• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Поліпшити екологію Як YASNO допомагає клієнтам зменшувати вплив на клімат

Завдяки «зеленим» продуктам і рішенням клієнти YASNO щорічно зменшують кількість викидів СО2 на 300 тис. т.

Реклама на dsnews.ua

Бренд енергоефективності

YASNO — постачальник електроенергії, газу, рішень по енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн сімей і юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Харківській та Черкаській областях. Допомагати українцям раціонально використовувати енергоресурси і підвищувати рівень комфорту завдяки інноваційним продуктам і сервісам — такою бачать свою місію в YASNO.

«В уявленні багатьох постачальник повинен бути зацікавлений у тому, щоб споживачі використовували більше ресурсів. У нас в YASNO — інше бачення. Ми будуємо бізнес як «зелений» постачальник, постійно розширюємо портфель енергозберігаючих продуктів і рішень, прагнемо допомагати клієнтам використовувати енергію розумно», — розповідає Лілія Середа, керівник департаменту з маркетингових комунікацій та зв'язків з громадськістю YASNO.

Сьогодні YASNO пропонує клієнтам цілу екосистему комплексних енергоефективних рішень. Приватні клієнти (домогосподарства) можуть замовити в YASNO енергоефективні набори з двозонним лічильником, LED-лампами і розумною розеткою, а також енергозберігаючу кліматичну техніку. Щоб виробляти і накопичувати чисту енергію від сонця, жителі приватних будинків можуть замовити дахові сонячні панелі «під ключ» і системи зберігання енергії.

Є пропозиції і для власників електрокарів — вони можуть поповнити акумулятор свого автомобіля від тієї ж енергії сонця або просто з електромережі через домашню зарядну станцію. Ще один варіант — заряджатися за 20-30 хв. на одній зі станцій швидких зарядок мережі YASNO E-mobility.

Промисловим підприємствам і бюджетним установам YASNO Efficiency допомагає модернізувати виробництво і енергосистеми будівель, інвестує і виконує енергосервісні проєкти «під ключ», проводить енергоаудити і надає консультації з енергоменеджменту.

Чотири кроки для поліпшення клімату

Реклама на dsnews.ua

Завдяки «зеленим» продуктам і рішенням YASNO приватні і бізнес-клієнти роблять свій внесок у декарбонізацію і поліпшення клімату. Кількість викидів СО2 в атмосферу вдається зменшити сумарно на більш ніж 300 тис. т на рік. За рахунок чого ж це досягається?

По-перше, сьогодні 50 тис. сімей користуються енергоефективними наборами, що дозволяють скорочувати витрати на електроенергію до 50%. Еконабори від YASNO допомагають зберегти понад 50 млн кВт·год електроенергії, що еквівалентно економії 83 млн грн і зниження викидів СО2 на 45 тис. т у рік. У складі наборів — LED-лампи, які споживають в 10 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання, смарт-розетка з можливістю програмування включення/вимикання енерговитратної побутової техніки в потрібні годинник, а також двозонний лічильник з «нічним» тарифом, з яким можна платити вдвічі менше за спожиту з 23:00 до 7:00 електроенергію.

По-друге, сьогодні в Києві, Дніпропетровській і Донецькій областях, де YASNO поставляє електроенергію приватним клієнтам, працює більше 5 тис. домашніх сонячних станцій, а власники цих установок отримують від постачальника гроші за «зеленим» тарифом. Щорічно ці просьюмери допомагають зменшити кількість викидів в атмосферу на 123 тис. т. Замовити сонячний дах з послугою установки «під ключ» можна в YASNO. Менеджери компанії-постачальника допомагають клієнту на кожному етапі — це і визначення потреб у потужності станції, і отримання технічних умов на необхідну потужність, доставка, інсталяція станції, і аж до оформлення та виплат по «зеленому» тарифу, гарантійного та сервісного обслуговування.

По-третє, сьогодні за допомогою 29 швидких зарядок мережі YASNO E-mobility можна зарядити електромобілі в Києві, Дніпрі та Харкові, а також на трасах в напрямках Львова, Одеси та Полтави. Потужність станції дозволяє поповнювати запас батареї до 80% всього за 20-30 хв. У цілому за 2020 р. YASNO зарядив електрокарів на більш ніж 565 тис. кВт · год, що еквівалентно скороченню викидів CO2 на 380 т. Зарядний пристрій для свого електромобіля можна замовити в YASNO з установкою «під ключ» і розмістити його в гаражі або дворі, що дозволить заряджати електроавтомобіль у будь-який зручний час, а з 23:00 до 7:00 — у тому числі і за пільговим «нічним» тарифом.

Крім того, YASNO на сьогодні реалізував 80 енергосервісних проєктів на українських металургійних і гірничодобувних підприємствах з сумарними інвестиціями 500 млн грн, які щороку сприяють зменшенню витрат на енергоресурси і скорочення кількості викидів на 140 тис. т. YASNO виконує модернізацію підприємств і бюджетних установ «під ключ», інвестуючи власні кошти, і гарантує клієнтам економію в результаті проведених робіт.

Слідувати світовому тренду

«YASNO як роздрібний бренд Групи ДТЕК є учасником Глобального договору ООН та інтегрує в свою стратегію Цілі сталого розвитку. Доступ до недорогих, надійних, сучасних джерел енергії для всіх, забезпечення переходу на раціональні моделі споживання і виробництва — важливі принципи, які поділяє і наша компанія. У минулому році YASNO приєднався до ініціативи «Бути двигуном змін: 15 зобов'язань перед споживачами» міжнародної асоціації постачальників електроенергії Eurelectric і став єдиним постачальником від України серед більш ніж 90 компаній. Мета ініціативи — сприяти впровадженню послуг з електромобільності, енергоефективності, розвитку відновлюваних джерел енергії та допомагати споживачам користуватися цими послугами без будь-яких обмежень», — підкреслює Лілія Середа.

За її словами, ці зобов'язання тісно перегукуються з принципами, закладеними в Європейській зеленій угоді (Green Deal), Паризькій угоді, директивах ЄС у сфері екології, розвитку «зеленої» енергетики, підвищення енергоефективності, а також з концепцією «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 р., що розробило Міненерго.

Корисні поради щодо економії

У YASNO відзначають: допомагати клієнтам раціонально використовувати енергоресурси і зберігати комфорт покликані не тільки продукти і послуги, але і комунікації «зеленого» постачальника. Так, поради щодо економії розміщуються на платіжках за електроенергію. В онлайн-кабінетах і Viber-боті можна отримати інформацію про енергозбереження.

У кожному з майже 70 енергоофісів YASNO фахівці консультують клієнтів, у тому числі й по темі енергоефективності. Тут же можна розглянути і замовити еконабори з двозонним лічильником.

«Ми намагаємося говорити про усвідомлене споживання ресурсів з різними аудиторіями. Так, нещодавно запустили комплексний комунікаційний проєкт «YASNO, як заощаджувати», в рамках якого доносимо важливість цієї теми не тільки дорослим, але й дітям», — ділиться Лілія Середа.

Щоб мінімізувати вплив на клімат, українцям, які ще не готові до використання енергоефективних продуктів і рішень, варто почати з простих кроків: встановити «темну тему» на смартфоні для економії 60% заряду, вимикати за собою світло або електроприлади, коли вони не використовуються, замінити лампи в квартирі на LED-світильники, регулярно очищати побутову техніку (кондиціонер, холодильник, електрочайник) і забезпечувати її технічне обслуговування. Так енергія не буде витрачатися даремно. Корисним буде відмова від паперової платіжки за електроенергію на користь електронної, що допомагає зберегти дерева. Вже 370 тис. сімей у Києві, Дніпропетровській і Донецькій областях повністю перейшли на електронні рахунки в онлайн-кабінеті на сайті YASNO. Це дозволяє зберегти щорічно більше 450 дерев.

    Реклама на dsnews.ua