• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

Топ-50 кращих компаній 2021 року

Журнал "Влада та гроші" представляє підсумковий фірмовий рейтинг компаній

Топ-50 кращих компаній 2021 року
Реклама на dsnews.ua

Всього за поточний рік учасниками рейтингів журналу "Влада та гроші" стали близько двох сотень компаній, кожна з яких — гордість України. Це компанії, які досягли переконливих результатів у своїх напрямках та категоріях. Хтось відзначився інноваційним підходом, хтось — програмами соціальної відповідальності, інші мали незвичайні маркетингові кампанії або впроваджували підтримку співробітників у цей складний час.

Отже, завершити рік ми хочемо підсумковим рейтингом топ-50, до якого увійшли "най-най-най". Це рейтинг справді видатних компаній українського ринку, що розвиваються за найвищими стандартами сучасного європейського бізнесу та готові гідно виступити в економічному й соціальному багатоборстві. Це топ-50 компаній, які у 2021 р. мали найбільший вплив на розвиток економіки України, на думку нашого поважного журі.

AВ InBev Efes Ukraine

AB InBev Efes Україна — один з лідерів вітчизняного ринку пива. На сьогодні в Україні функціонують три броварні — в Чернігові, Харкові та Миколаєві. Компанія турбується про співробітників, створюючи безпечні умови праці та додаючи до соцпакета різні активації. Зокрема, працівники можуть безкоштовно пройти медогляд й отримати будь-яку юридичну, психологічну чи фінансову консультацію. Торік AB InBev Efes Україна потрапила у рейтинг найкращих працедавців країни, а у 2021 р. — увійшла до п’ятірки кращих у "Рейтингу роботодавців України". Проривом в оптимізації робочого процесу компанії стали інвестиції в технології комп’ютерного зору для розпізнавання продукту, а також впровадження цифрової B2B-платформи для команд продажів і запуск нових інструментів для команди фінансів.

АВК КОНФЕКШІНЕРІ

Реклама на dsnews.ua

АВК – компанія-ровесниця незалежної України. Саме АВК у 1991 року відновила виробництво шоколаду в країні. За 30 років АВК пройшла всі етапи найновішої історії України. Компанія однією з перших в Україні запровадила міжнародну фінансову звітність (KPMG) та залучила великі інвестиції від американського уряду.

Сьогодні АВК – це великий колектив професіоналів харчової промисловості, які працюють над створенням інноваційних продуктів. Унікальність та якість давно стали візитною карткою компанії.

Тепер АВК виходить за межі кондитерського бізнесу, трансформуючись у продуктову компанію. Виходячи з нової філософії – підвищення культури харчування – запущені продукти нового покоління: мультизлакові снеки BRUNCH та рослинне м'ясо DREAMEAT.

Agricom Group

Українська агропромислова група Agricom Group спеціалізується на виробництві та дистрибуції харчових продуктів і є лідером із виробництва та перероблення вівса. Земельний банк Групи об’єднує 28 тис. га землі у Чернігівській, Житомирській та Луганській областях. Велику увагу компанія приділяє інвестиціям у розвиток сучасних digital-проєктів. Одним із найбільших проєктів та наймасштабніших інвестицій Групи є запуск на Чернігівщині найпотужнішого в Європі автоматизованого виробничого комплексу з виготовлення пластівців і продуктів із зернових культур під ТМ "Добродія" та San Grano. Загальний обсяг інвестицій у завод склав $11 млн. Його продукція представлена в найбільших національних торгових мережах країни, а також експортується до понад 30 країн світу. У наступні п’ять років Група інвестує $20 млн у розвиток, впровадження інновацій та збільшення маржинальності бізнесу.

ACINO

Міжнародна фармацевтична компанія ACINO зі штаб-квартирою в Цюриху оперує в Україні з 2015 р. і сьогодні посідає п’яте місце в рейтингу серед маркетуючих фармкомпаній.

Виробничий завод "Фарма Старт" у Києві сертифікований за стандартами GMP EU та оснащений R&D лабораторією, яка щороку випускає два-три нових продукти. Завод експортує продукцію у вісім країн СНД та близького зарубіжжя й Південно-Західної Азії. В Україні працює більше ніж 950 висококваліфікованих співробітників, в тому числі понад 100 фахівців обслуговують Hub сервісних функцій, що забезпечує діяльність ACINO у близько 90 країнах світу.

Портфель лікарських засобів, дієтичних добавок і виробів медичного призначення ACINO в Україні нараховує понад 80 продуктів як власного виробництва, так і ліцензованих у партнерів, які використовуються у неврології, психіатрії, кардіології, ендокринології, гастроентерології, педіатрії та терапії. Об’єм інвестицій у розвиток заводу за 2015–2021 рр. склав 26,5 млн євро.

"АТБ"

Корпорація "АТБ", що управляє мережею продуктових магазинів "АТБ", понад чверть століття дотримується стратегії динамічного розвитку. Сьогодні вона є одним з лідерів роздрібної торгівлі за товарообігом, обсягами сплачених податків, географією присутності, чисельністю співробітників, а також за темпами зростання. Корпорація щороку відкриває понад сотню нових магазинів, створюючи більш ніж 5 тис. робочих місць. Сьогодні в Україні налічується 1281 магазин у 337 населених пунктах. "АТБ" також системно інвестує в розвиток актуальних діджитал-рішень і сервісних технологій, впровадження інновацій у сфері енергоощадження й екопрограм, а також у підготовку персоналу у власних навчальних центрах. Крім цього, корпорація реалізує благодійні проєкти, спрямовані на всебічну допомогу і підтримку дитячим лікувальним закладам України.

BAYADERA GROUP

BAYADERA GROUP — лідер алкогольної галузі України, який успішно працює з 1991 р. Штат компанії налічує понад 4 тис. співробітників. Компанія розвиває наймасштабнішу дистрибуційну мережу (30 філій) та належить до топ-3 експортерів алкогольної продукції. В Україні BAYADERA GROUP охоплює понад 30% українського ринку горілки за обсягами виробництва та продажів та має три власні виробничі майданчики: "Національна Горілчана Компанія", Виноробня KOBLEVO та "Миколаївський Коньячний завод". Компанія є ексклюзивним імпортером світових брендів: Diageo, Moët Hennessy, Rémy Cointreau, Jägermeister та ін. Найпопулярнішими ТМ власного виробництва є: горілки — HLIBNY DAR, KOZAЦЬКА PADА, "Перша Гільдія", "ВОЗДУХ"; вина та коньяки — KOBLEVO; ігристі та вермути — MARENGO.

"Біосфера"

Корпорація "Біосфера" — один із лідерів виробництва та дистрибуції товарів для дому та особистої гігієни в Україні, Східній Європі та Центральній Азії. Компанія має 13 власних і 10 дистрибуційних брендів, присутня на більш ніж 30 ринках, у портфелі 2 тис. найменувань продукції. 

Щодня у світі купують близько 1,3 млн одиниць продукції "Біосфера". Сучасні виробничі потужності корпорації представлені чотирма заводами загальною площею 35 тис. кв. м, а також логістичними комплексами на 18 тис. кв. м. 

"Біосфера" реалізує низку екологічних проєктів, пов’язаних з використанням біорозкладних, рециклінгових та органічних матеріалів, переробкою поліетилену, популяризацією сортування та ставлення до сміття як до ресурсу. Адже компанія турбується про планету споживачів у всіх сферах життя.

BROCARD

BROCARD — це мережа магазинів преміальної косметики й парфумерії, історія якої почалася в Україні у 1997 р. Сьогодні компанія має 97 магазинів у 26 містах країни, у яких представлена косметика та парфумерія 350 світових преміальних марок та 80 нішевих брендів. BROCARD також активно розвиває інтернет-магазин brocard.ua. Усі товари мережі мають сертифікати відповідності — це означає, що кожна одиниця продукції гарантовано якісна та оригінальна. Мережа працює виключно з офіційними представництвами та постачальниками брендів в Україні й гарантує якість і оригінальність усіх товарів.

У магазинах мережі (BROCARD, BROCARD Niche Bar, Kiehl’s, М.А.С.) залучені 1 100 професійних продавців-консультантів, які знають усе про beauty-бренди світу. Також в компанії діє накопичувальна програма лояльності. BROCARD налічує 1,8 млн постійних клієнтів.

VOVK

VOVK — один із найпопулярніших брендів жіночого одягу в Україні. Бренд почав свою діяльність у 2012 р. і за короткий проміжок часу підкорив серця не тільки українок, а й дівчат багатьох інших країн. Сьогодні VOVK можна знайти у 20 містах України. Бренд є переможцем багатьох конкурсів та володарем престижних премій. Мета компанії — донести до всіх, що made in Ukraine — це якісно, доступно і зроблено зі смаком.

Влітку цього року бренд VOVK презентував нову рекламну кампанію Campaign Autumn-Winter 21/22, яка відрізняється своєю візуалізацією від попередніх. Сміливі та епатажні образи закликають дівчат бути вільними й знайти своє власне "я". Великий акцент в новій лінійці був зроблений на розмір plus size. Посил для таких дівчат — не намагатися відповідати чужим стандартам, а полюбити себе і показати світові себе справжню.

WOG

WOG — одна з найбільших монобрендових мереж автозаправних комплексів і імпортерів пального в Україні. Компанія поставляє сім сертифікованих типів пального з заводів Литви, Греції, Республіки Білорусь та Казахстану. Вона об’єднує понад 400 АЗК у 24 областях України та обслуговує понад 150 тис. клієнтів щодня. WOG реалізує проєкти, спрямовані на розвиток ринку, вводить інноваційні рішення, які допомагають спростити надання послуг і зробити перебування клієнтів на заправках більш комфортним і безпечним. Так, WOG першим серед АЗК запустив багатофункціональний мобільний додаток WOG PRIDE, постійно розвиває його сервіси, зокрема WOG PAY та персоніфіковані пропозиції для клієнтів. Компанія встановлює каси самообслуговування, які забезпечать кращий клієнтський досвід та покращать швидкість обслуговування.

"Дарниця"

Фармацевтична компанія "Дарниця" була заснована у 1930 р., і сьогодні вона — лідер за обсягом виробництва лікарських препаратів у натуральному вираженні на ринку України. Компанія постійно інвестує в R&D, технічну модернізацію та цифрову трансформацію — сумарно понад 235 млн євро з 2008 р. У 2002 р. підприємство отримало сертифікацію лікарських засобів згідно з міжнародним стандартом GMP і тепер має річну продуктивність 670 млн упаковок з різним дозуванням. Портфель компанії нараховує 177 брендів, 358 SKU. Продукція експортується до 15 країн світу. Місія компанії — допомагати медичним працівникам та пацієнтам покращувати якість життя завдяки науці, інноваціям та доступності кожному. "Дарниця" входить до топ-3 найдорожчих брендів України та топ-1000 фармацевтичних компаній світу.

"Датагруп" 

"Датагруп" — всеукраїнський оператор зв’язку для бізнесу та дому, який забезпечує телекомунікаційними послугами абонентів у більш ніж 90 населених пунктах. Компанія надає широкий спектр послуг: побудова корпоративних мереж, інтернет-доступ, доступ до банківських сервісів, послуги дата-центру, передача даних, послуги телефонії, захист від DDOS-атак, хмарні сервіси та послуги з кібербезпеки DataProtect. "Датагруп" посідає найбільшу частку ринку серед операторів у сегментах передачі даних, міжнародного транзиту трафіку та супутникового зв’язку. Цього року компанія отримала фінансування від ЄБРР в розмірі $65 млн для купівлі одного з провідних провайдерів послуг платного телебачення і кабельного швидкісного інтернет-доступу "Воля". Кошти будуть інвестовані в кращу інфраструктуру, інновації та відмінне обслуговування клієнтів.

DIM 

Група компаній DIM впевнено працює на ринку нерухомості України протягом семи років. За час своєї діяльності група компаній встигла реалізувати чотири житлових комплекси. В процесі будівництва сьогодні ще шість житлових комплексів, а це 890 тис. кв. м на різних стадіях реалізації. Кожний проєкт від DIM будується з урахуванням новітніх технологій та із застосуванням якісних і екологічних будівельних матеріалів. Група компаній несе відповідальність за всі етапи реалізації проєкту — від проєктування до обслуговування готових будинків. DIM — це простір для комфортного життя, майданчик для вигідних інвестицій, високий сервіс керуючої компанії, архітектурні та дизайнерські рішення, які формують нову культуру міського середовища.

JoinUp!

Компанія JoinUp! була заснована у 2001 р., а з 2010 р. працює як туроператор й станом на сьогодні відкрила понад 120 агентств. Головний офіс компанії розташований у Києві, також вона має представництва у Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові, партнерські мережі — у Молдові, Білорусі та Казахстані. Туроператор має понад 7 300 партнерів.

JoinUP! організовує будь-який вид відпочинку за індивідуальним чи корпоративним запитом. Компанія не тільки пропонує відомі й популярні напрямки, але й створює і розвиває туристичні тренди. У портфелі компанії понад 50 напрямків для подорожей у різні куточки світу. Також туроператор активно розвиває в’їзний та внутрішній туризм під гаслом Ukraine is U. Компанія посилює позиції на ринку завдяки стратегічній співпраці з авіакомпанією SkyUp Airlines, з якою належить до однієї Групи компаній.

EVA

Фото з відкритих джерел

Мережа EVA — національний лідер в сегменті дрогері-ритейлу, що має понад 1000 магазинів в усіх областях України. Понад 8 млн осіб є користувачами програми лояльності "EVA МОЗАЇКА". За 19 років існування компанія започаткувала 51 власну торгову марку. Наразі на private label припадає 34% продажів. З листопада 2017 р. компанія успішно розвиває напрям e-commerce. Зараз частка продажів через інтернет-магазин EVA.UA становить 7,5% від загального обсягу і постійно зростає. Штат співробітників компанії налічує близько 14 тис. осіб. EVA дотримується найвищих стандартів роботи з клієнтами та високого рівня корпоративної культури, її масштабні соціальні проєкти отримують визнання на національному та міжнародному рівнях.

IDS Borjomi Ukraine

IDS Borjomi Ukraine — це національний виробник та експерт з питань якості природних мінеральних вод, які видобуваються в заповідних регіонах України, а також ексклюзивний імпортер мінеральної води "Боржомі" з Грузії до України. IDS Borjomi Ukraine є частиною міжнародної групи IDS Borjomi International — одного з найбільших гравців на ринку мінеральних вод СНД і Прибалтики. Компанія виробляє природні мінеральні води на чотирьох заводах, що розташовані в різних регіонах країни: Миргороді, Моршині, Трускавці та Голій Пристані під брендами, котрі лідирують на національному ринку: "Моршинська", "Моршинка", "Миргородська", "Миргородська Лагідна", "Трускавецька", "Аква Лайф", "Аква-няня", "Аляска". За даними народного рейтингу "Фаворити успіху", бренди "Моршинська", "Миргородська" та "Боржомі" з 2005 р. стабільно посідають три перші місця у рейтингу категорії "Мінеральна вода року".

"Інтерпайп"

Українська промислова компанія "Інтерпайп" виробляє сталеві труби та залізничну продукцію й входить у топ-10 виробників безшовних труб і топ-3 експортерів суцільнокатаних залізничних коліс у світі. Компанія зробила найбільшу екологічну інвестицію в промисловість України, побудувавши за $1 млрд електросталеплавильний комплекс "Інтерпайп Сталь", завдяки якому викиди CO2 знизилися в 10 разів, а споживання природного газу — у вісім разів.

Цей завод вже сьогодні є яскравим прикладом "зеленої" металургії в Україні. Він максимально близько відповідає меті Green Deal на 2050 р., адже електрометалургія генерує в 10 разів менше викидів, ніж інші сталеплавильні технології.

INTERTOP Ukraine

Сьогодні INTERTOP Ukraine — лідер ринку фешн в Україні та єдиний омніканальний гравець у своєму сегменті. На онлайн-платформі INTERTOP.UA представлено понад 500 брендів взуття, одягу, аксесуарів та косметики, а також власна торгова марка Braska. З 2020 р. INTERTOP Ukraine активно розвиває сегмент Beauty. Компанія також представляє 15 мереж мульти- та монобрендових магазинів, серед них: INTERTOP, Armani Exchange, Emporio Armani, Clarks, Ecco, Geox, Marc O’Polo, Napapijri, Skechers, Timberland, The North Face, Vans, мережа магазинів косметики Kiko Milano, дитяча мережа INTERTOP Kids та аутлети INTERTOP Outlet. Всього під управлінням компанії понад 160 роздрібних магазинів по всій Україні, а в штаті INTERTOP Ukraine — понад 1600 людей. Компанія реалізує низку важливих соціальних ініціатив: піклується про навколишнє середовище, підтримує український спорт, моду і мистецтво. 

Carlsberg Ukraine

Компанія Carlsberg Ukraine є частиною Carlsberg Group — однієї з провідних пивоварних Груп у світі з великим портфелем брендів пива та інших напоїв, яка була створена ще в 1847 р. До складу Carlsberg Ukraine входять три заводи — у Запоріжжі, Києві та Львові. Львівська пивоварня — перша промислова пивоварня країни, яка була заснована в 1715 р. У Carlsberg Ukraine працюють понад 1350 осіб. У портфель Carlsberg в Україні входять пиво, алкогольні та безалкогольні напої таких торговельних марок, як "Львівське", Robert Doms, Baltika, Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg 1664, "Арсенал", "Квас Тарас", Somersby, Guinness, Seth&Riley’s Garage, Warsteiner, Grimbergen та інші. Компанія входить у топ-30 найбільших платників податків. У 2020 р. Carlsberg Ukraine бренд "Львівське" став №1 на ринку пива України.

"Київстар"

"Київстар" — один з найбільших телеком-операторів України, який надає послуги мобільного і фіксованого зв’язку та інтернету на базі широкого спектра технологій, у тому числі з використанням 4G, Big Data, IoT, Cloud solutions, мобільні фінансові послуги, OTT TB та інші. Компанія активно збільшує національну 4G-мережу і забезпечує можливість доступу до високошвидкісного мобільного інтернету для 89,9% населення. За 24 роки роботи "Київстар" зібрав найбільшу абонбазу — обслуговує 26,3 млн клієнтів мобільного і 1,18 млн клієнтів фіксованого зв’язку. Компанія за увесь час діяльності залучила близько $6 млрд інвестицій і перерахувала до держбюджету понад 70 млрд грн податків і зборів — це робить її одним з найбільших інвесторів і платників податків серед компаній телеком-ринку України.

Clear Energy Group

Українська енергетична компанія Clear Energy Group, яка була створена у 2015 р., сьогодні є флагманом ринку дегазації України, а також національним лідером генерації електроенергії на біомасі та біогазі з загальною генерацією понад 40 МВт*год. У проєктному портфелі Групи — 20 об’єктів з генерації електрики та поводження з відходами, а професійний склад — понад 700 спеціалістів. У 2021 р. Clear Energy Group запустила біогазову станцію в Тернополі, продовжує створення новітньої інфраструктури поводження з відходами на полігоні під Одесою, а також взяла під управління дві великі станції на біомасі: Поліську ТЕС та Сіверську ТЕЦ.

Kernel

Kernel — провідний у світі та найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 15% світового експорту соняшникової олії. Свою продукцію Kernel постачає у понад 80 країн. В Україні дистрибуція олії здійснюється під брендами "Щедрий Дар", "Стожар" і "Чумак". З листопада 2007 р. акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE). Kernel успішно впроваджує інновації для агропромислового комплексу України. IT-технології застосовуються на всіх етапах — від вирощування до реалізації продукції. Автоматизовані не тільки агропідприємства, а й заводи, термінали, елеватори.

Coca-Cola HBC

Компанія "Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед" — лідер українського ринку безалкогольних напоїв та єдине підприємство в країні, яке уповноважене виробляти напої під торговими марками The Coca-Cola Company. Компанія дотримується принципів сталого розвитку з метою створення цінностей для свого бізнесу і для суспільства. Представництво компанії "Кока-Кола" в Україні було відкрито в 1992 р. У компанії працює близько 1300 працівників. 18 робочих місць в економіці України підтримується одним робочим місцем у "Кока-Кола". Coca-Cola HBC співпрацює зі 110 тис. замовників. У першому кварталі 2021 р. компанія виконала оновлення ліній з виробництва продукції у PET-пляшках і металевих банках. З моменту створення компанії обсяг її прямих іноземних інвестицій в Україні склав $466 млн.

Linkos Group

Національний ІТ-холдинг Linkos Group — багаторічний лідер з розробки бізнесового софту та рейтингових програмних продуктів для бухгалтерів та підприємців України. У компанії працює більш ніж 500 IT-фахівців. 700 компаній-партнерів допомагають підприємствам та державним установам позбуватися паперової рутини. 

За 30 років свого існування Linkos Group створила такі важливі для сучасного українського бізнесу IT-продукти, як M.E.Doc, ПРРО Cashalot, СОТА Каса, ISpro, FlyDoc, ПТАХ, ЦСК "Україна", "Звіт Корпорація". Ці програми та сервіси допомагають автоматизувати роботу з документообігом, звітністю та звільнити час для інших пріоритетних задач. Корпорація створила "Мережу крамниць електронних послуг "Твій час", де можна отримати кваліфіковану консультацію, придбати будь-яке програмне рішення, навчитися з ним працювати.

L’Oréal Україна

L’Oréal — лідер світового ринку парфумерії та косметики. Свою діяльність в Україні компанія почала ще у 2004 р. і сьогодні присутня в наступних каналах дистрибуції: на ринку товарів масового попиту, в універмагах, аптеках, салонах краси, роздрібних мережах і в електронній комерції. Косметичні засоби L’Oréal проходять близько 100 перевірок якості. Компанія піклується про навколишнє середовище, тому застосовує паковання з переробленого пластику, тюбики з картону і зменшує їхню вагу. Торік L’Oréal Україна спільно з Sector X на базі Unit.city відкрили набір стартапів на BeautyTech трек. Ініціатива покликана допомагати стартапам будувати та розвивати техіндустрію шляхом акселерації світового рівня і тісної співпраці з бізнесом.

Mary Kay

Бренд Mary Kay має понад 58-річну історію і глобальну присутність майже в 40 країнах світу. Вся продукція компанії гарантовано відповідає вимогам найвищого рівня якості, безпеки та ефективності. Науково-дослідний центр Mary Kay співпрацює з провідними дерматологами, офтальмологами та незалежними лабораторіями, підтримуючи інноваційні дослідження і розробку нових технологій для вивчення тисяч компонентів і формул та їхнього впливу на шкіру. Асортимент продукції Mary Kay становить понад 200 найменувань, і щороку компанія прагне, щоб косметика відповідала найвищим стандартам якості та безпеки. Сьогодні Mary Kay — це компанія з розвитку підприємництва. Ключова увага приділяється підтримці підприємництва як професії, роблячи цей рід занять по-справжньому значущим.

McDonald’s Україна

Фото з відкритих джерел

McDonald’s в Україні — лідер серед ресторанів швидкого обслуговування. Перший заклад було відкрито 24 травня 1997 р. у Києві. На сьогодні компанія налічує понад 100 ресторанів у 24 містах України. Сума інвестицій у розвиток ресторанів у 2021 р. становила більш як $40 млн. Компанія щорічно входить до переліку 100 найбільших платників податків в Україні, а також до переліку найкращих роботодавців. McDonald’s — партнер-засновник і найбільший корпоративний партнер "Фундації Дім Рональда МакДональда" в Україні. 

Mastercard

Mastercard Ukraine — глобальна технологічна компанія, що об’єднує споживачів, фінансові інститути, уряди й бізнеси в більш ніж 210 країнах. Впроваджуючи інновації для безпечних, простих і зручних транзакцій та розвиваючи інклюзивну цифрову економіку, Mastercard Ukraine прагне створити стійкий світ без готівки, який відкриває неоціненні можливості для всіх.

Mastercard Ukraine — лідер на ринку платіжних карток в Україні, який системно запускає інноваційні рішення, що змінюють фінансовий сектор. Компанія розвиває карткові продукти і платіжні сервіси для споживачів, запускає рішення для МСБ, розвиває мережу приймання платежів, технологію безконтактної оплати та smart city проєкти, електронну комерцію й грошові перекази.

"Метінвест"

Група "Метінвест" — це найбільша гірничо-металургійна компанія України, що входить до топ-50 найбільших виробників сталі у світі. До структури групи входять видобувні й металургійні підприємства в Україні, Європі та США, а також мережа продажів у всіх основних регіонах світу. Компанія контролює весь виробничий процес — від видобутку руди та вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції. 

"Метінвест" розробляє і реалізує інвестиційні проєкти, ремонтує й обслуговує обладнання. У червні 2021 р. компанія оголосила про запуск проєкту будівництва нового цеху холодного прокату на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча. Загальний обсяг інвестицій становитиме понад $1 млрд.

METRO Україна

Компанія METRO Україна — це дочірня структура німецької МЕTRO, яка працює в Україні з 2003 р. Зараз компанія управляє 26 центрами гуртової торгівлі METRO у 18 містах, у яких працюють більш як 3 тис. співробітників понад 200 професій. 

За більш ніж 18 років діяльності в Україні METRO інвестувала в національну економіку понад 600 млн євро. У торговельних центрах представлено понад 30 тис. найменувань товарів для роздрібної торгівлі, ресторанно-готельного бізнесу, сервісних компаній і офісів. Також METRO Україна забезпечує швидку 

і надійну доставку будь-яких товарів, розвиваючи канал e-commerce. У межах реалізації стратегії глобального розвитку METRO сприяє розвитку програми "ЕКОном Планету", а у 2019 р. почала відкривати пункти сортування сміття при ТЦ.

МХП

МХП — визнаний лідер із впровадження інновацій у своєму бізнесі. Холдинг здійснює основну діяльність у галузі птахівництва, м’ясопереробки та тваринництва. Особлива увага до інновацій пов’язана з тим, що підприємство переживає трансформацію — перехід від сировинної компанії до кулінарної. У червні 2021 р. відкрили Кулінарний центр МХП — унікальний об’єкт, який не має аналогів у Східній Європі. Цей інноваційний простір пропонує передові можливості для розробки нових продуктів, тестування інгредієнтів і сенсорного аналізу. Крім того, згідно зі стратегією трансформації компанії, яка передбачає якісну зміну фокусу на українському та розширення присутності на європейському ринках, МХП розпочинає реалізацію портфеля проєктів SAP.

"Нова пошта"

"Нова пошта" — це лідер експрес-доставки в Україні, який має понад 8700 відділень і 9000 поштоматів по всій країні. За минулий рік компанія доставила 327 млн посилок. Сортувальні термінали оснащені автоматизованим обладнанням і можуть обробляти від 8,5 тис. до 50 тис. посилок на годину. Крім того, третина терміналів "Нової пошти" вже використовує роботів для сортування дрібних відправлень і вантажів.

"Нова пошта" — один із найбільших роботодавців в Україні. У штаті працюють понад 32 тис. співробітників, які мають "білу" зарплату та медичне страхування. Компанія входить до топ-20 найбільших платників податків України — лише за минулий рік вона заплатила 5 млрд грн податків. Щороку "Нова пошта" реалізує соціальні проєкти у сфері охорони здоров’я, освіти, екології, підтримуючи 10 із 17 цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй.

"ОБОЛОНЬ"

"ОБОЛОНЬ" — найбільший національний виробник напоїв — є компанією зі 100%-ним українським капіталом. Понад чверть століття "ОБОЛОНЬ" утримує першість в експорті пива на національному ринку, експортна карта компанії налічує понад 70 країн світу. Входить до топ-5 платників податків України у своїй галузі. "ОБОЛОНЬ" першою серед виробників напоїв в Україні почала використовувати ПЕТ-пляшку і започаткувала її переробку у 2002 р. Іншими видами діяльності компанії є випуск кріпильно-пакувальної стрічки з вторинної сировини, виробництво полімерних заготовок — ПЕТф-преформ та сухої пивної дробини. Для "ОБОЛОНІ" у пріоритеті — професіоналізм, висока ефективність з дотриманням вимог і норм екологічної та промислової безпеки. 

З моменту заснування і до сьогодні "ОБОЛОНЬ" підтримує і розвиває традиції благодійництва та волонтерства, впроваджує програми розвитку регіонів, реалізує соціально значущі ініціативи й вкладається в розвиток та популяризацію спорту. 

"Оптімус Агро"

Компанія "Оптімус Агро" більш ніж 25 років працює на аграрному ринку України і входить до топрейтингів виробників і експортерів нерафінованої соняшникової олії та шроту. Маючи у власності велику мережу елеваторів, компанія займається трейдингом зернових культур. Конкурентною перевагою "Оптімус Агро" є максимальна увага до потреб клієнтів: можливість визначення якості на току, краща пропозиція за ціною, швидка оплата, відвантаження товару та особистісні відносини з контрагентами. У компанії працюють близько 2 тис. фахівців, які мають усі умови для кар’єрного та професійного розвитку. Основними складовими успіху компанії є вигідні інвестиції у переробні потужності, формування розгалуженої елеваторної мережі й ефективна командна робота.

PepsiCo Україна

PepsiСo — один із найбільших в Україні виробників харчових продуктів і напоїв. Компанії належать три українських підприємства: завод з виробництва соків і снеків, з виробництва газованих напоїв і холодного чаю, а також молокопереробний завод. В Україні PepsiСo є одним із найбільших інвесторів в економіку і платників податків. Компанія створює робочі місця для тисяч українців — від водіїв і дистриб’юторів до сільськогосподарських виробників. На всіх підприємствах компанії впроваджена система управління якістю ДСТУ ISO 9001, а також система управління харчовою безпекою ДСТУ ISO 2200, що дозволяє забезпечити найсуворіший контроль на всіх етапах виробництва. PepsiСo на всіх виробничих майданчиках проводить активну роботу з впровадження сучасних енергоощадних технологій, спрямовану на скорочення споживання природних ресурсів.

ПУМБ

Перший Український Міжнародний Банк — ровесник сучасної України, входить до переліку системно важливих банків України, є банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та одним із п’яти банків, уповноважених на зберігання запасів готівки НБУ. За 30 років роботи ПУМБ завжди бездоганно виконував свої зобов’язання — усі вкладники отримували свої заощадження і відсотки згідно з умовами договорів. Мережа відділень нараховує 246 відділень та 750 POS-відділень в усіх регіонах України. Банку довіряють понад 1,6 млн приватних і 83 тис. корпоративних клієнтів.

ПУМБ увійшов до трійки лідерів — фінансових установ у рейтингу українських компаній зі сталого розвитку. У 2020 р. ПУМБ посів четверте місце серед найбільших платників податків банківського сектору України. У 2020–2021 рр. банк активно реалізовував проєкти, спрямовані на розвиток бізнес-середовища та підтримку бізнесу під час коронакризи.

РГК

Регіональна газова компанія розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування і модернізацію галузі. РГК активно інвестує в інноваційні виробництва і будує мережу сучасних метрологічних центрів. Цього року буде добудований третій завод газорегулюючого обладнання RGC Production у Вінниці й Smart Factory РГК Метрологічний центр в Івано-Франківську. У 2020 р. РГК розпочала реалізацію проєкту "зеленої" водневої енергетики, а цього року компанія додала біометанові проєкти у свій портфель програм Green Deal. У жовтні 2021 р. газорегулюючі пункти виробництва RGC Production успішно пройшли випробування і стали першим в Україні H2Ready газовим обладнанням.

ROZETKA

Лідер українського e-commerce та найбільший у країні онлайн-ритейлер ROZETKA був заснований у 2005 р. На сайті rozetka.com.ua та в додатках компанії продається близько   12 млн товарів у 4500 категоріях, включно з маркетплейсом. Сьогодні офлайн-мережа відділень ROZETKA охоплює 248 точок видачі у 72 містах України. Онлайн-ресурси компанії відвідують 12,8 млн унікальних користувачів на місяць, а 31% українців починають пошук товарів в інтернеті з сайту ROZETKA. Наразі штат компанії налічує понад 5 тис. співробітників.

У 2020 р. компанія запустила лінійку товарів під власною торговою маркою RZTK, які виробляють на провідних китайських заводах за корейськими технологіями.

Також онлайн-ритейлер пропонує клієнтам скористатися послугами туристичного сервісу ROZETKA Travel. На ньому онлайн можна знайти, забронювати й купити пакетні тури від найбільших туроператорів України.

Окрім України, ROZETKA також працює в Молдові та Узбекистані.

SWEET.TV 

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV з’явився на ОТТ-ринку України у 2017 р. Сервіс є одним з лідерів VOD-платформ: на сервісі представлено 260+ телеканалів. Серед них є національні, фільмові, пізнавальні, спортивні, дитячі, музичні та інші, зокрема в HD та 4К. Також абонентам доступний великий кінозал без реклами: 10 000+ фільмів, мультфільмів і серіалів.

Додаток SWEET.TV доступний на телевізорах, смартфонах, Smart-приставках, планшетах, ноутбуках і на Xbox. Один тариф можна одночасно активувати на п’яти пристроях, а інтерфейс додатків простий і зрозумілий користувачам інтуїтивно.

У 2020 р. національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV запустив проєкт "Hollywood українською", де власним коштом створює україномовний дубляж і озвучку для культових голлівудських фільмів, мультфільмів і серіалів, що раніше його не мали.

"ТЕДІС Україна"

"ТЕДІС Україна" — одна з провідних українських компаній з надання логістичних та дистрибуційних послуг в галузі споживчих товарів. Повністю інтегрована організація логістики та продажів дозволяє компанії надавати ефективні та прозорі послуги національним та міжнародним партнерам. Національна логістична структура налічує 32 регіональних структурних підрозділи. Завдяки групі прямих продажів із 340 досвідчених спеціалістів "ТЕДІС Україна" охоплює роздрібну торговельну мережу, що складається з понад 45 тис. точок продажу по всій території України. Штат компанії налічує 2300 людей.

Телеканал "Україна"

Канал "Україна" — провідний загальнонаціональний телеканал, основою програмної сітки якого є інформаційні програми, соціальні ток-шоу, розважальні проєкти, серіали й великі праймові шоу. У 2021 р. на каналі відбулася прем’єра гіпершоу "Маска" та прем’єра музичного талант-шоу "Співають всі!"

Загальне покриття телеканалу на квітень 2020 р. становить 96,5% всіх домогосподарств України. За підсумками першого півріччя 2021 р. він посідає перше місце в рейтингу загальнонаціональних каналів за основними аудиторіями — 18+ (міста 50 тис.+), 4+ ("Вся Україна"). За аудиторією 18+ (50 тис.+) частка (shr, %) каналу становила 12,66%, рейтинг (rat, %) — 2,16%, а за аудиторією 4+ ("Вся Україна") частка досягла 11,71%, рейтинг — 1,84%.

Дані дослідження телеаудиторії належать Індустріальному Телевізійному Комітету (ІТК), надані каналом "Україна" за показниками rat%, shr%. Детальніше — в глосарії ІТК.

УкрАВТО

Корпорація УкрАВТО — найбільший в Україні виробник автомобілів, дистриб’ютор та постачальник сервісних послуг. Корпорація постійно розширює мережу автосервісних центрів, пропонуючи клієнтам як комерційні автомобілі та автобуси, так і легкові автомобілі більш ніж 15 всесвітньо відомих брендів. Загалом УкрАВТО забезпечує роботою декілька тисяч висококваліфікованих спеціалістів: інженерів та бухгалтерів, механіків та менеджерів, які мають досвід роботи у різних сферах діяльності.

Укргазбанк

Укргазбанк — надійний динамічний банк, що входить до п’ятірки найбільших фінустанов країни за обсягом активів, а 94,94% його акціонерного капіталу належать державі.

За понад 28 років роботи його клієнтами стали 2,3 млн українців і близько 71 тис. корпоративних клієнтів. Укргазбанк є першою фінансовою установою в Україні та Східній Європі, діяльність якої — про досягнення цілей сталого розвитку ООН. Банк просуває стратегію Green banking, а нині проапгрейдив її до більш актуального Sustainable banking, тобто — сталого банкінгу.

Укргазбанк концентрується на фінансуванні проєктів із захисту здоров’я населення, управління відходами, розвитку "зеленої" енергетики для власного використання, очищення водних ресурсів, повітря, ґрунтів тощо.

Favbet

Міжнародна беттінгова компанія Favbet була заснована ще у 1999 р. Сьогодні вона входить у трійку найкращих компаній України у своєму сегменті. Крім нашої держави, Favbet також оперує у Білорусі, Хорватії та Румунії. Компанія підтримує професійних спортсменів і аматорів, спонсорує команди в прем’єр-лігах і в регіональних чемпіонатах. Також вона розвиває соціальну складову ринку розваг: інвестує  в боротьбу з гральною залежністю, допомагає гравцям впоратися з кризовими ситуаціями, слідкує за віковими обмеженнями для гравців. У 2020 р. Favbet заснувала благодійний фонд, метою якого є створення умов для розвитку дітей, що змінюватимуть країну. Цього року компанія разом з креативним агентством Banda провела ребрендинг, в який закладена філософія відповідальної гри.

"Фармак"

"Фармак" — це багаторічний лідер фармацевтичного ринку України та потужний експортер, що поставляє свою продукцію в понад 30 країн. Його виробництво сертифіковане за європейськими стандартами GMP, що дозволяє реалізовувати товари в країнах з жорсткими регуляторними вимогами. Асортимент компанії складається з понад 400 найменувань, а щорічно на ринок виходить до 20 нових ліків. Компанія з року в рік реінвестує в розвиток до 90% прибутку: з 1995 р. було вкладено в модернізацію виробництва більш як   $310 млн. "Фармак" є найбільшим платником податків галузі: тільки у 2020 р. він перерахував до бюджетів різних рівнів 712,1 млн грн податків і зборів. Компанія будує інноваційний R&D центр з розробки складнокомпонентних лікарських препаратів, який планують завершити у 2023 р.

"Фокстрот"

Українська мережа магазинів електроніки та побутової техніки "Фокстрот" — одна з найбільших омніканальних мереж за обсягами товарного і грошового обігу. У 166 роздрібних магазинах в 90 містах країни та на сайті foxtrot.ua представлений асортиментний ряд з понад 100 тис. товарних одиниць. За 27 років роботи компанія налагодила відносини з понад 200 партнерами, що представляють близько 1000 торгових марок. Активно розвивається інтернет-магазин foxtrot.ua, трафік відвідування якого сягає 11–12 млн на місяць. Компанія має власні три марки: Bravis — споживча електроніка, Delfa — побутова техніка і LeChef — посуд і кухонні аксесуари. У 2021 р. вона стала першим в країні офіційним дистриб’ютором великої побутової техніки європейського виробництва ALTUS.

Henkel Ukraine

Компанія Henkel Ukraine здійснює свою діяльність у світовому масштабі та має збалансований і диверсифікований портфель продукції. Вона займає передові позиції у світі завдяки інноваціям, брендам і технологіям у трьох бізнес-напрямках: "Клейові технології", "Косметичні засоби" і "Засоби для прання та догляду за оселею". В Україні розташовані чотири виробничі об’єкти й два головних офіси Henkel Ukraine, які відповідають за реалізацію продукції. Кожна товарна позиція компанії проходить ретельні лабораторні дослідження.

Згідно зі звітом за 2020 р. Henkel Ukraine досягла розміру продажів на суму 19,3 млрд євро й отримала операційний прибуток розміром 2,6 млрд євро. Чисельність працівників компанії становить 53 тис. осіб у всьому світі.

"Епіцентр К"

Компанія "Епіцентр К" заснована у 2003 р., сьогодні — власник найбільшої в Україні мережі непродовольчого ритейлу. Вона налічує 79 торгових центрів ("Епіцентр" і "Нова лінія") загальною площею близько 2 млн кв. м. Компанія робить ставку на розвиток власних торгових марок — зараз їх понад 50, а частка в продажах — 17%; до 2025 р. планується збільшити її до 25%. Також мережа займається розвитком інтернет-магазину epicentrk.ua та маркетплейсу. Покупцям сьогодні доступні 800 тис. SKU товарів різного призначення. Компанія працевлаштувала 38 тис. співробітників. Крім ритейлу, "Епіцентр К" займається розвитком агробізнесу, маючи в розпорядженні понад 160 тис. га земель. Мережа — титульний партнер збірної України з футболу. У 2020 р. група "Епіцентр" сплатила 5,6 млрд грн податків і зборів.

ZARINA

Ювелірний Дім ZARINA з 1998 р. створює прикраси, що підкорили серця українок. Вироби бренду — одні з найвідоміших в Україні. На сьогодні ZARINA — це 44 магазини, в яких представлені вишукані коштовності, створені з використанням найсучасніших ювелірних технологій. Компанія співпрацює з відомими українськими та закордонними дизайнерами. Прикраси від ZARINA втілюють актуальні тренди, залишаючись поза часом.

Бренд позиціонує себе як потужна платформа для об’єднання активних жінок, які усвідомлюють свою цінність. У 2019 р. Ювелірний Дім провів масштабний ребрендинг і презентував п’ять саб-брендів, кожен з яких представляє ювелірні вироби для певної аудиторії. ZARINA You — оригінальні прикраси для покоління Z, ZARINA Story — сентиментальні прикраси, ZARINA Creative — коштовності для творчих натур, ZARINA Jewel — для тих, хто цінує статус, ZARINA Fine — для жінок, які підкорили вершини та насолоджуються життям.

46 Parallel Wine Group

46 Parallel Wine Group створює вина високої європейської якості виключно з українського винограду, який народжується на 46-й паралелі — в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. За менш ніж два роки існування компанія, слоган якої Proudly Ukrainian, стала справжнім відкриттям на винному ринку України та завоювала понад 75 нагород на міжнародних і вітчизняних дегустаційних конкурсах й підкорила чотири континенти. 46 Parallel Wine Group має медалі конкурсу USA Wine Ratings, нагороди London Wine Competition 2021, Concours Mondial de Bruxelles, а також регулярно отримує позитивні відгуки світових експертів у виноробстві, серед яких відгуки консультанта Її Високості Королеви Британії – Дженсіс Робінсон.

    Реклама на dsnews.ua