• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Технології здоров'я. Що дасть "Фармаку" новий інноваційний центр в Києві

Компанія запустила будівництво інноваційного центру з розробки сучасних лікарських препаратів

Реклама на dsnews.ua

"Фармак" налаштований максимально вдосконалити роботу, надати персоналу зручні офісні приміщення, але головне — розширити можливості свого R&D-центру (від англ. Research and Development). R&D в фармацевтиці — це науково-дослідні комплекси для розробки і випробування ліків завтрашнього дня.

За розробкою сучасних препаратів стоїть майбутнє, саме тому «Фармак» вже більше 20 років веде активну діяльність в цьому напрямку. Варто додати, що підприємство щорічно вкладає в розвиток не менше 90% прибутку, тільки за останні 10 років в наукові дослідження і розробки було інвестовано $100 млн. Новий центр в Києві обійдеться «Фармаку» в більш ніж 30 млн євро і буде відкритий в 2023 р.

Для чого потрібен новий комплекс

За словами виконавчого директора компанії Володимира Костюка, рішення про будівництво було прийнято ще кілька років тому. Оскільки компанія розширює географію присутності, портфель лікарських препаратів, ресурсів існуючого R&D-центру просто не вистачає. На сьогоднішній день продукція компанії представлена більш ніж в 30 країнах, включаючи ЄС, Центральну і Південну Америку, СНД, Близький Схід і Азію.

У новому центрі будуть зосереджені аналітичні лабораторії з майже сотнею рідинних і газових хроматографів і поруч з ультрасучасними приладами, призначеними для розробки і тестування лікарських засобів. А також технологічна лабораторія зі складним обладнанням для розробки готових лікарських препаратів з різними способами їхньої доставки в організм людини і впровадження протоколів персоналізованої медицини XXI ст.

Крім цього, в комплексі будуть автоматизовані процеси: від отримання сировини, матеріалів і стандартних зразків АФІ (активних фармацевтичних інгредієнтів, — «ВД»), домішок до збору і зберігання результатів аналітичного контролю на всіх етапах фармацевтичної розробки.

У новому R&D-центрі планується продовжити роботу в трьох основних напрямках: готові лікарські форми, власні АФІ, а також інноваційний напрямок, в якому «Фармак» працює з 2015 року, — біотехнологічні АФІ. Всі процеси будуть оцифровані і відповідати сучасним регуляторним вимогам.

Реклама на dsnews.ua
Новий центр обійдеться компанії в більш ніж 30 млн євро і буде відкритий в 2023 р
Новий центр обійдеться компанії в більш ніж 30 млн євро і буде відкритий в 2023 р

Нові можливості для молодих вчених

На базі нового комплексу має бути спеціальна локація, де талановиті молоді фахівці (не співробітники компанії) зможуть займатися науковою діяльністю і створювати прототипи ліків. Аналоги таких закладів поширені за кордоном, і «Фармак» хоче подібний досвід впровадити в Україні.

За планом в будівлі буде центральний коридор, з якого можна спостерігати за лабораторними дослідженнями наживо. Так що відвідувачі зможуть наблизитися на крок до світу розробок, нехай навіть і в ролі спостерігача.

Можливо, саме цьому комплексу фірми «Фармак» судилося стати фармацевтичним центром, який підкорить не тільки ринки України, а й усього світу. Хоча, судячи зі зростання експорту компанії, вона вже близька до цієї мети.

Залишається відзначити, що концепт дизайну комплексу розроблений Makhno Studio.

    Реклама на dsnews.ua