• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Безвихідна ситуація з Росією та ХАМАСом: Гутерреш закликав до реформи Радбезу ООН

Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Рада Безпеки ООН не змогла адекватно відреагувати на вторгнення Росії в Україну та конфлікт ХАМАСу та Ізраїлю в секторі Газа

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на відкритті Ради ООН з прав людини в Женеві, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Гутерреш заявив, що Рада Безпеки ООН часто опиняється в глухому куті і не здатна діяти з найважливіших питань миру та безпеки нашого часу.

"Відсутність єдності Ради щодо вторгнення Росії в Україну та військових операцій Ізраїлю в Газі після жахливих терористичних атак ХАМАСу 7 жовтня серйозно — можливо, фатально — підірвала мій авторитет", — сказав він.

За словами Гутерреша, Рада безпеки потребує серйозної реформи свого складу та методів роботи.

Reuters нагадує, що Сполучені Штати минулого тижня знову наклали вето на проєкт резолюції Ради Безпеки ООН, яка блокує вимогу про негайне гуманітарне припинення вогню під час настання Ізраїлю на сектор Гази. Це було третє вето США на проєкт резолюції із початку нинішніх бойових дій 7 жовтня.

Гутерреш, який назвав Рафах центром операції з надання гуманітарної допомоги в палестинському анклаві, заявив, що повномасштабний ізраїльський напад матиме руйнівні наслідки.

"Тотальний ізраїльський наступ на місто не тільки буде жахливим для більш ніж мільйона палестинських мирних жителів, які там переховуються; він заб'є останній цвях у труну наших програм допомоги", — сказав генсек ООН.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua