• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Байден про Путіна: Останнє, чого він хоче зараз, — це холодна війна

Президенти США і Росії Джо Байден і Владімір Путін домовилися про проведення переговорів з контролю над озброєннями і про кібербезпеку

ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Відповідна домовленість була досягнута на саміті 16 червня у Женеві, інформує "ДС".

"Я радий, що ми домовилися почати двосторонній діалог про стратегічну стабільність, дипломатичні переговори, щоб зібрати наших військових експертів і наших дипломатів разом для роботи над механізмом, який може привести до контролю над новою і небезпечною зброєю, яке зараз зʼявляється", — сказав Байден, слова якого наводить DW.

Путін похвалив США за рішення про продовження нового Договору про скорочення ядерних озброєнь на пʼять років, тобто до 2024 року.

"Звичайно, виникає питання, що буде далі", — додав він, зазначивши, що дискусії з контролю над озброєннями будуть проведені на міжвідомчому рівні.

Разом з тим у питаннях про кібератаки Путін відкинув звинувачення про причетність Росії, заявивши, що більшість кібератак в Росії виходять з США. Втім, за словами Байдена, він попередив Путіна, що критично важлива інфраструктура, така як вода або енергія, має бути "закрита" для зламів чи інших атак.

"Я вказав йому, що у нас є значні можливості в кіберпросторі, і він це знає. Він точно не знає, які вони, але вони значні. Якщо вони дійсно порушать ці основні норми, ми відповімо. Але я думаю, що останнє, чого він хоче зараз, — це холодна війна", — сказав президент США.

Нагадаємо, Байден та Путін на зустрічі у Женеві домовилися про взаємне повернення послів до Москви та Вашингтона.

Як писала "ДС", на пресконференції після зустрічі з Путіним президент США Байден підтвердив підтримку українського суверенітету і територіальної цілісності. Путін своєю чергою підтвердив, що під час зустрічі у Женеві обговорювалося питання вступу України до НАТО.

Детально про зустріч Байдена і Путіна у Швейцарії, а також про те, що їй передувало, читайте в хроніці "ДС".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua