• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Жанна Стрельнікова: Довіритися професіоналу — означає заощадити гроші і час

Траблшутер про оптимізацію бізнес-процесів, відмінності між українськими і світовими компаніями і успішні кейси в період коронакризи

Жанна Стрельникова
Жанна Стрельникова
Реклама на dsnews.ua

— Навряд чи навіть в нашому бізнес-середовищі всі чітко уявляють, що таке траблшутінг. Чи правда, що, на відміну від кризового менеджменту, це більше погляд на ситуацію ззовні?

Траблшутінг — це збірне поняття. Мені імпонує мислення СЕО або власника компанії — ти не поділяєш процеси, все єдиний механізм. Кризовий менеджер приходить тільки в кризові моменти. Я ж дивлюся на компанію з боку можливостей зростання та подальшого успіху в цілому, а не з метою вирішення однієї задачі.

— Деякі власники компаній хочуть справлятися з усім своїми силами, інші делегують повноваження, але прагнуть контролювати кожен крок. Чи стає в Україні більше тих, хто дійсно готовий довіритися фахівцеві ззовні?

— Досі є компанії, власники яких хочуть вирішити все своїми силами. Вони запускають бізнес, але через деякий час виникає питання: «Чому ростемо не так швидко/ефективно?». Краще рішення — залучити експерта ззовні. Людині, яка збудує стратегію, позиціонування, проаналізує, чи потрібен взагалі такий продукт чи послуга на ринку. Це економить час і гроші.

З іншого боку, власник бізнесу звертається за допомогою, але все одно намагається робити все по-своєму. Так що треба вирішити: чи хоче він зробити так, як треба і почати працювати, або буде далі діяти за власним планом.

— Якщо порівнювати українські компанії з міжнародними, є якісь загальні відмінності в стилі їх управління і готовність втілювати в життя пропоновані рішення?

— Перша і найважливіша відмінність — це системність. Міжнародні та багато великих локальних компаній вже давно працюють з консультантами, агентствами, які допомогли побудувати систему. Друга відмінність — експертиза. В міжнародних компаніях багато вкладають у співробітників. Але і натомість чекають експертності і професіоналізму. Третій пункт — налагодженість процесів. Всі прагнуть оптимізувати процеси, зменшити кількість ручної праці. В локальному бізнесі все ще багато роботи з папірцями.

Реклама на dsnews.ua

— У кризу компаніям доводиться на льоту трансформувати свої бізнес-процеси і моделі. Виходячи з вашого досвіду спілкування з бізнесом, які виклики сьогодні вийшли на перший план?

— Карантин вніс корективи у плани багатьох бізнесів. Одним довелося закритися, а інші «вижили» і вибрали шлях трансформації. Перед другими стоїть завдання зберегти і збільшити продажі. При цьому врахувати, що поведінка аудиторії змінилася, і діяти виходячи з цього. В компаніях і проектах, над якими я працюю, головне завдання — максимальна діджіталізація процесів і пошук можливостей для зростання.

— Є вже закриті кейси? Можете навести приклад вирішення проблеми, що виникла у компанії під час коронакризи?

— Перший кейс — мотиваційна програма для співробітників в компанії, яка займається металопрокатом. Це важливо впровадити, тому що ринок і споживач змінилися.

Другий кейс — тотальний перезапуск процесів в компанії, яка займається послугами pest control. Ми змінюємо структуру управлінського обліку, запустили впровадження ERP з CRM, а також працюємо над фірмовим стилем і позиціонуванням.

Також я працюю з однією державною компанією. На неї дуже сильно вплинув карантин і новий закон про публічні закупівлі. У цьому проекті ми оновили візуальний стиль, запускаємо акції з партнерами, придумали креатив.

Ще один важливий проект — онлайн-платформа з продажу сучасного мистецтва. З одного боку її завдання — розвивати культуру людей, з іншого — дати можливість художникам заробляти. Плануємо запускати проект у серпні, і я дуже сильно вірю, що він вистрілить.

    Реклама на dsnews.ua