• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Австралія відібрала у росіян земельну ділянку, на якій понад 10 років будували нове посольство

Національне управління столиці Австралії (NCA) розірвало з Росією договір оренди на землю, на якій мали збудувати нове посольство. У Канберрі кажуть, що РФ занадто довго проводила будівництво

Прапор Австралії
Прапор Австралії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні ABC Australia, передає "ДС".

Землю у центрі Канберри, біля парламенту, надали в оренду у грудні 2008 року. Дозволи на будівництво видали у 2011 році. Росія обіцяла завершити будівництво упродовж трьох років, але не вклалась у терміни.

Тож NCA вирішило застосувати свою політику "використай чи втратиш" та забрати у Росії землю, на якій вона не змогла завершити будівництво відповідно до домовленостей.

В управлінні кажуть, що незавершене будівництво у преміальному кварталі столиці погіршують загальну естетику території. Росія має звільнити землю упродовж 20 днів.

Зараз посольство РФ розташовується у передмісті Канберри. Чотири роки тому проєкт будівництва нового посольства оцінювався у 8,2 мільйона доларів. На території мали бути житлові приміщення та великий басейн.

У 2018 році дипустанова скаржилась, що австралійські санкції проти Москви у відповідь на окупацію Криму у 2014 році ускладнили будівництво нового посольства.

Нинішні рішення, як запевняють у NCA, не стосується повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Забрати землю вирішили виключно через порушення договору оренди.

У російському посольстві з рішенням незгодні. Там кажуть, що будівництво стабільно триває упродовж понад 2 років і результати вже помітні. Дипустанова шукатиме юридичної консультації з цього питання.

Нагадаємо, у липні Австралія запровадила нові санкції проти Росії, зокрема, відмовилася від купівлі золота, а також скасувала мито на українські товари.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua