• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Байден впевнено йде до президентства після перемоги у Джорджії

Реклама на dsnews.ua

Колишній віцепремʼєр, кандидат від Демократичної партії Джо Байден перемагає чинного главу Білого дому Дональда Трампа у штаті Джорджія, що робить майже остаточною його перемогу на виборах 46-го президента США

Джорджія — один із ключових штатів, де ім’я переможця було складно спрогнозувати до останнього, інформує "ДС".

Впродовж понад двох діб у штаті лідирував Трамп, однак ці підрахунки базувалися на голосуванні тих, хто фізично приходив на дільниці, зазначає "Європейська правда".

Байден почав скорочувати відрив, коли виборча комісія перейшла до підрахунку бюлетенів, що надійшли поштою, оскільки поштове голосування значно популярніше серед виборців Байдена. У 2020 році через пандемію кількість поштових голосів була особливо високою. Згодом стало помітно, що Байден виходить на перше місце у Джорджії.

Після опрацювання приблизно 99,8% бюлетенів Байден випередив Трампа на 917 голосів, повідомила місцева телекомпанія 11alive. Втім, ще лишаються не порахованими понад 10 тисяч поштових бюлетенів, переважно зібраних у передмістях Атланти, де Байден має величезну перевагу (отримав понад 80% за вже порахованими поштовими бюлетенями з цих районів). До завершення підрахунку, як очікується, відрив збільшиться до кількох тисяч голосів.

Джорджія дає 16 голосів до колегії виборників — органу, чиї члени обирають нового президента США, голосуючи так, як доручили їм виборці штату. З їхніми голосами Байден претендує орієнтовно на 286 голосів виборників — на 16 більше за необхідний мінімум (270). Це гарантує йому перемогу навіть у разі, якщо у будь-якому іншому спірному штаті Трамп переможе.

Втім, варто зазначити, що це не є остаточним результат виборів. Офіційно переможцем перегонів вважається кандидат, за якого 14 грудня проголосує колегія виборників. Новий президент офіційно розпочинає виконання обов’язків після складання присяги 20 січня.

Раніше команда Джо Байдена створила сайт для "мʼякої передачі влади" в країні. Тим часом штаб кандидата-республіканця Дональда Трампа намагається через судові позови завадити підрахунку голосів, що надійшли поштою в кількох ключових штатах. Сам чинний глава Білого дому заявив про свою перемогу на виборах.

    Реклама на dsnews.ua