• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Топ-25 кращих міжнародних компаній в Україні

"Власть денег" представляє черговий фірмовий рейтинг міжнародних компаній — лідерів у своїх галузях і напрямках, представлених в Україні

Рейтинг "Власти денег"
Рейтинг "Власти денег"
Реклама на dsnews.ua

Присутність на нашому ринку відомих міжнародних компаній — показник інвестиційної привабливості України, оцінка її потенціалу для глобального бізнесу, відповідності вітчизняної системи ведення бізнесу загальноприйнятим світовим стандартам. Тому в серії рейтингів журналу "Власть денег" ми виводимо в окрему категорію топ-25 міжнародних компаній, найбільш масштабно і успішно представлених в Україні, міжнародних компаній — лідерів у своїх галузях і напрямках на нашому ринку. У рейтинг увійшли як товарні бренди, торговельні марки, так і компанії, що надають фінансові, консалтингові, логістичні та інші послуги.

При складанні рейтингу використані відомості з різних відкритих джерел, у тому числі офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів. Ми прагнемо представити в рейтингу всеосяжну регіональну географію компаній і водночас широкий галузевий спектр. Складаючи топ-25, ми хотіли підкреслити досягнуті результати, тому представляємо найуспішніші світові бренди в Україні в алфавітному порядку, без ранжирування за номерами.

Amway Україна

Amway — номер один серед компаній прямих продажів у світі, заснована в місті Ейдан, штат Мічиган, США. З 2018 р. компанію на глобальному рівні очолює Мілінд Пант. Найпопулярнішими брендами Amway є вітамінні, мінеральні та дієтичні добавки NUTRILITE ™, косметика і догляд за шкірою ARTISTRY ™, система очищення води eSpring ™, побутова хімія AMWAY HOME ™, посуд iCook ™ тощо.

3 листопада 2003 р. розпочало свою роботу ТОВ "Amway Україна" — 56-те офіційне представництво Amway Corporation. З січня 2020 р. компанію в Україні очолює Світлана Єрохіна. Головний офіс розташований в Києві, а в Дніпрі, Львові та Одесі — фірмові торгові центри.

З моменту відкриття і до сьогодні ТОВ "Amway Україна" продовжує активно розвиватися, демонструючи високі показники в продажах і прирості дистриб'юторів. Компанія входить в топ-5 країн за обсягом продажів у Європі. За 2019 р. обіг ТОВ "Amway Україна" перевищив 1,4 млрд грн, з компанією співпрацюють понад 200 тис. незалежних підприємців Amway в Україні.

Реклама на dsnews.ua

Credit Agricole Bank

Найдоросліший іноземний банк в Україні, який працює на ринку з 1993 р., стратегічний партнер для агробізнесу і головний банк для автолюбителів. Банк входить до міжнародної групи Credit Agricole (Франція), лідера в банківському страхуванні та управлінні активами на ринку Європи, банку номер один за версією Euromoney.

Надійність і ділова репутація банку підтверджені найвищими рейтингами Fitch в Україні і топ-позиціями в рейтингах стабільності банків. Креді Агріколь — соціально орієнтована компанія, з 2016 р. банк реалізує програму КСВ We Care!, яка включає три напрямки: благодійність, "зелені" ініціативи і турботу про співробітників. Цього року банк реалізував наймасштабнішу в своїй історії благодійну ініціативу на підтримку медустанов у боротьбі з Covid.

Dell Technologies

Заснована в США в 1984 р., компанія Dell опинилася в потрібному місці в потрібний час і швидко стала одним з лідерів комп'ютерного ринку. У 2005-му Fortune назвав Dell "компанією, що викликає найбільше захоплення в США". Темпи зростання прибутку і продажів кінця 1990-х — початку 2000-х років значно перевищували галузеві показники.

На ринок України компанія Dell прийшла в 2006-му, а офіційне представництво відкрилося рік по тому. Тоді це сталося в рамках реструктуризації всієї партнерської мережі компанії в Європі. Компанія поставила задачу стати одним з найбільших постачальників комп'ютерної продукції на території України. І це їй вдалося.

Сьогодні Dell Technologies — це унікальне сімейство бізнесів, яке надає організаціям інфраструктуру для побудови їхнього цифрового майбутнього, IТ-трансформації і захисту інформації. Компанія обслуговує замовників у 180 країнах світу, серед яких 99% компаній зі списку Fortune 500 і індивідуальні споживачі.

FMC Україна

Корпорація FMC працює на світовому ринку і впевнено тримає лідерські позиції вже понад 130 років. Сьогодні це п'ята за величиною агрохімічна компанія у світі. Бізнес компанії включає 26 виробничих об'єктів, 23 дослідні лабораторії і представництва в понад 70 країнах світу. В Україну компанія FMC прийшла в 1992 р.

У листопаді 2017-го FMC завершила купівлю значної частини глобального бізнесу компанії DuPont, завдяки чому сьогодні має ще ширший портфель популярних засобів захисту рослин. Серед них — інсектициди на основі бренду "Рінаксіпір", який в Україні відомий під маркою Кораген®, бренду "Ціазіпір" — інсектициди Ексірель® і Верімарк®, гербіциди класу сульфонілсечовини.

Усе це дозволяє компанії запропонувати фермерам нові можливості для захисту сільськогосподарських культур, щоб отримувати хороші й великі врожаї.

Groupe SEB

Groupe SEB — великий французький консорціум, який виробляє дрібну побутову техніку. Саме Groupe SEB належать такі добре відомі мешканцям України торгові марки, як Krups, Moulinex, Rowenta, Tefal і ряд інших. Навіть зіткнувшись зі значною конкуренцією з боку демпінгуючих китайських конкурентів, бренди, що належать Groupe SEB, зуміли зберегти стабільний рівень продажів.

Сьогодні компанія Groupe SEB присутня в 150 країнах світу і досягла лідерських позицій на всіх континентах завдяки розгалуженій мережі і широкому асортименту продукції відомих світових брендів. Висока швидкість інноваційного розвитку забезпечується завдяки групам досліджень і розробок, а також фірмовому підходу "відкритих інновацій".

Idea Bank

Ідея Банк працює на ринку України з 1989 р., має свої представництва в усіх областях країни. Єдиний акціонер банку — фінансова група Getin Holding SA, акції якої торгуються на Варшавській фондовій біржі.

На сьогодні це надійний банк, один з найбільш стійких і успішних в галузі, для якого виконання зобов'язань перед клієнтами і партнерами — неодмінний пріоритет. Крім того, Ідея Банк найактивніше розвивається за такими показниками, як величина чистих активів, кредитний портфель, залучення коштів клієнтів. В останні кілька років, незважаючи на виклики економічних криз, банк займає провідні позиції на ринку в роздрібному кредитуванні готівкою.

Також Ідея Банк в Україні є членом ряду фінансових і громадських організацій і отримав визнання експертів банківського ринку і клієнтів.

Karcher

Alfred Kärcher SE&Co. KG — німецька компанія, найбільший у світі виробник техніки для прибирання та очищення, заснована Альфредом Керхером у 1935 р. в Штутгарті. Результат на сьогодні — оборот 2,578 млрд євро і 13,5 тис. співробітників, представництва в більшості країн світу, 16 дочірніх компаній і заслужений авторитет на ринку. Для прикладу, тільки в 2016 р. було запущено понад 100 нових продуктів компанії.

В Україні компанія представляє широкий спектр збиральної техніки за двома напрямками — як для будинку і навколо нього, так і професійної техніки, від професійних пилососів до комунальної техніки. Пандемія Covid-19 призупинила розвиток Kärcher в нашій країні: 27 серпня офіційно відкрився ще один фірмовий магазин — "Керхер Центр" — у Києві.

lifecell

За допомогою доступного високошвидкісного мобільного інтернету lifecell відкриває сучасні можливості мобільної комунікації для всіх категорій користувачів незалежно від віку або знань технологій. Оператор належить Turkcell — турецькому постачальнику конвергентних телеком- і технологічних послуг. lifecell пропонує тарифи і послуги, зручні і вигідні для користувачів розумних пристроїв, і реалізовує проєкти для "розумного" міста, поліпшення безпеки громадян і запуск мереж IoT (інтернету речей).

У 2015 р. компанія першою в Україні почала розгортати мережу зв'язку на основі технології 3G +. У 2017-му оператора визнали лідером за швидкістю і якістю мобільного інтернету 3G +. А навесні 2018-го lifecell першим запустив швидкісний зв'язок 4,5G в найбільшій кількості обласних центрів України. 313 ексклюзивних магазинів lifecell працюють в 162 містах нашої країни. Також абоненти lifecell можуть замовити послуги зв'язку в 27 260 звичайних точках продажу по всій Україні.

LG

LG Electronics відкрила своє представництво в Україні ще в 1996 р. і з того часу займається імпортом побутової електроніки в Україні, надає інформаційну підтримку, забезпечує техобслуговування і допомогу покупцям. В Україні компанія LG представлена побутовою технікою: холодильниками, пральними машинами, кондиціонерами і мікрохвильовими печами, а також технікою для роботи і розваг: телевізорами, моніторами, колонками і саундбарами. Енергоефективні, потужні і безшумні побутові прилади LG економлять гроші і створюють комфорт у будь-якому приміщенні.

Зараз LG в Україні підтримує ініціативу Національного університету фізичного виховання і спорту та Федерації кіберспорту України зі створення нової освітньої програми "Кіберспортивна магістратура".

L'Oreal

Група L'Oréal — провідний світовий гравець у сфері краси. Компанія була створена в 1909 р. У її портфоліо сьогодні 36 міжнародних брендів у всіх сегментах ринку: мас-маркет, люкс, професійна і активна косметика. Обсяг продажів групи L'Oréal в 2019 р. досяг 29,87 млрд євро, а в її штаті в 150 країнах світу працюють 88 тис. осіб.

Акцент L'Oréal робить на наукові розробки та інновації, для чого задіює штат з 4 тис. вчених. Тільки за 2019 р. компанія зареєструвала 497 патентів. Також 11 рік поспіль компанія L'Oréal відзначена інститутом "Етісфера" в списку "Найбільш етичні світові компанії".

Підрозділ L'Oréal Україна працює з 2004 р. в усіх сегментах б'юті-ринку і бере на себе зобов'язання за програмами стійкого розвитку групи L'Oréal з моменту їх підписання в 2013 р.

Mastercard

Mastercard — глобальна технологічна компанія, що працює в платіжній індустрії. Компанія об'єднує споживачів, фінансові інститути, уряди і бізнеси в більш ніж 210 країнах і територіях світу. Представництво Mastercard в Україні було відкрите в 2006 р. Компанія системно запускає інноваційні рішення, що змінюють ринок.

Останні кілька років Mastercard є абсолютним лідером в Україні: частка карт на платіжному ринку становить 67%. У Mastercard свій успіх пояснюють успішною бізнес- і маркетинговою стратегією, сфокусованою на розвитку карткових продуктів і сервісів для масового, преміального сегментів і бізнесу, розвитку мережі прийому платежів, безконтактної оплати і smart city, електронної комерції, грошових переказів і цифрових гаманців, а також широкого набору переваг для власників карт.

Microlife

Компанія Microlife — світовий лідер в розробці і виробництві медичного діагностичного обладнання для використання вдома і в медичних установах. Тонометри, цифрові термометри, вимірювальні прилади для астми і гнучкі теплові подушки — це лише деякі з її основних продуктів.

Microlife стала першою компанією, яка представила цифровий термометр без ртуті. Цей шлях був продовжений: сьогодні вся продукція компанії не містить екологічно шкідливих речовин.

Медичні прилади Microlife схвалені для використання в лікарнях і гарантують високий рівень безпеки. Вони надійні і зручні. Але сьогодні у фокусі уваги — домашня діагностика. Майбутнє — за прагненням людей брати на себе відповідальність за своє здоров'я. Microlife використовує всю свою світову мережу, включаючи представництво в Україні, в кінцевому підсумку в інтересах кожної окремої людини.

Nestlé

Nestlé — одна з найбільших компаній світу у сфері виробництва продуктів харчування і напоїв, представлена в 187 країнах, а 300 тис. співробітників по всьому світу працюють для досягнення спільної мети Nestlé — підвищувати якість життя і сприяти здоровому майбутньому. Nestlé пропонує широкий асортимент продуктів і послуг для сімей та домашніх тварин. В Україні компанія працює вже 25 років. Nestle в Україні і Молдові належать три фабрики, де виробляють продукцію міжнародних і локальних брендів, таких як "Світоч", "Торчин", "Мівіна". Компанія також розвиває бренди Nescafé, Nesquik, Nuts, Friskies, KitKat та інші. Nestlé є одним з найбільших інвесторів в Україні, а також активно підтримує розвиток суспільства. Компанія вже багато років підтримує соціальні ініціативи в сфері раціонального харчування, працевлаштування молоді, стійкого розвитку сільського господарства, відповідального ставлення до тварин та захисту навколишнього середовища.

PepsiCo Україна

Компанія PepsiCo — один з найбільших в Україні виробників продуктів харчування і напоїв. Дітям і дорослим добре відомі такі бренди соків і сокової продукції, як Sandora, "Садочок", "Сандорик"; газовані напої Pepsi®, 7UP®, Mirinda®, холодний чай Lipton Ice Tea®, мінеральна вода "Аква Мінералі". На ринку снеків компанія представлена брендами Lay's® і "Хрусteam". На ринку молочної продукції — брендами "Чудо", "Слов'яночка", "Машенька"; дитячого харчування — брендом "Агуша".

За роки роботи в Україні компанія стала одним з найбільших інвесторів в економіку і платників податків в бюджет. PepsiCo — один з найбільших в країні переробників сирого молока, сезонних овочів і фруктів. Компанії належать три підприємства в різних куточках країни: завод з переробки фруктів, овочів, виробництва соків і снеків, завод з виробництва газованих напоїв і холодного чаю, а також молочний завод.

Radisson Hotels

Radisson Hotel Group є першою міжнародною готельною мережею, яка представлена на території України. Портфель компанії налічує сім різних брендів і понад 1400 діючих і споруджуваних готелів по всьому світу.

Влітку цього року стало відомо, що Radisson Hotel Group планує відкрити у 2022 р. в Києві перший готель під новим брендом Radisson — Radisson Hotel Pechersk Park Kyiv. Готель включатиме 167 номерів вищої категорії і люксів, ресторан з літньою верандою, окремий поверх для конференцій і заходів, зону СПА і фітнес-центр з турецькими лазнями.

Із запуском нового готелю Radisson Hotel Group в Україні буде представлена сімома готелями під трьома брендами (Radisson Blu, Radisson і Park Inn by Radisson), загалом розрахованими на 1355 готельних номерів, включаючи інші проєкти, що розробляються.

Royal Canin

Велика міжнародна компанія — виробник кормів для кішок і собак — просто не могла, напевно, не проявити себе на ринку України. Royal Canin, світовий новатор у сфері здорового харчування для тварин, вже 50 років розробляє корми для вихованців з урахуванням їхніх різноманітних потреб.

В Україні Royal Canin пропонує не тільки корм для кошенят і цуценят, дорослих кішок і собак з урахуванням їхньої породи, розміру, активності, способу життя, а й ветеринарні дієти та іншу продукцію по догляду.

Гендиректор Royal Canin Україна Марина Бойко каже: "Для компанії і всієї нашої команди важливо не просто отримувати прибуток, але й робити свій внесок. Тварини роблять наш світ кращим — з цим не посперечаєшся. Ми ж у відповідь хочемо зробити світ кращим місцем для них, у тому числі завдяки здоровому харчуванню".

SOCAR Energy Ukraine

SOCAR Energy Ukraine — дочірня компанія Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки. Представництво SOCAR в Україні було відкрите в 2008 р. Сьогодні мережа АЗК преміумкласу налічує 55 автозаправних комплексів в 11 областях України. До інших видів діяльності холдингу SOCAR належать продаж усіх видів пального великим і дрібним оптом, його зберігання та транспортування. У 2018 р. Торговий дім "Сокар Україна" став найбільшим приватним імпортером природного газу в країну.

На сьогодні компанія інвестувала понад $6 млн у розвиток соціально-культурних проєктів. Серед найбільших проєктів — будівництво Парку Гейдара Алієва в Києві, реконструкція Парку дружби в Ірпені, реконструкція площі та фонтану перед Театром опери та балету ім. С. Крушельницької у Львові.

TUI Ukraine

TUI Ukraine — один з провідних туроператорів, що працює під європейським брендом з 2009 р. Включає понад 260 агентств власної роздрібної мережі і франчайзингу. TUI Ukraine обслуговує близько півмільйона туристів на рік. Туроператор пропонує відпочинок за власними концепціям: FUN&SUN — сімейний відпочинок, DAY&NIGHT Connected — молодіжний; SMART — збалансований турпакет за співвідношенням ціна–якість. Такі концепт-готелі приймають туристів в Туреччині, Єгипті та Чорногорії.

Окремий напрямок TUI Premium працює з преміальним сегментом. Компанія пропонує як пакетні тури для пляжного, гірськолижного та екскурсійного відпочинку, так і динамічне пакетування для створення турів під індивідуальний запит. Хоча пандемія Covid-19 підкосила туристичну галузь, на ринку залишилися ті, хто не здається і продовжує працювати. У планах туроператора вже наступного року повністю відновити свої обсяги туристів.

Visa

Історія компанії Visa почалася в 1958 р., коли Bank of America запустив першу програму споживчої кредитної картки для споживачів середнього класу, а також для підприємств малого та середнього бізнесу в США. Сьогодні ця платіжна система — світовий лідер. Загальний обсяг оборотів по картках Visa становить $8,3 трлн. Карти Visa приймаються до оплати в торгових точках більш ніж 200 країн світу.

В Україні Visa не просто один із лідерів ринку платежів, компанія працює над збільшенням частки безготівкових розрахунків у споживчому і бізнес-сегменті. Як кажуть в компанії, з урахуванням того, що на безготівкові платежі в Україні припадає менше 50% від загального обсягу операцій з картками, на шляху до безготівкової економіки на платіжному ринку вистачить місця для всіх.

"Гедеон Ріхтер"

Заснована в 1901 р. угорська фармацевтична компанія "Гедеон Ріхтер" сьогодні представлена на п'яти континентах шістьма дочірніми і спільними підприємствами, 29 представництвами і 40 комерційними і маркетинговими компаніями. Наступного року компанія святкує ювілей — 120 років!

Її представництво було зареєстроване в Україні в 1995-му, хоча продукція "Гедеон Ріхтер" в нашій країні добре відома з 1954 р., — це одна з перших зарубіжних фармкомпаній, препарати якої стали доступні населенню України та лікарям в їх повсякденній практиці.

Сьогодні, крім центрального офісу в Києві, працює розгалужена служба медичних представників "Гедеон Ріхтер" в кожній області України, обласних центрах, великих районних центрах та містах обласного підпорядкування. Практично кожен український лікар використовує у своїй практиці препарати компанії.

"Лабораторія Іннотек Інтернасіональ"

"Лабораторія Іннотек Інтернасіональ" — французька сімейна фармацевтична компанія, яка має 100-річну історію. Виробництво сконцентроване у Франції, а продукти продаються більш ніж в 100 країнах світу.

Компанія є експертом в сфері венозної недостатності завдяки своїм брендам "Флебодіа" і "Варізма". Також заслужили довіру у фахівців продукти для лікування анемії, дефіциту мінеральних речовин, гінекологічних захворювань. У період пандемії Covid-19 "Лабораторія Іннотек Інтернасіональ" провела акцію солідарності і переобладнала свої підприємства для виробництва тканинних бар'єрних масок. Завдяки традиціям і прихильності інновацій вже 20 років "Лабораторія Іннотек Інтернасіональ" успішно розвивається в Україні. Сильні бренди і сильна команда — запорука динамічного і впевненого розвитку компанії.

Маревен Фуд Європа

Компанія "Маревен Фуд Європа", дочірнє підприємство міжнародного холдингу "Маревен Фуд Холдінгс Лімітед" зі 100% -ним вʼєтнамо-японським капіталом, — один з найбільших виробників продуктів швидкого приготування і кулінарної продукції на ринку України. Компанія займає провідні позиції в категоріях "Макаронні вироби швидкого приготування", "Картопляне пюре швидкого приготування", "Універсальні приправи" під торговими марками Rollton і BIGBON.

У 2011 р. компанія відкрила завод в місті Біла Церква (Київська обл.), на якому сьогодні працюють близько 500 чоловік. У 2013-му ТОВ "Маревен Фуд Європа" отримало диплом "Кращий роботодавець", в 2014-му і 2017-му — золото в номінації "Експортер року", а в 2018-му — орден "Лідер зовнішньоекономічної діяльності" Національного бізнес-рейтингу.

МакДональдз

Ця компанія була першопрохідцем глобального бізнесу в усіх країнах, які відкривалися світу, і Україна не стала винятком. Але сьогодні МакДональдз в нашій країні — це значною мірою місцевий бізнес. Досить сказати, що їжа у всіх 95 українських ресторанах компанії в основному складається з локальних інгредієнтів — вирощених або вироблених в Україні.

Так, наприклад, яловичі біфштекси для бургерів і молоко для кави виробляють заводи у Вінницькій області. Булочки поставляє дніпровський завод "Бімбо", молочну суміш для морозива — Білоцерківський молочний комбінат, яйця, випічку, салат латук і овочі — заводи в Київській області. В Україні також виробляють напої, вівсяну кашу, з упаковки — паперові стаканчики і серветки, упаковки для бургерів та іншу картонну упаковку.

Рено Україна

Найбільший французький автовиробник давно і надійно закріпився на ринку України. У 2000 р. бренд Renault почав свою діяльність в Україні з невеликої групи співробітників і перших $5. Сьогодні — 20 років по тому — компанія Renault налічує 35 дилерських центрів у найбільших містах нашої країни, де працюють понад 1000 осіб.

Renault в Україні пропонує широкий модельний ряд легкових і комерційних автомобілів, а з 2018 р. — ще й електромобілі.

Безумовним показником успіху стало те, що з 2015 р. бренд Renault утримує лідерство в продажах на українському автомобільному ринку.

І прямо зараз — дві новини. З 1 вересня новим головою правління АТ "Рено Україна" стає Даніель Філіп, а на український ринок вийшов новий купе-кросовер — Renault Arkana.

Цеппелін Україна

ZEPPELIN GmbH — німецький промисловий концерн, представлений в 20 країнах по всьому світу як дилер і виробник різної техніки. Компанія "Цеппелін Україна" почала свою діяльність в 1996 р. і здійснює поставки промислової, сільськогосподарської та будівельної техніки для українських компаній і фермерів.

В її асортименті — обладнання багатьох всесвітньо визнаних брендів, лідерів ринку сільгосптехніки: Fendt, Valtra, Caterpillar, SEM, Bourgault, Berthoud, Cappello та інших брендів. Також компанія — ексклюзивний офіційний дилер бренду Caterpillar.

Центральний офіс компанії знаходиться в Києві, також активно розвивається мережа офісів по всій країні. Відкрито 12 філій, створена мережа сервісних центрів, пунктів торгівлі запасними частинами, навчальний центр (в Одесі).

    Реклама на dsnews.ua