• USD 36.6
 • EUR 36.1
 • GBP 41.1
Спецпроєкти

Без мостів з одними понтонами Росія втратить здатність захищатися від будь-яких атак на Херсонщині, — ISW (МАПА)

З 11 серпня російські війська збільшили наземні атаки у районі Сіверська – це може свідчити про намагання РФ відвернути увагу України від півдня, де українські війська проводить ефективні контратаки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту дослідження війни (ISW), передає "ДС".

Дотепер, як зазначається, російські війська проводили лише спорадичні та обмежені наземні атаки, значною мірою покладаючись на артилерійський обстріл.

ISW пише, що російські сили можуть сподіватися змістити акцент з півдня, щоб послабити тиск на власні операції вздовж Південної осі.

Зазначається, що російські війська провели обмежені наземні атаки на північний захід від Слов'янська, на схід від Сіверська, на південь і на схід від Бахмута. Також росіяни провели обмежений наземний штурм на північ від Харкова.

На півдні ЗСУ, завдаючи ударів по Каховському мосту, порушують російські наземні лінії зв'язку. Відтак, окупанти не можуть підтримувати масштабні механізовані операції.

Експерти зазначають, що перевезення боєприпасів, пального і важкої техніки в кількості, достатній для наступальних або навіть масштабних оборонних операцій, через понтонні переправи або повітрям недоцільне, якщо не неможливе.

"Якщо українські сили зруйнували всі три мости і зможуть перешкодити РФ відновити працездатність будь-якого з них протягом тривалого періоду часу, то російські сили на західному березі Дніпра, ймовірно, втратять здатність захищатися навіть від обмежених українських контратак", — пояснюють у ISW.

В Інституті вивчення війни відзначили такі ознаки погіршення поставок армії окупантів, пов'язані з порушенням наземних ліній зв'язку:

 • брак палива та боєприпасів серед російських військ у західній частині Херсонської області;
 • покинута російська техніка;
 • зниження інтенсивності, припинення наземних і артилерійських атак росіян;
 • можливо, почастішали випадки крадіжок з боку росіян;
 • почастішали повідомлення російських солдатів про брак постачання;
 • збільшення числа російських військовополонених, захоплених українськими військами;
 • відсутність нової важкої техніки, доставленої на захід Херсонської області.

Крім того, російські резервісти і члени "добровольчих" загонів повідомляють, що російська влада не виплатила раніше обіцяні грошові кошти.

Повідомляється, що російська влада призначала новобранців без досвіду на посади командирів на рівні роти або вище, не забезпечували солдатів достатньою кількістю їжі, боєприпасів або сигарет, не забезпечували похорон солдатів-добровольців, загиблих в бою, і залишали солдатів у віддалених районах Росії без транспорту додому після закінчення терміну їх контрактів.

Кілька добровольців заявили, що в підрозділах з ними поводилися гірше, ніж з рядовими контрактниками. Тим часом російські чиновники відправили контрактників, які відмовляються воювати після їх відправки в Україну, в спеціальні табори. Місця тимчасового ув'язнення розташовані в Попасній та Брянці Луганської області.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua