• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Білоруський опозиціонер, що розповідав про "громадянську" війну на Донбасі, вирішив виїхати з України

Реклама на dsnews.ua

Екскандидат на пост президента Білорусі, який втік від переслідувань влади і зараз знаходиться в Києві, Валерій Цепкало, має намір разом з родиною виїхати з України в іншу країну

Про це повідомляє джерело в штабі Цепкало, інформує "ДС" з посиланням на РІА Новини.

За словами джерела, планується, що Цепкало переїде до Польщі.

"Це не станеться прямо зараз, це відбудеться протягом декількох днів найближчих. Так, у них (у сім'ї Цепкало, -" ДС ") такі плани є — перебратися до Варшави. Це буде тимчасове місце проживання. У Валерія в Варшаві передбачаються зустрічі з дуже впливовими політиками з Вашингтона ", — сказав він.

Джерело також відзначило, що за умови готовності всіх необхідних документів, переїзд Цепкало в Польщу попередньо планується у вівторок, 18 серпня.

При цьому допускається, що в перспективі Цепкало може переїхати до Вільнюса (Литва)

Як повідомляла "ДС", 29 червня в МВС Білорусі заявили, що до відомства надійшли матеріали про "факти протиправної діяльності" Валерія Цепкало, на підставі яких було розпочато перевірку. Скаргу на політика нібито написав громадянин Туреччини.

30 червня ЦВК Білорусі відмовився зареєструвати Цепкало кандидатом в президенти, заявивши, що він не зміг зібрати необхідну для висунення кількість підписів.

24 липня Цепкало покинув країну, побоюючись арешту. За словами Цепкало, йому повідомили про те, що готувався його арешт. Щоб уникнути переслідування, він разом з двома дітьми поїхав в Росію. Дружина Цепкало Вероніка залишилася в Білорусі і брала участь у виборчій кампанії кандидата в президенти Світлани Тіхановском, однак згодом теж покинула країну.

15 серпня Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило Цепкало в розшук.

    Реклама на dsnews.ua