• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У стилі eco-friendly. Як житловий комплекс може спонукати піклуватися про навколишнє середовище

Робити внесок у боротьбу з кліматичними змінами простіше, коли до цього підштовхує саме оточення, впевнені в ЖК Luxberry lakes&forest

Реклама на dsnews.ua

Майже два роки тому емоційний виступ екоактивістки Грети Тунберг дуже багатьох змусив задуматися про свій вплив на навколишнє середовище. У тому числі в Україні: сьогодні хтось із наших співвітчизників сортує сміття, хтось здає на утилізацію старі лампочки і батарейки, хтось користується шопером.

Але нові для більшості людей звички закріплюються через силу, адже тримаються практично на голому ентузіазмі. Глобальної культури відповідального споживання в Україні поки що не виникло. Втім, в окремих випадках вона вже формується, особливо при створенні нового житлового простору, яке сприяє розвитку нового, екологічного мислення. Одним із таких прикладів є клубний житловий комплекс Luxberry lakes&forest, який компанії BudCapital і Forum Capital будують у селищі Козин під Києвом.

Менше вихлопів

Важливим фактором забруднення навколишнього середовища є вихлопні гази, що потрапляють в атмосферу. Відповідно, потрібні умови, в яких людині рідше доведеться користуватися своїм транспортним засобом.

У Luxberry lakes&forest на це працює продумане наповнення інфраструктурою. У розпорядженні жителів квартир і таунхаусів двох будинків ЖК буде великий суспільний кластер — окрема будівля на прибудинковій території. У ній серед іншого розташуються ресторан, SPA з сауною, дитячий клуб, коворкінг, салон краси. На експлуатованій покрівлі з'явиться літній кінотеатр під навісом-перголою, простір для танців і йоги. На прибудинковій території також відкриють кав'ярню з булочною, аптеку, створять спортивний та баскетбольний майданчики з м'яким покриттям. Тому для задоволення багатьох повсякденних потреб резидентам ЖК рідше потрібно буде залишати його територію, користуючись власним авто.

А кільцевий маршрут для катання на велосипедах і велопарковка, за задумом девелоперів, сприятимуть більш «зеленому» переміщенню і за межами комплексу — серед озер, біля річки, в сосновому лісі. Для цієї мети створять і спеціальну екостежку через бір по сусідству з ЖК.

Довше — краще

Реклама на dsnews.ua

Важливою умовою турботи про планету є зниження надмірного споживання. Тому необхідно збільшувати тривалість користування будь-якими речами. Це стосується як невеликих предметів, так і цілого будинку. Потрібно, щоб він був якісним, надійним і довговічним.

У Luxberry творці вирішили не економити на матеріалах і технологіях. Цегляні стіни і утеплення мінеральною ватою зроблять будинки теплими і забезпечать їм довгий термін служби. Енергоефективні вікна з двокамерним склопакетом і якісні вхідні двері гарантують, що мешканці не захочуть їх поміняти. А мінімальна обробка житла дозволить резидентам створити дизайн «під себе», не переробляючи за будівельниками, якщо раптом не сподобається, і, відповідно, не збільшуючи витрати матеріалів.

Важливі деталі

Утім, екологічність житлового середовища складається ще з безлічі інших чинників. Економніше витрачати тепло допоможе автономне опалення зі своєю котельні, електрику — енергозберігаюче LED-освітлення на території. Контейнери та урни для роздільного вивозу відходів послужать справі переробки. А біорозкладні пакети для збирання за своїми вихованцями на території ЖК стануть хорошим початком для зниження користування пластиком.

Тому, коли ці та інші задумані ініціативи втіляться у життя, резидентів Luxberry можна буде сміливо назвати не тільки володарями комфортного і сучасного житла, але й еко-френдлі спільнотою Козина.

    Реклама на dsnews.ua