• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Байден підписав закон про заборону TikTok у США, однак це не призведе до негайного блокування

Президент Джо Байден підписав закон, який забороняє TikTok у США, якщо китайська компанія ByteDance не продасть свою частку.

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють NPR та CNBC, передає "ДС".

Заборону TikTok включили до законопроєкту про надання іноземної допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню. Цей крок є кульмінацією багаторічних спроб Вашингтону обмежити діяльність TikTok, пов’язаного з Китаєм.

Однак закон не призведе до негайного блокування TikTok. ByteDance матиме близько року, щоб продати TikTok західній компанії, а якщо цього не захоче або не зможе — сервіс заборонять на всій території Сполучених Штатів.

Водночас у відео, опублікованому на платформі незабаром після того, як Байден підписав законопроєкт, генеральний директор TikTok Шоу Чу заявив, що він впевнений у перемозі в суді.

"Будьте певні, ми нікуди не підемо. Факти та Конституція на нашому боці, і ми очікуємо, що ми знову переможемо", — пообіцяв він.

У компанії також заявили, що заборона TikTok позначиться на 170 мільйонах американців.

Попри офіційну підтримку Байденом законодавчої ініціативи про заборону TikTok, його власна передвиборча кампанія на цій платформі продовжиться, зазначили у штабі. Показово й те, що кінцевий термін від дев’яти місяців до одного року з вимогою для ByteDance дозволяє їй зберегти право власності на TikTok до виборів президента США у листопаді 2024 року.

Нагадаємо, китайський технологічний гігант ByteDance запустив TikTok на базі популярного додатку для караоке Musical.ly, який придбав у 2017 році. Відтоді додаток перебував під мікроскопом чиновників національної безпеки у Вашингтоні, побоюючись можливого впливу китайського уряду.

Та попри занепокоєння посадовців, TikTok різко набрав популярність серед американців. Станом на 24 квітня ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.

Однак законодавці та адміністрація Байдена стверджують, що поки TikTok належить китайській компанії, він підпорядкований диктату авторитарного режиму Китаю. Річ у тім, що будь-яка компанія або група інвесторів, які збираються придбати TikTok, повинні отримати дозвіл китайського уряду, а Пекін рішуче опирається примусовому продажу сервісу.

Крім того, TikTok пообіцяв подати до суду на адміністрацію Байдена, стверджуючи, що закон порушує свободу слова мільйонів американців.

Це справді перший випадок, коли в США прийняли закон, який може призвести до заборони платформи соціальних медіа, що засудили громадські активісти та юристи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua