• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

«RETAL Україна»: інновації, націлені в майбутнє

Компанія «RETAL Україна» входить до складу міжнародної групи RETAL, яка більше 20 років працює на ринку пластикової упаковки. Інноваційна активність компанії спрямована на досягнення цілей сталого розвитку.

За 2019 рік підприємство «RETAL Україна» скоротило викиди парникових газів на 16% і сьогодні продовжує роботу щодо поліпшення цих показників
За 2019 рік підприємство «RETAL Україна» скоротило викиди парникових газів на 16% і сьогодні продовжує роботу щодо поліпшення цих показників
Реклама на dsnews.ua

Одне з основних напрямків глобальної стратегії сталого розвитку — екологічна безпека. Усвідомлюючи високу значимість такого підходу, група RETAL щорічно реалізує інноваційні рішення в рамках напрямку корпоративної соціальної відповідальності.

Дбайливе використання ресурсів

Компанія «RETAL Україна» розробила довгострокову програму конкретних кроків в декількох найважливіших напрямках. Так, інновації компанії в області заощадження ресурсів в першу чергу спрямовані на вирішення завдань щодо зниження споживання енергії. Для цього на підприємстві була проведена модернізація на енергоекономічніше обладнання.

Завдяки такому кроку компанія за останні п'ять років знизила споживання енергії на 15%.

Також ефективними були заходи заощадження ресурсів з невідновлюваних джерел. На заводі «RETAL Україна» успішно реалізований проект по поверненню енергії для повторного використання — рекуперації. На сьогодні близько 70% усієї використовуваної підприємством енергії для побутових потреб становить сонячна, а 30% заміщуються проектом рекуперації. Тепло, що генерується виробничим обладнанням, не скидається в навколишнє середовище, а йде на опалення та підігрів води. Отриманий замкнутий цикл дозволяє ефективно задовольняти щоденні потреби підприємства з одночасним зниженням впливу на навколишнє середовище.

Заощадження водних ресурсів — також важливий напрямок, в якому компанія «RETAL Україна» домоглася успіхів. Вся технічна вода використовується в замкнутій системі оборотного циклу, що дає можливість відмовитися від використання додаткових обсягів.

Скорочення вуглецевого сліду

Із змінами клімату все більшого значення набуває скорочення вуглецевого сліду. Для вирішення цього завдання компанія «RETAL Україна» впровадила міжнародний стандарт менеджменту навколишнього середовища ISO 14064. Цей стандарт підтверджує, що компанія має ефективно працюючу систему управління розрахунками і моніторингу парникових газів, а значить — у своєму розпорядженні інструменти скорочення вуглецевого сліду. За 2019 рік підприємство «RETAL Україна» скоротило викиди парникових газів на 16% і сьогодні продовжує роботу щодо поліпшення цих показників.

Ще десятиліття тому ринковим стандартом ПЕТ-пляшки для напоїв обсягом 1,5 л вважався вага 45 г. Сьогодні ж завдяки інноваціям компанія «RETAL Україна» зменшила вагу упаковки більш ніж в півтора рази — до 26-28 г
Ще десятиліття тому ринковим стандартом ПЕТ-пляшки для напоїв обсягом 1,5 л вважався вага 45 г. Сьогодні ж завдяки інноваціям компанія «RETAL Україна» зменшила вагу упаковки більш ніж в півтора рази — до 26-28 г

Зниження споживання матеріалів і їх вторинне використання

Потреба в зручній упаковці, яка забезпечує збереження і безпеку продуктів, стає дедалі більше, а ресурси для виробництва тари зі скла, картону та інших біорозкладаючих матеріалів обмежені. Тому на сьогоднішній день пластикова тара є оптимальною для широкого асортименту напоїв і продуктів харчування. У зв'язку з необхідністю прийняття активних заходів щодо захисту навколишнього середовища компанією RETAL впроваджуються програми по зниженню ваги пластикової упаковки і застосування у виробництві вторинної сировини з використаної тари.

Ще десятиліття тому ринковим стандартом ПЕТ-пляшки для напоїв обсягом 1,5 л вважався вага 45 г. Сьогодні ж завдяки інноваціям компанія «RETAL Україна» зменшила вагу упаковки більш ніж в півтора рази — до 26-28 г.

У 2020 р. група RETAL запустила в експлуатацію лінію з виробництва поліетилентерефталату (ПЕТ) з вмістом вторинної сировини до 30%. Крім цього, компанія проводить ряд заходів щодо просування економіки замкнутого циклу, коли пластикові відходи розглядаються не як сміття, а в якості сировини для нових пакувальних матеріалів — плівок, пластикових контейнерів і ін.

Відділом R & D компанії ведуться постійні дослідження, які допомагають розробляти інновації, ефективно вирішальні нові завдання. Всі ці заходи сприяють зміцненню статусу компанії в якості відповідального інноваційного виробника і надійного постачальника екологічних рішень в області пластикової упаковки.

    Реклама на dsnews.ua