• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Віталій Старомінський: З початком карантину ми запустили кампанію, покликану подбати про моральний стан людей

Директор з маркетингу WOG про те, як компанія допомагала українцям впоратися з епідемією коронавіруса, навіщо запустила акцію «Мандруй Всюди» і які нові сервіси з'явилися на її заправках

Віталій Старомінський
Віталій Старомінський
Реклама на dsnews.ua

- Які основні принципи маркетингової стратегії компанії WOG?

- Ми виділили головну формулу, яка звучить так: «Їздять не машини, їздять люди». Оскільки WOG завжди в основу всього ставив людину, то і вся наша стратегія — «Всюди, де люди» — побудована навколо людей, їх переваг, побажань і потреб.

Тому для нашої компанії дуже важливо активно комунікувати з клієнтами, отримувати зворотний зв'язок. Нещодавно ми запустили на наших АЗК форми зворотного зв'язку і отримуємо дуже багато зауважень, звернень, пропозицій, також бувають і скарги, на які оперативно реагуємо і вирішуємо.

У зв'язку з введенням карантину в країні ми запустили людяну кампанію, покликану подбати про психологічний і моральний стан людей, які щодня буквально тоннами отримували тривожні новини. Основна маркетингова активність була спрямована на протидію епідеміологічної ситуації, спонукання людей дотримуватися правил карантину та підняття їх настрою під час обмежувальних заходів.

Так, на самому початку карантину по всій Україні були розміщені борди із закликом «Залишайся вдома» і порадами, як пережити карантин на позитиві.

А також натхненна італійською бабусею компанія зняла цікаве відео «Поради бабусі Оксани», де справжня українська жізнелюбка дає рекомендації, яких заходів потрібно дотримуватися під час карантину. Адже відомо, що тільки мудрість, турбота і добро врятують світ.

Крім того, WOG запустив в Instagram «Червона Рута Челлендж». За його умовами учасники знімали відео, як вони миють руки протягом 30 секунд, наспівуючи: «Че-е-е-ерво-о-о-ону Ру-у-у-уту».

Реклама на dsnews.ua

Трохи пізніше ми створили серію віртуальних дорожніх знаків, де за основу взято реальні офіційні знаки, але креативно адаптовані під гостру тему карантину. Наприклад, знак «пробки» доповнився сполученням «уникайте черг», а зі знаків «дорожні роботи» і «пішохідний перехід» зникли зображення людей, тому що всі повинні сидіти вдома. Віртуальна серія «Добрі знаки WOG» поширювалася в соціальних мережах. Всього адаптовано шість дорожніх знаків.

А ще компанія запустила онлайн-проєкт «Карта добрих історій», щоб показати українцям, що вони добрі, чуйні, людяні, і мотивувати їх на хороші вчинки. Проєкт виконаний у вигляді інтерактивної карти України з локаціями хороших історій і пригод, що сталися під час поїздок на авто, в поїзді або в аеропорту. Кожен бажаючий може поділитися своєю історією доброти на дорозі. Для цього потрібно надіслати розповідь на сайт people.wog.ua. Історію нанесуть на карту і створять до неї ілюстрацію.

Нині в рамках стратегії «Їздять не машини — їздять люди» WOG запустив акцію «Мандруй Всюди», кульмінацією якої стане розіграш суперактуального для подорожей по країні призу — будинка на колесах. Зараз для подорожей ще закриті кордони багатьох країн, але при цьому відкривається прекрасна можливість дізнатися краще рідну країну. А будинок на колесах — це можливість активно подорожувати, маючи протягом всього маршруту затишний і комфортний власний будинок. Це досить популярний в Європі і Америці стиль подорожей. Ми хочемо подарувати таку можливість українцям. Адже в нашій країні дуже великий потенціал для автоподорожей, у нас є багато неймовірних місць і цікавих маршрутів. Потрібно просто подивитися навколо і частіше виїжджати з дому. Саме в цьому ідея акції «Мандруй Всюди»: всюди, де люди, всюди, де цікаво, скрізь, де нас чекають і радо приймуть. Таким чином, автоподорожі можуть бути не тільки цікавими, а й по-домашньому затишними та комфортними.

А ще в «Мандруй Всюди» можна вигравати приємні бонуси — паливо, каву, хот-доги, а також велосипеди і електросамокати.

- Чи можна говорити про те, що компанія при просуванні свого основного продукту (палива) зробила акцент на залученні клієнтів за допомогою додаткових сервісів?

- Ми давно вже не просуваємо паливо як товар. Нафтопродукти на наших АЗК завжди найвищої якості і не вимагають додаткового просування.

Вважаємо, що в даний час заправки повинні стати універсальними комплексами, які надають різнопланові послуги: харчування, напої, продаж різних товарів, можливість зняти через касу готівкові кошти, отримати посилку, забрати замовлення з інтернет-магазину і т. д. Це сьогодні є потужною конкурентною перевагою в порівнянні з іншими гравцями на ринку. Також вважаємо, що в середньостроковій перспективі саме комплекс додаткових послуг стане ключовим фактором для клієнта при виборі заправки. У цьому ми бачимо майбутнє.

- Яку роль у збільшенні продажів палива на заправках WOG відіграють додаткові сервіси? Чи можна говорити, що додаткові послуги відіграють все більшу роль в залученні клієнта? У розвиток цього питання: як ви оцінюєте результат від введення додаткових сервісів (мається на увазі поява на АЗК WOG точок видачі ROZETKA з безкоштовною доставкою і без обмежень по сумі замовлень, а також установка почтоматів «Нової пошти»)?

- Однозначно можна. Адже в сучасному світі людина найбільше цінує час — їй необхідно створити умови, при яких є можливість відвідати одне місце, витратити мінімум часу і отримати максимум послуг. Уже сьогодні на АЗК WOG ми створили додаткові сервіси, які покривають всі потреби клієнта. Так, заїжджаючи на нашу заправку, автомобіліст може не тільки заправити авто, а й випити кави, перекусити, купити найнеобхідніше для дому, переповити дитину, скориставшись зручними повивальними столиками, отримати посилку в почтоматі «Нової пошти», забрати товар, замовлений в інтернет-магазині ROZETKA.

Треба відзначити, що 85% наших клієнтів не тільки заправляються, а й купують на АЗК додаткові товари. Тому ми дуже активно розвиваємо ритейл-напрямок.

Треба визнати, що обмежувальні заходи під час карантину зіграли свою позитивну роль — ми прискорили запуск ряду партнерських проєктів, які користуються попитом і зараз.

У квітні на АЗК WOG встановили почтомати оператора «Нова пошта». Тепер, крім вже звичного комплексу послуг, клієнти WOG можуть отримувати свої відправлення (документи і посилки вагою до 30 кг) безпосередньо на АЗК. На даному етапі послуга доступна на деяких заправках Києва і Одеси, але ми плануємо розвивати сервіс і в інших регіонах країни.

З початку травня жителі 15 міст України можуть скористатися сервісом Glovo для замовлення готових страв з WOG CAFE і товарів з WOG MARKET. Зараз до замовлення доступні найбільш популярні позиції меню кафе і асортименту маркетів. Поступово перелік пропозицій, доступний для замовлення через сервіс Glovo, буде поповнюватися.

Також ми почали реалізацію спільного проєкту з Rozetka. Тепер серед пунктів видачі замовлень з інтернет-супермаркету з'явилася нова опція — забрати замовлення на АЗК WOG. Зараз замовлення доставляють на 11 АЗК в Києві. Найближчим часом кількість пунктів WOG, де можна буде забрати оплачений товар, збільшать. Також буде оцінюватися попит в регіонах.

Крім того, нещодавно WOG розширив функціонал WOG PAY, запустивши новий сервіс — попереднє замовлення страв та напоїв з асортименту WOG CAFE. Нововведення дозволяє заощадити час, позбавить від черг і очікування приготування. Зручно також, що замовлення можна забрати, не виходячи з авто, — про готовність замовлення сервіс сигналізує рush-повідомленням.

    Реклама на dsnews.ua