• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Байден оголосив про новий план припинення бойових дій у Секторі Гази

Президент США Джо Байден заявив, що Ізраїль запропонував палестинському угрупованню ХАМАС нову угоду, яка складається з трьох етапів: припинення вогню в Секторі Гази, звільнення заручників і виведення всіх ізраїльських військ з анклаву

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть Washington Post та Wall Street Journal, передає "ДС".

Деталі угоди невідомі, проте Байден назвав цю пропозицію, яку Ізраїль передав ХАМАСу через Катар, "дорожньою картою до тривалого припинення вогню та звільнення всіх заручників".

Американський президент закликав Ізраїль та ХАМАС погодитися на цю пропозицію, наголосивши: "Страждання мають припинитися, пора цій війні закінчитися".

Як зазначив Байден, триетапний план буде повторювати попередні пропозиції, починаючи з шеститижневого припинення вогню та повернення жінок, дітей та інших заручників вразливих категорій. Зі свого боку Ізраїль начебто пообіцяв звільнити "сотні" палестинських в’язнів, вивести свої війська із населених районів Сектору Гази та пропускати щодня до 600 вантажівок з гуманітарною допомогою.

"Я знаю, що в Ізраїлі є ті, хто не погодиться з цим планом і закликатиме до нескінченного продовження війни. [Такі люди] є навіть в урядовій коаліції, і вони ясно дали зрозуміти, що хочуть окупувати Сектор Гази", — сказав президент США.

Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу після заяви Байдена повідомив, що війна не закінчиться, доки не будуть досягнуті всі військові цілі, включно з "ліквідацією військового та урядового потенціалу ХАМАС, проте додав, що уповноважив ізраїльську переговорну групу представити план зі звільнення всіх заручників, пише Times of Israel.

Раніше Нетаньягу давав зрозуміти, що Ізраїль наполягатиме на збереженні контролю над безпекою в палестинському анклаві.

Натомість ХАМАС заявляв, що не погодиться на жодну угоду, яка не передбачає негайного, постійного припинення вогню та виведення всіх ізраїльських сил.

Як писала "ДС", міжнародний суд ООН вимагає від влади Ізраїлю негайно припинити наступ на місто Рафах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua