• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Білоруський опозиціонер заявив про створення "Фронту національного порятунку"

Реклама на dsnews.ua

Опозиціонер Валерій Цепкало, який планував взяти участь у виборах президента Білорусі, проте не був зареєстрований, анонсував новий політичний проєкт

Про це Цепкало повідомив на своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

"Я оголошую про формування фронту національного порятунку країни", — написав він.

За словами Цепкала, проєкт має три головні цілі. Перша — мобілізація білоруського народу "на боротьбу проти порушення Конституції Республіки Білорусь і насильницького захоплення державної влади" Олександром Лукашенком. Друга — боротьба за збереження національного суверенітету, демократії та свободи Білорусі. Третя — захист демократичного вибору білоруського народу від масових і силових фальсифікацій з боку влади.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще якнайменше дві тисячі.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська залишила країну і поїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не брати участь у протестах і "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua