• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Армії США і НАТО вийшли з авіабази Баграм в Афганістані

Війська США і НАТО покинули американську авіабазу в афганському Баграмі, яка була центром боротьби з талібами

Американські війська
Американські війська / William Tremblay /армія США
Реклама на dsnews.ua

Виведення військ авіабази може означати, що повне виведення іноземних військ з Афганістану неминуче, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Президент Джо Байден заявив, що американські війська будуть виведені до 11 вересня. Але виведення військ з бази, розташованої на північ від Кабула, відбувається в умовах, коли головне джихадистське угруповання, Талібан, просувається вперед у багатьох частинах Афганістану.

Аеропорт в Баграмі побудували радянські військові після вторгнення в Афганістан в 80-х роках. Коаліція західних сил на чолі зі Сполученими Штатами зайняла його в грудні 2001 року — коли увійшла до Афганістану для боротьби з "Аль-Каїдою" і Талібаном після терактів 11 вересня — і перетворила на потужну базу, де могли розміщуватися до 10 тисяч військових і понад сотню літаків.

Нагадаємо, "Талібан" пригрозив напасти на війська США і НАТО, оскільки 1 травня збіг термін для повного виведення іноземних військ з території Афганістану.

Відзначимо, дата 1 травня була узгоджена в минулому році талібами і офіційними особами США: 29 лютого 2020 року Штати підписали з "Талібаном" мирну угоду, метою якої було повністю вивести американські війська з країни. Відповідно до угоди, США у наступні 3-4 місяці скорочують свої сили від 13 тисяч до 8 600 осіб. Решта військ виходять з країни за 14 місяців. Також свої війська повинні вивести союзники США по НАТО.

13 квітня 2021 року президент США Джо Байден вирішив продовжити виведення військ з Афганістану до 11 вересня 2021 року. Це 20-та річниця терактів 9/11 в Америці, які призвели до військового втручання США в Афганістан. 29-30 квітня США та НАТО офіційно почали виведення своїх військ з Афганістану.

"Талібан" часто заявляв, що американська військова присутність після 1 травня буде являти собою порушення угоди.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua