• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Трансформація та ефективність. Як наблизити продуктовий ритейл до євростандартів

Корпорація "АТБ" стартувала з шести продуктових магазинів у Дніпрі. Сьогодні це компанія з найбільш розвиненою мережею торгових точок та розгалуженою логістичною інфраструктурою

Реклама на dsnews.ua

Головне місце на ринку

Корпорація "АТБ", яка управляє найбільшою за багатьма показниками мережею продуктових магазинів країни, майже три десятиліття дотримується стратегії динамічного розвитку. Вона є лідером галузі роздрібної торгівлі за товарообігом, обсягами сплачених податків до бюджетів усіх рівнів, географією присутності магазинів, чисельністю співробітників, кількістю постійних клієнтів, темпами зростання… На початок листопада в Україні налічувался 1281 магазин у 337 ​​населених пунктах. "АТБ" системно інвестує в актуальні діджитал-рішення та сервісні технології, а також впроваджує інновації у сфері екології.

І на тлі такого динамічного розвитку компанія реалізує також безпрецедентні благодійні проєкти, що допомагають у непростій справі протистояння пандемії коронавірусу.

Важлива частина бізнесу

Корпорація була заснована на базі лише шести звичайних гастрономів у Дніпрі. І за роки роботи на ринку роздрібної торгівлі в "АТБ" зуміли створити фактично з нуля одну з найбільш розгалужених логістичних інфраструктур в країні. Слід розуміти, що це не лише транспорт, склади та магазини. Це дуже складна, збалансована система, яка потребує постійної уваги, розвитку та інвестицій. Вона включає і взаємодію з регіональними виробниками, і власні розподільчі центри європейського зразка (нині їх вісім), і великий вантажний автопарк, який на сьогодні складається з семи автоколон. Управління товаропотоками ведеться цілодобово. Лише так понад 3,5 тис. найменувань гарантовано свіжих продуктів та якісних товарів першої необхідності можуть безперебійно потрапляти на прилавки магазинів найбільшої роздрібної мережі у різних куточках 24 областей України.

Влітку цього року було введено в експлуатацію новий власний мультитемпературний розподільчий центр у Харківській області, який забезпечує складську логістику для магазинів торгової мережі "АТБ", що розташовані у Харківському, Полтавському, Сумському, Луганському та Донецькому регіонах. Його площа складає 31 198,9 тис. кв. м.

На 2021 р. також заплановано початок будівництва ще одного такого розподільчого центру у Хмельницькій області.

Реклама на dsnews.ua

E-commerce у новій реальності

Торік у розпал карантину українці отримали перший в країні продуктовий інтернет-магазин "АТБ" повного циклу. Тоді новий для української галузі роздрібної торгівлі сервіс дозволив мільйонам громадян підтримувати гідний рівень життя. Але популярність його зростає і сьогодні, про що свідчить динаміка товарообігу та зростання середнього чеку. У покупця раніше просто фізично не було можливості оцінити всі переваги продуктового маркетплейсу. Безумовно, за цей час сервіс був оптимізований і максимально вдосконалений. Зараз весь процес від прийому замовлення, його обробки та доставки обраних товарів на вказану клієнтом адресу займає менше півтори години. Сьогодні ринок онлайн-торгівлі продуктами продовжує розвиватися та трансформуватися, а коронакриза цей процес скоріше навіть форсувала.

Торік у розпал карантину українці отримали перший  в країні продуктовий інтернет-магазин "АТБ" повного циклу
Торік у розпал карантину українці отримали перший в країні продуктовий інтернет-магазин "АТБ" повного циклу

Крок у бік кешлесу

В цьому році компанія випустила власну платіжну картку АТБ-Pay. Цей кобрендинговий проєкт (разом з Райффайзен Банк і Visa) продемонстрував вражаючий результат буквально відразу — за перший місяць було оформлено понад 100 тис. карток. Незабаром ця цифра подвоїлась. Стартувавши з Києва, Дніпра та Запоріжжя, проєкт був масштабований на всю територію України. Такий безпрецедентний для вітчизняного ритейлу банківський продукт можна вважати серйозним кроком у бік кешлесу.

Паралельно з відкриттям магазинів нового формату, яких з початку року з’явилося 85, "АТБ" проводить модернізацію та рестайлінг супермаркетів, що вже діють. Магазини нового формату, так звані "чорні" "АТБ", з самого початку проєктуються з урахуванням найсучасніших технологій. Вони відрізняються найвищим рівнем комфорту, приваблюють більше нових клієнтів, швидко стають для місцевих жителів улюбленими місцями для покупок. Стрімко зростає товарообіг та збільшується сума середнього чеку. Не слід забувати, що після модернізації зростає і капіталізація цієї нерухомості. Тому такі інвестиції вважаються виправданими і в економічному плані.

Цього року пріоритетним було розширення торгової мережі "АТБ-Маркет" у Київській, Одеській та Львівській областях, а також у Західному регіоні. Причому нові магазини відкрилися саме у невеликих населених пунктах із населенням у сім тисяч мешканців та більше, де люди максимально зацікавлені у якісних продуктах за демократичною ціною.

Час ефективних рішень

Що стосується бізнесу, то "АТБ" вдалося вибудувати стійку до будь-яких форс-мажорних ситуацій та викликів модель. Підтвердженням тому може стати стабільне зростання обсягів сплачених податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, і це зростання — майже на 20% щорічно, фіксується вже п’ятий рік поспіль. Це означає, що українці, як і раніше, цінують гарантовану якість, демократичні ціни, безпеку покупок та високий рівень сервісу "АТБ".

Рік, коли Україна святкувала 30-річчя своєї Незалежності, став для компанії "АТБ" непростим, але досить насиченим на події. У 2021 р. кількість постійних клієнтів флагмана корпорації — торгової мережі "АТБ-Маркет" — подолала позначку 4 млн. Проте "АТБ" живе не лише бізнесом. До ювілею Незалежності корпорація "АТБ" зробила країні щедрий і справді корисний подарунок: у різних областях України було висаджено понад 180 тис. нових саджанців, і на теренах країни з’явиться замість обіцяних 30 га нових лісів 45 га.

Благодійність та вакцинація

Як соціально орієнтований бізнес, компанія системно надає підтримку тим, хто цього потребує. Серед нових масштабних благодійних проєктів — "Дерево життя", "БлагоДій", "Цукерка добра", "Мене це стосується. А тебе?". Щорічно Всеукраїнський благодійний фонд "АТБ" збирає десятки мільйонів гривень, на які для обласних дитячих клінічних лікарень закуповується сучасне медичне обладнання та медикаменти.

Ще одним із ключових питань у наші дні стала безпека клієнтів, персоналу та процесу покупок загалом. У цьому плані "АТБ" також у лідерах. Магазини української торгової мережі №1 свого часу стали першими в країні, де було дотримано всіх карантинних вимог. Сьогодні до питань безпеки та здоров’я у компанії також ставляться більш ніж серйозно. Задовго до початку осінньої хвилі пандемії в "АТБ" провели масову вакцинацію співробітників, яких сьогодні понад 70 тис. У жовтні було повністю вакциновано вже понад 85% персоналу магазинів, на уніформі кожного такого співробітника красується спеціальний значок "Я вакцинований та безпечний!". Щоб подати приклад свідомості та соціально-відповідальної позиції, топменеджери та керівники підрозділів корпорації зробили щеплення першими. Завдяки цьому, а також ефективній роз’яснювальній роботі, охочих вакцинуватися було стільки, що спеціальні мобільні групи медиків виїжджали безпосередньо на підприємства. Це полегшило та прискорило процес, допомогло максимально убезпечити десятки тисяч співробітників та мільйони клієнтів "АТБ", а також ще на один крок наблизило нашу країну до реальності без коронавірусу.  

    Реклама на dsnews.ua