• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Бандера та Шушкевич: Путін "зробив" першого керівника незалежної Білорусі "українським націоналістом" (ВІДЕО)

Президент Росії Володимир Путін поставив колишнього голову Верховної Ради Білорусі Станіслава Шушкевича в одному ряду з лідером Організації Українських Націоналістів Степаном Бандерою

Станіслав Шушкевич
Станіслав Шушкевич / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Цю дивну як і багато інших, заяву Путін зробив в інтерв'ю зі скандальним американським блогером Такером Карлсоном, передає "ДС".

Очевидно президент РФ сплутав Станіслава Шушкевича з головнокомандувачем Української повстанської армії Романом Шухевичем під час донесення до інтерв'юера псевдоісторичної "довідки".

Путін почав транслювати міфи російської пропаганди про "коріння нацизму в Україні".

Він згадав "колабораціоністів", які "співпрацювали" з нацистським диктатором Адольфом Гітлером і "влаштовували різанину польського, єврейського та російського населення".

"Ці особи добре відомі. Це Бандера та Шушкевич. І цих людей (в Україні — "ДС") зробили національними героями. Ось у чому проблема!", — поскаржився президент Росії.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв'ю Володимир Путіним виправдав напад Адольфа Гітлера на Польщу, який і спричинив початок Другої світової війни.

Як повідомляла "ДС", Станіслав Шушкевич помер у травні 2022 року у віці 87 років.

Політик був одним із підписантів Біловезької угоди, яка у грудні 1991 року остаточно поховала СРСР.

Як голова Верховної ради Білорусі, він керував країною до 1994 року. На перших президентських виборах у країні Шушкевич посів четверте місце із 10% голосів.

Був депутатом Верховної ради Білорусі до 2001 року.

У квітні 2022 року стан здоров'я Шушкевича погіршився після зараження коронавірусом. Деякий час політик перебував у реанімації.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua