• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Атаки мігрантів на жінок в Кельні могли бути сплановані — міністр юстиції ФРН

Реклама на dsnews.ua
Міністр вважає, що була обрана певна дата, коли збирається відповідне кількість людей

Хайко Маас також не виключив зв'язок між подіями в Кельні і нападами на жінок, які відбувалися в інших німецьких містах, повідомляє "ДС" з посиланням на ТАСС.

Міністр юстиції та захисту прав споживачів ФРН Хайко Маас вважає, що напади на жінок у Кельні в новорічну ніч були заздалегідь підготовленою і спланованою акцією.

"Якщо така натовп збирається заради вчинення правопорушень, то видається, що це було в тій або іншій формі сплановано. Ніхто не повинен розповідати мені про те, що це не було організовано та підготовлено", - сказав міністр.

"Ми повинні терміново з'ясувати, як справа могла дійти до таких мерзенних злочинів", - додав він.

Маас також не виключив зв'язок між подіями в Кельні і нападами на жінок, які відбувалися в інших німецьких містах.

"Є підозра, що тут була обрана певна дата, коли збирається відповідне кількість людей. У цьому випадку те, що трапилося отримало б абсолютно інший вимір", - зазначив міністр юстиції.

Він пообіцяв вивчити можливості для висилки з країни шукачів притулку, які вчинили правопорушення.

"В цілях захисту багатьох біженців, які ні в чому невинні, ми повинні послідовно притягнути до відповідальності усіх злочинців", - сказав Маас, висловившись за розширення відеоспостереження у місцях скупчення людей і посилення поліції.

"Той, хто брав участь у цих нападах, є злочинцем і з нею треба поступати, як із злочинцем", - зазначив він.

Міністр, тим не менш, застеріг від того, щоб на підставі нападів в Кельні були зроблені висновки про те, наскільки законослухняні мігранти.

"Є статистичні дані про рівень злочинності серед біженців, які показують, що він такий же, як і серед громадян Німеччини", - зазначив він.

"Зрозуміло серед понад 1 млн осіб є такі, хто йде на вчинення правопорушень. Але немає відомостей, що кількість злочинів із-за напливу мігрантів зросла непропорційно", - сказав Маас.

Водночас політик звинуватив партію "Альтернатива для Німеччини" (АдГ) і антиисламское рух ПЕГИДА в тому, що вони використовують події в Кельні у власних цілях. "АдГ і ПЕГИДА, як здається, тільки чекали таких інцидентів", - сказав він, підкресливши необхідність протидії правим "радикальним подстрекателям".

"Правова держава має дати жорстку відповідь на їх дії", - зазначив Маас.

Як раніше повідомляла "ДС", в Кельні поліція розігнала учасників демонстрацій водометами.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua