших покупців.

— Якими головними якостями, на вашу думку, повинен володіти СЕО будь-якої компанії?

— Розуміти цінності і очікування стейкхолдерів (не лише акціонерів, а й клієнтів, партнерів, співробітників). Бути адаптивним і, водночас, наполегливим, поєднуючи гнучкість і твердість. Не здаватись!  

— СЕО потрібно народитись чи ним можливо стати?

— Якби керівником можна було народитися, ми відкрили б інкубатор (сміється). Звичайно, щоб стати СЕО, потрібно отримати великий досвід. І чим він різносторонніший, тим більше користі для розвитку людини, яка прагне стати успішним керівником. Як правило, якщо людина фокусується в межах однієї галузі або підприємства, то має менше можливостей побачити ситуацію з іншого боку.  

— На чому будуть сфокусовані ваші основні зусилля в поточному році?

— На стейкхолдерах, від яких залежить успіх бізнесу: це – наші клієнти та персонал, що є основою Фокстроту. Тому два пріоритетних напрямки у цьому році – робота з людьми та з їхнім вибором. 

— Які цілі ставить компанія Фокстрот на цей рік?

— По-перше, наростити кількість клієнтів і збільшити їх лояльність до компанії. Друга ціль – збагачення асортименту, третя – швидкість обслуговування. І найголовніше: формування правильного клієнтського досвіду і вражень у покупців. З фінансової точки зору – збільшення прибутків і скорочення витрат. Втім, завдання, які стоять перед нами, вимагають певних ресурсів. Тому працюємо над досягненням балансу між прибутковістю, яку ми можемо отримувати зараз, і інвестиціями в майбутні проекти.  

    Реклама на dsnews.ua