• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Онлайн-сервіс. Чому торгівля активно переходить на новий формат роботи

Корпорація "АТБ" входить в топ-10 найбільших платників податків країни. При цьому вона реалізує соціальні проекти на мільйони гривень

Реклама на dsnews.ua

Найбільший платник податків в галузі

Торгова мережа "АТБ" — це флагман корпорації "АТБ" і компанії "АТБ-маркет", що займається роздрібною торгівлею продуктами харчування і товарами першої необхідності. Компанія вже багато років вважається драйвером українського ритейлу і займає лідируючі позиції на ринку роздрібної торгівлі за багатьма параметрами: товарообігу, кількості магазинів, чисельності співробітників і клієнтів, географії присутності, обсягами сплачених податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, а також темпами розвитку.

Станом на сьогодні в 24 областях України працюють +1256 супермаркетів торговельної мережі, і на прилавках кожного з них представлено більше 3,5 тис. найменувань продукції гарантованої якості, але при цьому — за максимально демократичною ціною.

Кількість постійних покупців "АТБ" в цьому році перевалила за 4 млн, і ця цифра стрімко зростає.

Дотримуючись стратегії динамічного розвитку, щорічно компанія відкриває більше сотні нових магазинів, модернізує ще не менше п'ятдесяти. При цьому створюється близько 5 тис. нових робочих місць, зростає сума сплачених податків і зборів, збільшується товарообіг.

Уже кілька років поспіль "АТБ" входить в топ-10 найбільших платників податків країни і за цим показником впевнено лідирує в галузі роздрібної торгівлі. За підсумками минулого року "АТБ" перерахувала до бюджетів різних рівнів 15,8 млрд грн, що на 26% більше, ніж в 2019 г. (12,6 млрд грн). Для порівняння: в 2018 р. до бюджетів усіх рівнів було сплачено 9,4 млрд грн податків.

За останній рік товарообіг найбільшої торгової мережі України виріс на 18,2% і склав 149,8 млрд грн (включаючи ПДВ).

Реклама на dsnews.ua

Компанія "АТБ" вже не перший рік утримує свої позиції серед кращих роботодавців в українській торгівлі. На підприємствах корпорації сьогодні працюють більше 70 тис. українців, дві третини з них працюють в магазинах торговельної мережі "АТБ".

У планах "АТБ" на майбутній рік є як досить очікувані пункти — подальше розширення географії присутності, відкриття 150 нових комфортних магазинів, підвищення рівня сервісу, так і впровадження інноваційних діджитал-технологій в сферу ритейлу. Йдеться про запуск і розвиток власного мобільного додатка "АТБ". Планується, що він об'єднає на своїй базі всі вже запущені і улюблені клієнтам діджитал-сервіси, такі як "Сканія та КУПУЙ", "АТБ — Pay", програму лояльності та інші.

Компанія також буде неухильно слідувати своїй основній соціальній місії — безперебійно постачати українцям якісні і гарантовано свіжі продукти за максимально демократичною, доступною ціною. Це означає, що буде рости не тільки товарообіг компанії, але і обсяг сплачених податків і зборів. Компанія продовжить грати важливу роль в розвитку місцевої інфраструктури, будучи найбільшим платником податків і найбільшим роботодавцем в галузі роздрібної торгівлі України.

Інтернет-магазин повного циклу

Минулий рік приніс безліч труднощів, коли до традиційного сезонного зростання цін у зв'язку з пандемією додалися підвищення закупівельної вартості, значне зростання витрат у виробників і т.д. "АТБ" довелося своїми силами виправляти ситуацію, стати своєрідною подушкою безпеки для мільйонів своїх клієнтів. Але 2020 р. став роком нових можливостей — відкрився перший в країні продуктовий інтернет-магазин "АТБ" повного циклу, в якому весь процес від прийому замовлення, його обробки і доставки обраних товарів на вказану клієнтом адресу часто займає трохи більше години.

Першим регіоном, де можна було замовити продукти онлайн, став материнський регіон корпорації — Дніпро. Показавши в перші ж тижні приголомшливий результат, онлайн-магазин був масштабований на всю карту присутності торгової мережі.

Результати першого року роботи продуктового інтернет-магазину вражають: кількість покупців в онлайн-маркеті виросла в дев'ять разів, а середній щомісячний ріст замовлень і обороту зріс на 30%. При цьому на третину скоротився середній час між вчинюваними покупками, а один з ключових для галузі торгівлі показників — середній чек — збільшився на 55%.

Такий новий для українського ритейлу сервіс дозволив мільйонам українців підтримувати гідний рівень життя навіть в умовах найсуворішого карантину і користується великою популярністю сьогодні. Незважаючи на те, що це принципово нове явище в галузі продуктового ритейлу, спостерігається зростання товарообігу і середнього чека. А це означає, що попит на дану послугу стрімко підвищується.

Покупцеві більше немає необхідності витрачати час на пошуки продуктів в торговому залі, хоча це і не складно. Зібрати свій пакет всіх необхідних продуктів легко прямо зі свого смартфона в онлайн-режимі. Нагадаємо, за статистикою сьогодні понад 62% покупок українці скоюють саме через інтернет.

Паралельно з цим компанія реалізувала ще один сміливий проект. Йдеться про сервіс оперативної адресної доставки гарантовано свіжих продуктів і якісних товарів першої необхідності через службу Glovo.

Щорічно компанія відкриває більше сотні нових магазинів, модернізує ще не менше п'ятдесяти, створюючи близько 5 тис. Нових робочих місць
Щорічно компанія відкриває більше сотні нових магазинів, модернізує ще не менше п'ятдесяти, створюючи близько 5 тис. Нових робочих місць

Рука допомоги

Як соціально орієнтований бізнес "АТБ" на постійній основі надає допомогу тим, хто цього потребує: постраждалим від стихійних лих, пенсіонерам, інвалідам, сім'ям загиблих на Донбасі українських воїнів, вимушеним переселенцям, багатодітним сім'ям. Також серйозна увага приділяється благодійності. Спільно з Благодійним фондом "Пігулки" був реалізований масштабний проект "Мене це стосується. А тебе?" зі збору коштів на підтримку онкохворих дітей країни. Вдалося зібрати більше 10 млн грн, які спрямовані на медикаменти та закупівлю новітнього медобладнання для 10 онкологічних центрів України.

Серед масштабних благодійних програм мережі — "Дерево життя", "Благодім", "Цукерка добра". Всеукраїнський благодійний фонд "АТБ" системно збирає десятки мільйонів гривень, на які для обласних дитячих клінічних лікарень закуповується сучасне медичне обладнання.

Допомагає "АТБ" і в боротьбі з пандемією коронавірусу. Всього за рік на ці цілі було виділено понад 110 млн грн. Компанія відгукнулася на прохання Офісу президента, закупивши для обласних лікарень країни 12 інноваційних французьких діагностичних систем, новітні кисневі концентратори "Promedica OX-10", які входять до переліку МОЗ як обладнання, необхідне для допомоги пацієнтам з важким перебігом хвороби.

Ну і не варто забувати про те, що щорічно зростає і сума сплачених компанією податків і зборів, гроші від яких йдуть на розвиток інфраструктури, реформи, охорона здоров'я і багато іншого, що підвищує рівень життя кожного з українців.

Компанія закуповує більше 180 тис. нових саджанців і сіянців дерев і передає українським лісництвам. У шести областях з'явиться більше 30 га нових лісових масивів
Компанія закуповує більше 180 тис. нових саджанців і сіянців дерев і передає українським лісництвам. У шести областях з'явиться більше 30 га нових лісових масивів

Патріотичний бізнес

Компанія "АТБ" не могла залишитися осторонь від святкування тридцятої річниці Незалежності України і до цієї дати запустила екологічний проект "30 гектарів лісу — в подарунок країні!" Компанія закуповує більше 180 тис. нових саджанців і сіянців дерев і передає українським лісництвам, які приступлять до висадки вже в жовтні-листопаді. В результаті в Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Одеській, Миколаївській та Івано-Франківській областях з'явиться більше 30 га нових молодих лісових масивів. І це не тільки серйозний внесок в збереження і розвиток екосистеми країни, але і довгострокова інвестиція в здорове майбутнє для українських дітей.

Турбота про навколишнє середовище та екологію сьогодні в пріоритеті для будь-якого стійкого бізнесу. Але для компанії "АТБ" це не просто тренд або екопроект, це місія, яка повинна стати здійсненною.

    Реклама на dsnews.ua