• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Авторитет і підтримка під загрозою: в ЄС прокоментували відставку Смолія

Реклама на dsnews.ua
В Європейському Союзі висловили стурбованість у зв'язку з відставкою Якова Смолія з посади голови Національного банку з-за політичного тиску

Про це заявив офіційний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Пітер Стано, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Оголошення про відставку голови Національного банку України Якова Смолія на тлі передбачуваного політичного тиску посилає тривожний сигнал. Банк повинен зберігати здатність самостійно виконувати свою роль. Підрив цього важливого інституту ставить під загрозу авторитет і підтримку програми реформ в Україні", - заявив він.

За словами представника ЄС, створення сильного і незалежного Нацбанку було фундаментальним досягненням України, і залишається критично важливим для її майбутнього успіху.

При цьому він зазначив, що "шлях до реформи в Україні непроста, особливо в нинішніх виняткових обставин пандемії".

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Міністерство фінансів 2 липня відмовилося від розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році. Рішення прийнято на тлі заяви про відставку глави Нацбанку Якова Смолія.

Міжнародний валютний фонд відзначив досягнення НБУ під керівництвом Якова Смолія і чекає, що його наступник зможе забезпечити незалежність регулятора.

    Реклама на dsnews.ua