• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

"Ашан" переконує, що не допомагав російській армії

Французька мережа супермаркетів "Ашан" заперечує інформацію розслідувачів, що її російська "дочка" постачала товари російським військовим на окупованих територіях України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві компанії, опублікованій на сайті Auchan Retail, передає "ДС". 

"Auchan Retail категорично заперечує заяви, зроблені у звіті-розслідуванні, та їхню інтерпретацію. Auchan Retail надзвичайно здивована цими звинуваченнями, які жодним чином не підтверджуються реальністю внутрішнього розслідування", — йдеться у заяві. 

У компанії заявили, що її російські магазини надають допомогу "лише цивільному населенню" і не проводили благодійні збори для армії РФ. 

В "Ашані" повідомили, що у березні минулого року мерія Санкт-Петербурга зробила замовлення на "збір допомоги для населення", а в переліку потреб не було товарів, які могли бути б призначені для військових. 

Компанія також наполягає, що не розміщувала у своїх російських супермаркетах "пункти збору гуманітарної допомоги для Донбасу". 

Нагадаємо, напередодні The Insider, Le Monde і Bellingcat оприлюднили спільне розслідування про те, що від початку повномасштабного вторгнення російська "дочка" французького "Ашану" постачала товари російським військовим на окупованих українських територіях під виглядом гуманітарної допомоги цивільним. 

В Auchan Україна заявили, що шоковані розслідуванням журналістів про допомогу окупаційним військам з боку російської "дочки" "Ашану" і вимагають пояснень від французького офісу. 

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що обговорить зі своєю французькою колегою Катрін Колонною розслідування про діяльність "Ашану" на користь армії РФ. За його словами, Auchan перетворився на повноцінне знаряддя російської агресії. 

При цьому у квітні 2022 повідомлялося, що головний офіс французької мережі супермаркетів "Ашан" прийняв рішення припинити інвестиції та постачання до Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua