• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У хорошій компанії. Як український бізнес втілює цілі ООН

Стратегія корпоративної соціальної відповідальності EVA будується відповідно до цілей сталого розвитку ООН. Всього таких цілей 17, і серед них EVA визначила чотири, досягненню яких сприяє вже зараз

Реклама на dsnews.ua

Гендерна рівність. Щасливі мами втілюють мрії

Компанія EVA однією з перших в українському бізнесі заговорила про роль мами в сім'ї у контексті гендерної рівності. І що важливо — не на рівні слайдів і презентацій на конференціях, а в масштабах країни. Щорічно з 2015 р. компанія вручає національну премію «Мама року». По суті, це всеукраїнський конкурс, який з кожним роком набирає популярність. І недавно він пройшов всьоме.

Важлива особливість конкурсу в тому, що він охоплює, по суті, необмежену аудиторію: приєднатися до нього може кожен, хто знає щасливу маму. Так, на першому етапі потрібно просто розповісти історію про себе, свою маму, дружину або подругу в одній із восьми номінацій: «Натхнення», «Велике серце», «Сімейний затишок», «Спорт», «Успіх», «Супербабуся», «Блогер» і «Мій дім — моя EVA». А потім 13 кращих історій вибирають користувачі інтернету і експерти. Так, в 2021 р. до журі увійшли телеведуча Валентина Хамайко, співачка Наталка Карпа, фітнес-тренер Марина Боржемська, психолог Любов Лоріашвілі, письменниця Ірина Говоруха і директор з маркетингу лінії магазинів EVA Анна Гришина.

Цього року переможцями стали мами з десяти міст України. Вони отримали титул «Мама року-2021», численні подарунки і головний приз — казковий вихідний. Ранок — в SPA-комплексі, потім — перевтілення у стилістів та візажистів, професійна фотосесія і, нарешті, церемонія нагородження на незабутньому вечері в сімейному колі.

За сім років існування проєкт зібрав понад 4 тис. історій щасливого материнства. Причому інтерес до нього багаторазово зріс. Якщо в перший рік EVA отримала близько 200 заявок на премію, то цього року — близько 1100, що стало рекордом.

Але найголовніше — не перемога в конкурсі. А те, що мами, які взяли в ньому участь, починають більше вірити в себе і активно змінювати життя на краще. Так, наприклад, одна з переможниць зважилася втілити давню мрію — створила власний проєкт «Клуб активних жінок», — і все вийшло: до нього приєдналися понад 600 учасниць.

Реклама на dsnews.ua

Здоров'я і благополуччя. Допомога медиків у боротьбі з COVID-19

Український бізнес віддає мільярди гривень на боротьбу з пандемією COVID-19 і її наслідками. Зокрема, минулого року лінія магазинів EVA в рамках трьох соціальних проєктів спільно з партнерами мережі передала медустановам України допомогу на 1,5 млн грн. Так, медики отримали 1000 захисних багаторазових медичних костюмів, які були розподілені між медичними закладами Дніпра, Одеси і Миколаєва. Загальна сума допомоги становила близько 500 тис. грн.

EVA підтримала ініціативу партнера мережі компанії «Хенкель в Україні»: 10% від вартості кожного придбаного товару ТМ Fa (продукції по догляду за тілом і гігієни) були перераховані Благодійному фонду CEO Foundation Club. Загалом зібрали 500 тис. грн на допомогу лікарням, що рятують хворих на коронавірус. На ці кошти благодійний фонд закупив 692 одноразових захисних костюми з бахилами і 900 захисних масок SSP2, їх передали міській клінічній лікарні №9 міста Києва та клінічній лікарні №21 міста Дніпра.

А найбільшим проєктом EVA стала допомога 242 опорним лікарням по всій Україні. Їх мережа забезпечила необхідними товарами на місяць карантину. Причому передали саме те, що дійсно потрібно. Попередньо співробітники лінії магазинів вивчили нормативи МОЗ і з'ясували реальні потреби в засобах гігієни та дезінфекції кожної лікарні, враховуючи кількість ліжко-місць і медичного персоналу. Далі в розподільному центрі компанії в Київській області сформували унікальні набори товарів, які потім і доставили до лікарень. Всього мережа передала понад 34 тис. л миючих і дезінфікуючих засобів на суму майже 500 тис. грн.

Цей проєкт отримав нагороду конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку-2020» в категорії «Подолання COVID-19», організованого представництвом Глобального договору ООН в Україні. Також він став переможцем XI конкурсу кейсів КСВ як найбільш ефективний спосіб допомоги медикам у боротьбі з пандемією.

Гідна робота і економічне зростання. Соціальний ліфт всередині компанії

Ритейл, що швидко розвивається, завжди створює нові робочі місця. А якщо говорити про магазини EVA, то вони відкриваються не тільки у великих містах, а й у невеликих населених пунктах з чисельністю жителів від 5000 осіб, де питання зайнятості стоїть ще гостріше.

Звичайно, гідна робота — це не просто комфортне робоче місце і стабільна зарплата. В EVA багато уваги приділяють розвитку співробітників і надають максимальні можливості для професійного і кар'єрного зростання. Це взаємовигідна стратегія: компанія вирощує для себе кваліфіковані кадри, а співробітники за рахунок отриманих знань і досвіду підвищують свою цінність на ринку праці. Але чи дійсно є кар'єрні перспективи? Для EVA просто необхідний внутрішній резерв управлінців, оскільки компанія відкриває по 180–200 магазинів щороку. До речі, тому в компанії функціонують спеціальні школи, де навчаються співробітники всіх керівних посад роздрібної мережі. Зараз 65% керівників і адміністраторів, 92% супервайзерів — це фахівці, які виросли всередині компанії. Регулярно запускаються програми навчання для співробітників офісу: не тільки топменеджменту і керівників напрямків, але й лінійного персоналу.

Якісна освіта. Можливості на все життя

До речі, доступ до якісної освіти — це одна з визначених ООН цілей сталого розвитку. Причому тут важливе заохочення можливості навчання протягом усього життя. Описані вище програми ЕVA — хороший приклад такого навчання. При цьому компанія проводить і проєкти, які безпосередньо пов'язані з освітньою системою. Наприклад, в рамках проєкту «Мрій-Читай», реалізованого в травні–червні 2021 р. спільно з громадською організацією «Освіторія» до Дня захисту дітей, мережа відправила серію дитячих оповідань «Пригоди Єви і Рудаськи» в школи невеликих міст і сіл. Ці книги для учнів початкових класів покликані заохотити дітей читати і виконувати логіко-математичні задачі, привернути увагу до важливих питань екології та захисту навколишнього середовища. Разом з комплектами книг в школи відправили спеціальну програму, за якою вчителі зможуть провести з дітьми урок «Мрії», розроблений в рамках премії Global Teacher Prize від ГО «Освіторія».

Соціальна відповідальність бізнесу проявляється не тільки в проєктах всередині компанії (як, наприклад, навчання співробітників) і навіть не тільки в ініціативах, спрямованих на поліпшення умов для всіх стейкхолдерів (як допомога лікарням в регіонах присутності). У деяких випадках КСВ поширюється далеко за межі соціуму. Наприклад, EVA вирішує проблему бездомних тварин. У 2020 р. компанія не стала розсилати новорічні подарунки партнерам, а зекономлені кошти передала на ремонт і облаштування притулків для тварин. З ініціативи компанії гуманістичний рух UAnimals запустив збір 135 тис. грн для допомоги притулкам. Коли необхідна сума була зібрана, EVA подвоїла її. В результаті 270 тис. грн пішли семи притулкам на оснащення приміщень, медикаменти і корми.

    Реклама на dsnews.ua