• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Афганський ексміністр розповів, що потрібно талібам для їхнього визнання ООН

Набуття внутрішньої та міжнародної легітимності є попередньою умовою для членства талібів у спільноті законних держав

Місце Афганістану в ГА ООН поки не передають теперішньому афганському уряду
Місце Афганістану в ГА ООН поки не передають теперішньому афганському уряду
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив ексміністр закордонних справ Афганістану Ханіф Атмар, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Він прокоментував рішення Спеціального комітету ООН про те, що місце Афганістану в Генеральній Асамблеї ООН поки що не має передаватись теперішньому афганському уряду.

"Цим рішенням Комітет з акредитації ООН не тільки підтвердив продовження місії Ісламської Республіки Афганістан, але й направив дуже чіткий сигнал "Талібану": набуття внутрішньої та міжнародної легітимності є попередньою умовою для приєднання до спільноти законних урядів", — вважає Атмар.

На його думку, настав час для відновлення міжафганських переговорів щодо "всеосяжної політичної угоди, заснованої на зв'язуючих зобов'язаннях Дохінської мирної угоди" — для встановлення міцного миру та створення національної системи, заснованої на правах людини, правах жінок, національній свободі волі та міжнародних зобов'язаннях Афганістану.

"Така угода між афганцями забезпечує легітимність системи та прокладає шлях до остаточного врегулювання політичної, гуманітарної та економічної криз у країні, а також криз у галузі безпеки. Настав час зробити правильний вибір, помилитися в якому не варто", — заявив політик.

Напередодні представник "Талібану" Сухаїл Шахін, висунутий талібами на посаду постійного представника руху в ООН, назвав рішення Комітету з акредитації ООН несправедливим.

"Це рішення не ґрунтується на принципах справедливості, оскільки позбавляє афганський народ законних прав", — заявив Шахін.

"Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому це право буде передано представнику уряду Афганістану в ООН, щоб проблеми афганського народу могли вирішуватися більш ефективно і дієво, і ми могли позитивно взаємодіяти з міжнародною спільнотою", — додав він.

Водночас колишній віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех привітав рішення щодо ненадання місця Афганістану в ООН представникам талібів.

"Афганське місце в ООН залишається за законними та уповноваженими Конституцією представниками Ісламської Республіки Афганістан. Ми аплодуємо і вітаємо це рішення мандатної комісії ООН і розглядаємо його як крок до лікування масивних ран, завданих афганцям насильницьким захопленням країни екстремістською групою", — заявив Салех.

За його словами, таліби, спираючись "на військову допомогу Пакистану, обман та брехню у мирних переговорах, використали все афганське прагнення миру для організації військового перевороту".

Як писала "ДС", за даними міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, понад 100 афганських військових були вбиті або зникли безвісти в Афганістані після захоплення влади "Талібаном".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua