• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Тетяна Семенченко: Я вдячна за досвід, який дала нам коронакриза

Співвласниця бренду і компанії VOVK про те, як пандемія вплинула на фешн-ритейл, чим цінна команда і де черпати натхнення під час кризи

Тетяна Семенченко
Тетяна Семенченко
Реклама на dsnews.ua

— Пані Тетяно, 2020 рік став випробуванням для багатьох підприємців. Наскільки сильно криза позначилася на вас? Чи не зникло у людей бажання красиво і зручно вдягатися?

— Звичайно, криза на нас позначилася — люди почали більш вибірково робити покупки, більше замислюються над тим, чи потрібна їм та чи інша модель. Скажу чесно, для фешн-ритейлу зараз непростий час, адже одяг не є продуктом першої необхідності. Однак наші жінки завжди хочуть мати гарний вигляд. Так, зараз перевага надається зручному одягу, але він теж повинен бути красивим.

— Багато компаній через коронакризу «переїхали» в інтернет. Як ви розвивали сектор онлайн-торгівлі, наскільки компанія була готова до такого повороту подій?

— У нашому секторі кардинального «переїзду» в інтернет не відбулося — ніхто не закрив повністю продажі в офлайні. Швидше просто почали робити акцент на інтернет-продажах, активніше працювати над своїми інтернет-ресурсами. І ми не виняток. Насправді наш інтернет-магазин успішно працював і до початку коронакризи, тому були готові до активної роботи в онлайні. Правда, спочатку замовлень було так багато, що ми не справлялися з їх обробкою, довелося терміново добирати персонал. Тому спочатку були деякі затримки з оформленням замовлень, що змусило наших клієнтів трохи понервувати, адже ніхто не хоче чекати. Але ми швидко налагодили роботу, тому зараз ніяких проблем із замовленнями немає.

Ще до початку коронакризи ми прийняли рішення оновити наш інтернет-магазин — недавно успішно завершили ці роботи. Поліпшили інтерфейс сайту, оптимізували багато моментів, зробили його максимально відповідним сучасним тенденціям. Тому робити замовлення тепер ще зручніше.

— Тоді як багато компаній згортали бізнес, ви, крім розвитку онлайн-торгівлі, продовжували відкривати студії. Як сьогодні виглядає мережа студій VOVK?

— Ця ситуація дала нам великий досвід, показала, що ми робили неправильно, і навчила нас ще швидше, ніж раніше, реагувати на зміну ситуації, ринку, тенденцій. Так, наприклад, ми прийняли рішення оптимізувати VOVK Accessories — аксесуари будуть представлені не окремим напрямком, а в наших магазинах з одягом.

Реклама на dsnews.ua

Насправді я вдячна за цей досвід, адже якщо переживаєш таку кризу і не просто залишаєшся на плаву, а ще й розвиваєшся, зберігаєш робочі місця і навіть продовжуєш їх збільшувати, то це дуже серйозна заявка на успіх, і не тільки в нашій країні.

Тільки в грудні ми відкрили дві нові локації в Києві, а всього у 2020 році відкрилося девʼять нових студій VOVK. Я вважаю, що це дуже непогано для такого непростого року. Сьогодні VOVK — це 42 студії і інтернет-магазин.

— Яку роль у розвитку бізнесу зіграла ваша команда, чи вдалося вам зберегти людей і зарплати?

— Звичайно, в локдаун ми працювати не могли, але нам вдалося зберегти персонал. Всі вони забезпечені засобами індивідуального захисту. Що стосується зарплат, то через часткове падіння продажів у деяких співробітників зарплата зменшилася, але це незначне зниження. Що стосується виробництва, то ще в квітні ми не розуміли, що буде, якщо, наприклад, хтось захворіє. Зараз всі процеси налагоджені, і ми повністю готові до січневого карантину. До речі, ніякої підтримки з боку держави ми не відчули. Але нічого зупиняти не будемо і маємо намір працювати повною мірою, тому що всім потрібні гарні сукні.

Студія VOVK
У 2020-му ми відкрили дев'ять нових студій. Сьогодні VOVK — це 42 студії в Україні і інтернет-магазин

— Який стан справ з виходом бренду на міжнародний ринок?

— Ми ретельно аналізували, що відбувається в Україні і світі, і остаточно визначилися зі стратегією виходу на іноземні ринки. Будемо активно працювати над цим цього року.

— Чи вплинула ситуація з коронавірусом на асортимент вашої продукції?

— Тенденція, нехай і не глобальна, але є: люди роблять акцент на практичному одязі. Ми, звичайно, підлаштовуємось під такі запити. Але карантинні обмеження закінчаться, і людям знову знадобиться і діловий, і святковий одяг.

— Ви запустили нестандартну рекламну кампанію сезону осінь-зима 2020/2021 «# БУДЬ_СОБОЮ з VOVK». У чому її головне посилання?

— Ми хотіли показати всім жінкам, що важливо залишатися собою, незважаючи на обставини, правила і стереотипи. Адже в полоні умовностей легко втратити власне «я». Жінки часто чують на свою адресу, що вони занадто вимогливі, впевнені у собі, красиві або серйозні. Посилання нашої кампанії — не варто боятися бути «занадто»! Її учасницями стали співробітниці компанії, які не побоялися прийняти цей виклик, підтримали ідею і понесли її в суспільство. Наша мета — щоб кожна жінка знайшла себе і підкреслила свою індивідуальність, перебувала в повній гармонії зі світом.

— Яким був минулий рік для самої Тетяни Семенченко? Експерти жартують, що криза для українських підприємців — звична справа, тому 2020 рік не став для них потрясінням.

— Ви знаєте, рік був дуже насичений. Він не пролетів, як багато хто говорить. Минулий рік подарував мені величезну кількість досвіду і подорожей в тому числі — ми встигли поїздити і до весняного локдауну, і після нього. Так, криза для нас — звична справа. У період становлення України як держави нас періодично або скоріше регулярно трусить, але в цьому немає нічого страшного, ми справляємося. Адже насправді все залежить від нашого сприйняття. Якщо ми будемо опускати руки і засмучуватися, говорити про негатив, то в результаті так і буде. Якщо ж труднощі ми сприймаємо як робочі моменти і завдання, які потрібно вирішувати, то все виходить. Під тиском кризи ми переглянули деякі моменти в політиці компанії, дещо оптимізували, реалізацію деяких планів довелося відкласти. Ми зробили все, щоб не скорочувати робочі місця і заробітну плату, для чого довелося докласти чимало зусиль і десь пожертвувати глобальними ідеями. Ці труднощі лише трохи забарилися, але не зупинили нас — цього року надолужимо все, що не встигли в 2020-му.

— Де ви черпали сили і натхнення для роботи в 2020-му? Що можете порадити жінкам, які сьогодні ведуть бізнес в Україні?

— Я завжди беру ідеї з навколишнього світу, надихаюся в подорожах — незвичайною кухнею, природою, чимось новим. Але найголовніше — мене надихає моя команда, почуття відповідальності за людей. Адже коли ти створюєш щось масштабне, то не можеш опустити руки і просто піти. Ця відповідальність і не дає можливості втрачати сили. А українським жінкам хочу порадити: не забувайте, що ви у себе одна — улюблена, красива і найкраща. Не забувайте присвячувати час собі і насолоджуватися життям. Не варто засмучуватися через проблеми. Якщо ми будемо ставитися до життя з легкістю, то і труднощі пройдуть легко.

    Реклама на dsnews.ua